سستی کردیم!

فرمانده نیروی زمینی سپاه در اصفهان: کم‌کاری کردیم که روایت‌های نادرست از جنگ منتشر شد
پنجشنبه دوم تیرماه، مجموعه فرهنگی‌ورزشی ۲۲ بهمن اصفهان میزبان برگزاری یادواره شهدای زرهی و ورزشکار شهید، سردار اصغر لاوی، فرمانده تیپ زرهی ۲۸ صفر شد. این یادواره به همت مجمع رزمندگان زرهی دفاع مقدس و با همکاری سپاه حضرت صاحب‌الزمان(عج) برگزار شد و سردار محمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سخنران ویژه آن بود. 
 
یکشنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۱
سردار محمد پاکپور در این مراسم، جنگ هشت‌ساله را یک گنج باارزش معرفی کرد و با اظهار تأسف بر این موضوع که نتوانستیم از این گنج به‌خوبی محافظت کنیم، اظهار داشت: برای این که بخواهیم این گنج و گنج‌های درونش را به دست بیاوریم، باید «جهاد تبیین» داشته باشیم. او با بیان اینکه جهاد تبیین از تحریفات جلوگیری می‌کند، خاطرنشان کرد: متأسفانه ما برای شناساندن گنج دفاع مقدس به مردم و به‌خصوص جوانان و نوجوانمان سستی کردیم و برای آن کم گذاشتیم. فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تأکید بر اهمیت جهاد تبیین که از تحریفات جلوگیری می‌کند، یادآور شد: مقام معظم رهبری در سخنان خود بارها به موضوع جهاد تبیین اشاره کرده‌اند و از همگان به‌خصوص رزمندگان دفاع مقدس خواستند تا به روایت آنچه بر سر مردم این سرزمین در دوران جنگ رفته است، بپردازند.
سردار پاکپور با اشاره به برخی روایت‌های نادرست از جنگ تحمیلی گفت: برخی به اشتباه این سخن را مطرح کرده‌اند که اگر فلان اقدامات صورت نگرفته بود، جنگ هم از سوی عراق علیه ایران آغاز نمی‌شد؛ در حالی که اسناد به‌دست‌آمده از رژیم بعث عراق نشان می‌دهد که در همان ماه‌های آغازین انقلاب اسلامی جلساتی میان سران این رژیم برگزار می‌شده است تا جنگی علیه این مرزوبوم را شروع کنند. او افزود: اگر دفاع مقدس و دستاوردهای آن را روایت نکنیم، دشمن آنچه میل خودش است، روایت می‌کند.او با بیان این که ملت ایران هیچ‌گاه به دنبال جنگ نبوده‌ است و در این هشت سال نیز در برابر دشمن متجاوز، از آرمان‌های اسلام و انقلاب دفاع کرده است، عنوان کرد: وظیفه ما و همه رزمندگانی که این دوران را درک کرده‌اند، این است که بر مقوله دفاع مقدس به جای جنگ به‌خصوص در انتقال مفاهیم به نسل جوان و نوجوان ما تأکید کنند.سردار پاکپور با انتقاد از عملکرد برخی از دولتمردان در سال‌های گذشته نسبت به بی‌توجهی به مقوله انتقال مفاهیم دفاع مقدس گفت: این بی‌توجهی در حالی رخ داد که نظام ما، مردم ما و جوانان ما و حتی دانشگاه‌های ما تشنه انتقال این مفاهیم بودند و تا وقتی از ارزش و اهمیت آن خبردار نشوند، دنبالش نمی‌روند. به گفته فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ثبت و ترویج حماسه‌آفرینی‌ها و ایثارگری‌های رزمندگان و جلوگیری از هرگونه انحراف و تحریف در حماسه دفاع مقدس، مسئولیت همگانی است و ضرورت دارد با استفاده از ظرفیت‌هایی همچون انتشار کتاب، ساخت فیلم و ایجاد بسترهای هنری نسبت به آن همت گماشته شود. سردار پاکپور با انتقاد به ساخت برخی از فیلم‌های حوزه دفاع مقدس گفت: متأسفانه برخی از فیلم‌های تولیدشده با موضوع هشت سال دفاع مقدس، عمیق نبوده؛ درحالی که باید فیلمسازان ما توجه بیشتری به این موضوعات داشته باشند.او با بیان این که جوانان ما چهل سال پیش به امامشان اعتماد کردند و به جبهه رفتند، خاطرنشان کرد: لازم است جوانان امروز ما بدانند چرا و چه شد که بچه‌های کم‌سن‌و‌سال ما، در آن شرایط سخت، با یک اشاره امامشان رفتند و جنگیدند و شهید شدند و کشورشان را نجات دادند.
او با اشاره به این موضوع که 23 هزار شهید اصفهان، با یک بمب اتم شهید نشدند؛ بلکه در طول هشت سال به شهادت رسیدند و ما هر روز و هر هفته شاهد تشییع جنازه آن‌ها بودیم، بیان داشت: جوانان ما در طول هشت سال جنگ تحمیلی با این هدف به جبهه رفتند که امامشان گفته بود حفظ نظام از نماز و هر واجبی واجب‌تر است؛ پس آن‌ها جانشان را دادند تا اسلام زنده بماند و حرف امامشان زمین نماند.
او با بیان این که امروز همه ما در برابر خون شهدا مسئول هستیم، اظهار کرد: وظیفه مسئولان در مقابل خون شهدا این است که اعتماد مردم را در برابر نظام کم نکنند؛ بلکه آن را بالا ببرند. او خاطرنشان کرد: امروز وظیفه مهم ما این است که تلاش کنیم مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم را حل کنیم و اجازه ندهیم این مشکلات خللی در اعتماد مردم به نظام وارد کند.پایان یادواره شهدای زرهی و ورزشکار شهید، سردار اصغر لاوی، فرمانده تیپ زرهی ۲۸ صفر با اهدای درجه سرتیپ تمام سردار شهید اصغر لاوی از طرف فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران به خانواده این شهید همراه بود. همچنین در این مراسم از کتاب «به جای مهتاب»، روایت زندگی سردار شهید رضا مجیدی به نویسندگی شبنم غفارحسینی و کتاب «نخل‌ها تو را می‌خوانند»، روایت زندگی سردار شهید اصغر لاوی به نویسندگی زهرا حیدری رونمایی شد.
 

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.