خانه‌به‌دوشی قهرمان پاراالمپیک

معضل افزایش بی‌سابقه اجاره‌بها که گریبان مستأجرها را گرفته، شامل حال قهرمان پاراالمپیک هم شده و باعث خانه‌به‌دوشی علیرضا مختاری شده است. نایب‌قهرمان پاراالمپیک توکیو با انتشار یک تصویر در صفحه شخصی‌اش این موضوع را اطلاع‌رسانی کرد. آن طور که در این متن اشاره شده، او بابت اجاره‌خانه چهار و نیم میلیون پرداخت می‌کرده، اما صاحب‌خانه برای سال بعد درخواست اجاره دوازده میلیونی کرده که پرداخت آن در توان او نبوده است و ناچار شده به خانه مرحوم پدرش نقل‌مکان کند.

چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
 
این قهرمان ورزش معلولان، با گلایه‌مندی درخصوص افزایش بی‌رویه اجاره‌بها، خطاب به صاحب‌خانه‌هایی که مراعات مستأجران را نمی‌کنند، نوشته، شما که ملکتان چند برابر ارزش بیشتری پیدا کرده، خدا را درنظر بگیرید.مختاری در پاسخ به کسانی که از او پرسیده‌اند، چه خانه‌ای می‌خواسته اجاره کند که چنین رقمی باید برای اجاره‌خانه پرداخت می‌کرده، توضیح داد: بنده چون ویلچری هستم، از ورودی به آسانسور، پارکینگ ساختمان، آشپزخانه، حمام و دستشویی باید مسطح باشد تا بتوانم تردد کنم. نایب‌قهرمان پاراالمپیک توکیو در گفت‌وگویی که داشتیم؛ خواستار پیگیری این موضوع شده و می‌گوید: این موضوع را نه به خاطر من، بلکه به خاطر همه مردم به ویژه ورزشکاران، مربیان و پیش‌کسوتان کار کنید که در به در هستند. در ورزش فقط پول‌های میلیاردی برای فوتبالی‌هاست و بقیه از آن سهمی ندارند.او با وجود همسر و یک فرزند خانه‌به‌دوش شده و از اینکه مسئولان ورزشی به قهرمانان توجهی ندارند و ورزشکاری همانند او ناچار به تخلیه منزلش شده است، گلایه دارد و تصریح می‌کند: مسئولان فقط وعده و وعید می‌دهند؛ آن‌ها فقط قول می‌دهند، اما اتفاق نمی‌افتاد، همیشه می‌گویند پیگیری می‌کنیم؛ اما نمی‌دانیم پیگیری آن‌ها چه زمانی به نتیجه می‌رسد.
مختاری سابقه قهرمانی در بازی‌های پاراآسیایی را دارد؛ اما بر اساس دستورالعمل تشویقی وزارت ورزش و جوانان، تنها قهرمانان بازی‌های آسیایی می‌توانند از امتیاز استخدامی استفاده کنند و تلاش‌های این ورزشکار برای بحث شغلی نتیجه نداشته است. ورزشکاران یکی از استان‌های صنعتی کشور، مورد حمایت‌های مالی مجموعه‌های صنعتی قرار گرفته‌اند و مختاری نیز طی مکاتبه‌ای با مدیرکل ورزش و جوانان استان پیشنهاد کرده ورزشکاران استان اصفهان بنا به سابقه و افتخاراتی که کسب کرده‌اند، تحت‌حمایت مالی شرکت‌های بزرگ استان قرار گیرند و قراردادی همانند بازیکنان حرفه‌ای با آن‌ها منعقد شود.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.