دفاع از حقوق کشاورزان

نماینده شهرستان شاهین‌شهر و میمه در مجلس از پیگیری مطالبات خبر داد

نــماینـــده مردم شــهرستان‌هـــای شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دیدار خود با استاندار اصفهان گفت: در این دیدار مشکلات دشت بزرگ شاهین‌شهر و برخوار و ناعادلانه‌بودن پرداخت‌های خشک‌سالی در استان و نارضایتی مردم و مسئولان شهرستان مطرح شد. حسینعلی حاجی‌دلیگانی ادامه داد: با توجه به اینکه استاندار نماینده دولت در استان است، از ایشان سؤال شد چرا وزارت نیرو جواب‌گوی کشاورزان حقابه‌دار و اشتراکی‌های دشت بزرگ شاهین‌شهر و برخوار نیست.

یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۰

 همچنین قرار شد در کارگروه‌های تخصصی موضوعاتی همچون طرح‌های انتقال آب از دریا، بارور کردن ابرها و ایجاد چاه‌های ژرف، مطرح و برای برطرف‌شدن مشکلات آب استان تصمیم‌گیری اصولی صورت بگیرد. به گفته او قرار است برای حقابه کشاورزان دشت بزرگ شاهین‌شهر و برخوار و پرداخت خشک‌سالی، کارگروهی در استانداری تشکیل و نتیجه‌گیری شود.
حاجی دلیگانی در ادامه با تأکید بر اینکه پیگیر تأمین اعتبار برای اداره برخی امور شهری هستیم تا خدمات به مردم بهتر ارائه شود، گفت: در موضوع پساب، نیروگاه و پالایشگاه حق منطقه تضییع شد. ما در این خصوص مدافع حق کشاورزان بوده، هستیم و خواهیم بود.
او با تأکید بر اینکه آماده همکاری برای تکمیل و تجهیز ساختمان آتش‌نشانی شهر گز هستیم، گفت: در انتهای سال گذشته 20 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل دهانه دوم پل گز به سمت دیسمان و پل گلدیس گرفتیم که اجرا و تکمیل این پروژه‌ها ایمنی و سهولت تردد را به همراه خواهد داشت.
عضو ادوار مجلس در خصوص روشنایی معابر شهر گز تصریح کرد: با توجه به تبعیض ادارات برق، به وزیر نیرو تذکر لازم داده شد و برای احداث پست 63 کیلوولت برق گز بالغ‌بر 40 میلیارد تومان اعتبار اخذ کردیم. همچنین برای کتابخانه گز که تماس‌های متعدد مردمی داشت، پیگیر هستیم تا مبلغی به‌عنوان کمک اختصاص داده شود.
او با تأکید بر اینکه خیریه‌های شهر گز نمونه بوده و بسیار فعال‌ هستند، گفت: ازاین‌رو باید برخی امور شهر با مشارکت آن‌ها پیگیری و اجرا شود. حاجی دلیگانی گرانی‌ها را بخشی از جنگ اقتصادی با هدف دلسرد‌کردن ملت ایران و زیر سؤال بردن دستاوردها و تأثیرگذاری بر دو انتخابات مهم پیش رو دانست و ادامه داد: جبهه رسانه‌ای دشمن از وضعیت افسارگسیخته گرانی کالاها این‌گونه بهره‌برداری می‌کند که وضعیت پیش‌آمده تحت تأثیر تحریم‌های آمریکاست و ملت ایران اگر می‌خواهد گشایش اقتصادی داشته باشد باید به درخواست‌های دولت آمریکا تن دهد. از سوی دیگر این هجمه رسانه‌ای القای ناکارآمدی نظام جمهوری اسلامی است که در موضوع تأمین سفره مردم ناتوان است. عضو هیئت‌رئیسه مجلس افزود: در نظام بیمار توزیع کالا، شاهد کم‌کاری، اشتباهات عمدی و غیرعمدی بخش‌هایی از بدنه وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و صمت هستیم. علاوه بر این، شرایط به‌گونه‌ای است که دست دلال‌ها و واسطه در زنجیره تولید تا مصرف کامل باز است و عده‌ای هر طوری که بخواهند قیمت‌ها را به نفع منفعت و جیب خود بالا می‌برند و کاری هم ندارند که دودش در چشم ملت ایران می‌رود.
 دلیگانی ادامه داد: نمایندگان مردم در مجلس بار دیگر وزرای جهاد کشاورزی و صمت را به خانه ملت فرامی‌خوانند و از آن‌ها توضیح خواهند خواست که برای مقابله با گرانی‌ها چه کارهایی کردند؛ چراکه مردم، خواهان اقدامات عملی و مؤثر دولت در مهار قیمت کالاها هستند و از گفتاردرمانی‌ها و مصوبه درمانی‌ها راضی نمی‌شوند.

 

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.