گام جهادی برای آزادسازی گلوگاه های سطح منطقه

مدیر منطقه 3 شهرداری اصفهان گفت: باتوجه به تراکم بافت فرسوده و اریخی در منطقه سه که گذرها متناسب با دوران قدیم اجرا شده و عبور و مرور را با وسایل نقلیه امروزی دچار مشکل کرده است؛ در این محدوده عملیات تعریض گذرها به دلیل میراثی بودن ابنیه ها ، امکان پذیر نیست ، لذا مدیریت شهری باید گلوگاه های پر ترافیک محلات را شناسایی و نسبت به آزادسازی به منظور تسهیل در عبور و مرور اقدام نماید.

 

یکشنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۱

محمدباقر کلاهدوزان با اشاره به اعتبار 1607 میلیارد ریالی سال جاری مربوط به تملکات منطقه 3 اظهار کرد:  با اجرای طرح های مصوب و احداث پروژه های تعریف شده ، ابتدا باید آزادسازی ملک انجام و سپس عملیات عمرانی آغاز گردد. برخی پروژه ها در سال گذشته آزادسازی شده ، اما تکمیل آن در برنامه های سال جاری رقم خورده است.

او افزود: از جمله پروژه های آزادسازی سال جاری می توان به پارکینگ شهدا ، قطار شهری ، طرح تعریض گذر و گلوگاهی ، گذر گلزار، میدان جلوخان، آتش نشانی، پارکینگ پاساژ جعفری و گذر آقانوراله نجفی اشاره کرد.

مدیرمنطقه 3 شهرداری اصفهان تصریح کرد: با وجود تراکم بافت تاریخی و فرسوده در محدوده منطقه سه امکان عبورومرو در برخی نقاط دچار مشکل شده است ، طی بررسی و جلسات مکرر مدیران شهری ، در سال گذشته در محلات مطالعاتی را انجام و اعتباری 100 میلیارد ریالی ویژه آزادسازی گلوگاه ها دردو محله دردشت و امامزاده اسماعیل به آن اختصاص داده شد که میزان آزادسازی گلوگاه های سطح منطقه سه  به 300 میلیارد ریال رسیده است.

کلاهدوزان به پیشرفت میزان آزادسازی در سال جاری اشاره و خاطرنشان کرد: در سال جاری تاکنون میزان 407 میلیارد ریال آزادسازی انجام شده که مربوط به آزادسازی پروژه های پارکینگ شهدا ، قطارشهری و گلوگاه های سطح منطقه بوده که انشاله تا پایان سال جاری پروژه های مذکور ، روند مناسبی را در آزادسازی خواهیم داشت.

 

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.