با بسترسازی دیپلماسی شهری

کودک اصفهانی، برگزیده جشنواره جهانی نقاشی صلح شد

رکسانا رستمی، کودک هفت ساله اصفهانی توانست در جایگاه دوم جایزه جهانی نقاشی صلح که هرساله به ابتکار سازمان جهانی شهرداران صلح برگزار می‌شود، قرار گیرد. به گزارش اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اصفهان، در این جایزه که در 2020 با شعار «شهرهای صلح‌جو» برگزار شد، 3122 اثر از 99 شهر جهان از 19 کشور در دو گروه سنی 10-6 و 15-11 سال با یکدیگر به رقابت پرداختند و در هر گروه سنی، شش نفر صاحب آثار برتر شدند و در جایگاه اول تا سوم ایستادند.

جمعه ۰۳ بهمن ۱۳۹۹

بنابر اعلام دبیرخانه این جایزه، لوح تقدیر و جایزه نفرات برگزیده در فوریه امسال به شهرها ارسال خواهد شد تا مراسم تقدیر از منتخبین توسط شهرداران شهرها برگزار گردد. گفتنی است، با همکاری اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان ابتدا رقابتی درون شهری برای کودکان برگزار شد و پس از داوری، 10 اثر برگزیده از اصفهان که قرار است در بهمن‌ماه به عنوان اولین شهر ایرانی نشان ویژه شهردوستدار کودک را نیز از سوی یونیسف دریافت کند، در دو رده سنی برای رقابت در این جایزه به این سازمان جهانی ارسال شد.
سازمان جهانی شهرداران صلح که شهرداری اصفهان از 2005 تاکنون به عضویت آن درآمده است، در 1982 به ابتکار شهرداران هیروشیما و ناکازاکی و با اعلام رسمی در سازمان ملل متحد تاسیس شد. اهداف مهم این شبکه بین‌المللی عبارتند از تلاش برای پیشگیری از وقوع جنگ، کشتار و تخریب که نتیجه ای جز صدمه به شهروندان و مردم بیگناه ندارد، تلاش برای ریشه کن شدن سلاح های کشتار جمعی به ویژه سلاح های اتمی و شیمیایی در سطح جهان و تقویت روابط فرهنگی و صلح‌طلبانه بین شهروندان شهرهای عضو سازمان بمنظور گسترش فرهنگ صلح و دوستی و پرهیز از نزاع و خشونت. دبیرخانه اصلی این سازمان در شهر هیروشیما واقع است و ریاست سازمان نیز در حال حاضر بعهده شهردار این شهر است.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.