تشکیل کارگروه ویـژه با محوریت استانداری

مترو پروژه اول استان و صددرصد منافع آن متوجه مردم است

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در نطق پیش از دستور چهل‌و‌نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، به تشکیل کارگروه ویژه‌ای با محوریت استاندار تأکید کرد.

چهارشنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۱
محمد نورصالحی گفت: باید پروژه‌های بزرگی که به حمایت مسئولان ارشد نیاز دارد، در این کارگروه مطرح و بررسی شود. او ادامه داد: امسال در روز عید سعید غدیر خم شاهد حضور گسترده مردم در مراسم‌ها و جشن‌های سطح شهر بودیم. درواقع مردم، هیئت‌ها، خیریه‌ها، گروه‌های مختلف، ارگان‌ها و سازمان‌ها با اهتمام جدی عید غدیر را گرامی داشتند. رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اطعام گسترده در روز عید غدیر افزود: حضور باشکوه مردم در مراسم‌های این عید بزرگ نشان داد که سازمان‌ها و ارگان‌ها باید تنها نقش بسترسازی را داشته باشند؛ زیرا این مردم هستند که به‌صورت خودجوش و از روی محبت به ولایت، این اعیاد مذهبی را گرامی می‌دارند. رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با تقدیر از همه دست‌اندرکاران برگزاری جشن‌های عید غدیر تصریح کرد: امسال مدیریت شهری علاوه بر برگزاری جشن‌های بزرگ در میدان‌های اصلی شهر، مراسم‌ها و جشن‌های این عید بزرگ را به سطح محله‌ها کشاند که جای تقدیر و تشکر دارد. امیدواریم سال‌های آینده نیز این اقدامات گسترش پیدا کند. او در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ورود دستگاه تی‌بی‌ام به ایستگاه آیت‌الله کاشانی در خط دو مترو تصریح کرد: در آیینی با حضور مسئولان استانی و شهری، دستگاه حفار توسط قرارگاه خاتم‌الانبیا وارد این ایستگاه شد. بر اساس گزارش‌های اعلام‌شده پیشرفت سفت‌کاری این ایستگاه به ۶۵ درصد رسیده است. نورصالحی با بیان اینکه بخش عمرانی خط دو مترو تا امروز ۳۸ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، خاطرنشان کرد: عملیات عمرانی خط دو مترو از ایستگاه دارک زینبیه تا ابتدای خیابان شهید اشرفی اصفهانی به ۱۵ کیلومتر با ۱۶ ایستگاه در حال انجام است.
پیشرفت خوب عملیات سفت‌کاری ۱۳ ایستگاه مترو
نورصالحی با بیان اینکه فعالیت عمرانی در این خط از دو سمت در حال انجام است، ادامه داد: عملیات سفت‌کاری ۱۳ ایستگاه مترو پیشرفت خوبی داشته است؛ همچنین درباره اسامی ایستگاه‌ها تصمیم بر این شد که مانند خط یک مترو، نام‌های ۱۶ ایستگاه در شورای نام‌گذاری مطرح شود. رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: در بخش عمرانی و حفاری تونل خط دو مترو کار به‌خوبی در حال پیشرفت است. در این راستا توقع داریم که زمینه انجام نازک‌کاری از همین ماه‌ها به‌صورت مشارکتی انجام شود. او افزود: طی قراردادی که با شرکت مبنا در شورای اقتصاد تصویب‌شده، قرار است صفر تا صد عملیات خط دو مترو به‌عنوان یک پروژه رسمی تضمین‌شده توسط دولت از سوی این شرکت انجام شود. نورصالحی خاطرنشان کرد: با توجه به فراهم شدن بسترها، برنامه تکمیل این خط می‌تواند ۳۶ ماهه باشد. شورا نیز این موضوع را پیگیری خواهد کرد.او با اشاره به انتقاد استاندار اصفهان مبنی بر نبود اطلاع‌رسانی مناسب از اقدامات عظیم عمرانی که در حال انجام است، گفت: این انتقاد مطرح شد که چرا این اقدامات و کارهای عظیمی که در زیرزمین انجام می‌شود، رسانه‌ای نمی‌شود. مردم باید بدانند در حوزه حمل‌ونقل چه برنامه گسترده‌ای در حال انجام است.رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: معتقدیم مترو پروژه اول استان اصفهان و صددرصد منافع آن متوجه مردم است؛ همچنین حلقه حفاظتی، محور تشریفات از سمت فرودگاه و محور بهارستان از دیگر پروژه‌های شاخص عمرانی محسوب می‌شود. نورصالحی با بیان اینکه تکمیل ادامه خط یک مترو به‌طرف میدان استقلال در مرحله فراخوان برای انتخاب پیمانکار است، اظهار امیدواری کرد: طی دو تا سه سال آینده اتصال خط یک به بهارستان، ایستگاه سپاهان‌شهر و راه‌آهن به سمت کامل‌تر‌شدن پیش رفته و خط دو نیز به بهره‌برداری برسد. او اضافه کرد: ابعاد پروژه‌ها، میزان سرمایه‌گذاری و لزوم حمایت دولت در حوزه حمل‌ونقل می‌تواند دستاورد خوبی در دوره کنونی مدیریت شهری و ایجاد محیطی بهتر برای زندگی باشد. رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه در حوزه اتوبوس‌رانی نیز نیازمند حمایت و سرمایه‌گذاری بیشتری هستیم، گفت: امسال هزینه‌ها به‌خصوص در بخش جاری، به‌صورت غیرقابل‌پیش‌بینی افزایش یافت؛ درعین‌حال بازسازی اتوبوس‌ها و افزایش تعداد ناوگان از ۶۰۰ دستگاه موجود به حداقل ۱۰۰۰ دستگاه جزو تأکیدات شوراست که همچنان بر تحقق آن مصر هستیم. او افزود: در این زمینه با مشکل منابع مالی مواجه هستیم؛ بنابراین پیگیری استاندار اصفهان نیز می‌تواند برای تحویل اتوبوس‌هایی که مبلغ آن پرداخت‌شده مؤثر باشد. نورصالحی اظهار کرد: از معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری این انتظار می‌رود که به‌صورت روزانه این مسائل را دنبال کند تا اول مهر برای تردد در سطح شهر با مشکل مواجه نباشیم؛ امیدواریم مجموعه این سرمایه‌گذاری‌ها، اقدامات و به‌ویژه اطلاع‌رسانی به مردم به‌خوبی صورت بگیرد تا منافع آن به‌موقع شامل حال شهروندان شود.
 
 

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.