یک هزار مبلغ از اصفهان به نقاط مختلف کشور اعزام می‌شوند

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: ۸۰۰ مبلغ آقا و ۲۰۰ خانم در طول ماه‌های محرم و صفر از اصفهان به نقاط مختلف کشور اعزام می‌شوند.

 

چهارشنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۱

به گزارش مهر، عبدالرسول احمدیان در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت اعزام ماه محرم دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، با اشاره به فرمان جهاد تبیین توسط رهبر انقلاب اظهار کرد: این نوع جهاد از ابتدای ظهور اسلام همیشه وجود داشته به نوعی که جنگ میان روایت‌ها به عنوان یکی از مشکلات اصلی، فرا روی مبلغان و متولیان دینی قرار داشته است.

او با بیان اینکه تبیین به معنای روشنگری است و جهاد نیز در صورت وجود دشمن معنا می‌دهد، افزود: در واقع دشمن برخلاف این روشنگری برنامه‌ریزی می‌کند و لازمه جهاد با او دشمن شناسی، شناخت منطقه عملیاتی هدف و استراتژی صحیح است.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم اصفهان تاکید کرد: اهمیت جهاد تبیین در طول تاریخ مشخص است؛ در واقعه قیام عاشورا، تبیین حضرت زینب (س) و امام سجاد (ع) پس از روز دهم محرم بود که اجازه نداد هدف قیام امام حسین (ع) فراموش شود. او با اشاره به این فرموده امام خمینی (ره) که «محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است»، گفت: این موارد نشان می‌دهد که اگر جهاد تبیین در دستور کار ما نباشد، نمی‌توانیم به قله رفیع تبلیغات دینی دست پیدا کنیم.

**مبلغان دینی سربازان خط مقدم جهاد تبیین هستند

حجت الاسلام احمدیان مبلغان دینی را سربازان خط مقدم جهاد تبیین بر شمرد و بیان کرد: دفتر تبلیغات در راستای عمل به وظایف خود در این راستا، فعالیت‌های خود را از ماه‌ها قبل آغاز و دوره‌ها و کارگاه‌هایی برای اعزام مبلغان در ماه محرم و صفر برنامه‌ریزی کرده است. او با اشاره به اینکه تیم تولید محتوا از ماه‌ها قبل فعالیت خود را شروع کردند، ادامه داد: دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی برای مبلغان بر اساس آموزه‌های قرآن و نهج‌البلاغه برگزار شده است که کارگاه‌های تفسیر احکام شرعی، فرزند پروری، پاسخ به شبهات، مقابله با فرق انحرافی و عرفان‌های نوظهور از آن جمله است. رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در اصفهان با اشاره به اینکه امید، استقامت و غیرت دینی شعار امسال است، گفت: ۸۰۰ مبلغ آقا و ۲۰۰ خانم در طول ماه‌های محرم و صفر از اصفهان به نقاط مختلف کشور اعزام می‌شوند.

 

او ادامه داد: دامنه فعالیت مبلغان ما سرتاسر کشور است و به بیشتر استان‌ها اعزام مبلغ داریم گرچه تمرکز اصلی بر اصفهان و استان‌های همجوار و برخی استان‌های جنوبی است.

**فعالیت ۸۸ گروه تبلیغی در قالب گروه‌های جهادی و تبلیغی

حجت‌الاسلام احمدیان با بیان اینکه ۸۸ گروه تبلیغی فعال در قالب گروه‌های جهادی و تبلیغی در ماه محرم و صفر امسال فعالیت خواهند کرد، ابراز کرد: سه شنبه چهارم مردادماه گردهمایی مبلغان با همکاری سازمان تبلیغات، دفتر تبلیغات اسلامی، امور مساجد، مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران و برادران و ائمه جمعه در محل خیمه گلستان شهدا با سخنرانی آیت الله سید احمد خاتمی برگزار می‌شود.

او با اشاره به اینکه مبلغان را بر اساس رتبه تبلیغی به مناطق مختلف اعزام می‌کنیم، افزود: برای آسیب‌شناسی این اقدامات ارزیابی‌هایی انجام می‌شود و روند آموزش مبلغان در دوره‌های بعد بر اساس این سنجش انجام می‌شود.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در اصفهان افزود: اطلسی تبلیغی در اصفهان شکل گرفته که بر اساس آن با هماهنگی دستگاه‌های ذی‌ربط و با استفاده از نرم افزارهایی که در اختیار داریم فرآیند تبلیغ در مناطق مختلف بر اساس ظرفیت و توان گروه‌های تبلیغی انجام می‌شود.

 

**برگزاری نمایشگاه «روایت تبلیغ» در سالن گلستان شهدای اصفهان

او در بخش دیگری از این نشست با اشاره به برگزاری نمایشگاه «روایت تبلیغ» از دوم تا ششم مرداد در سالن گلستان شهدا، اظهار کرد: ما روش برنامه‌ریزی رفع مشکلات فرهنگی را از «کارکرد محوری» به «مسئله‌محوری» تغییر داده‌ایم که در این روش تمام تلاش ما دستیابی به هدف با روش نقطه زنی است بدین معنا که برنامه‌ریزی و مخاطبان مشخص داریم و دامنه عملیات و هدف نیز روشن است.

حجت الاسلام احمدیان تاکید کرد: تبیین این نوع برنامه‌ریزی فرهنگی و به اشتراک‌گذاری تجربیات مشترک در این زمینه و اصلاح دیدگاه‌های متولیان فرهنگی از اهداف برپایی نمایشگاه روایت تبلیغ است که یک شنبه هفته آینده ساعت نه صبح با حضور استاندار محترم افتتاح می‌شود. او با اشاره به اینکه بازدید از این نمایشگاه به شکل عمومی نخواهد بود، بیان کرد: این نمایشگاه ویژه مدیران فرهنگی پژوهشی و نخبگان است و به شکل هدفمند و برنامه‌ریزی روزانه بازدید تبیین شده است و امضا تفاهم نامه‌های مختلف در جریان برگزاری نمایشگاه جریان خواهد داشت.

 

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در اصفهان ادامه داد: مرکز خلاقیت و نوآوری اشراق نیز از یک شنبه دوم مرداد تا ششم مرداد در خیمه گلستان شهدا پذیرای نخبگان در عرصه‌های مختلف است.

**ظرفیت جدید دفتر تبلیغات اسلامی در حوزه فضای مجازی، هنر و رسانه

او با تاکید بر اینکه در حوزه فضای مجازی، هنر و رسانه ظرفیت جدیدی در دفتر شکل گرفته است، گفت: استفاده از ظرفیت گروه‌های تبلیغی برای ما مهم است، در این راستا مشکلات هر حوزه به شکل خاص مورد بررسی قرار گرفته و مبلغان ویژه و تخصصی در راستای رفع این مشکلات مورد آموزش قرار می‌گیرند.

حجت الاسلام احمدیان با اشاره به اینک به طور مثال ضعف سواد مصرف کالای فرهنگی در حوزه سبک زندگی احصا شده است و برنامه‌های ویژه تبلیغی در این راستا داریم، گفت: در حوزه‌های مرتبط با نوجوانان تاکنون مربیان زیادی تربیت شده‌اند و تربیت مبلغ کودک در دستور کار ما قرار دارد.

 

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.