امضای سپاهان پای تأییدیه سقوط

عملکرد نفربه‌نفر سپاهانی‌ها در مقابل شهرخودرو

سپاهان در یک بازی نه‌چندان سخت، با نتیجه‌ای قابل‌پیش‌بینی موفق شد شهرخودرو مشهد را در فاصله سه‌هفته تا پایان رقابت‌های لیگ‌برتر شکست دهد و اگر شاگردان محرم نویدکیا بدشانس نبودند و سنگ‌باران تبریزی‌ها بازی تراکتور و پرسپولیس را نیمه‌تمام نگذاشته بود، سپاهان می‌توانست بعد از هفته‌ها تعقیب و گریز، سرانجام پرسپولیس را به‌زیربکشد و بعد از استقلال بر روی پله دوم جدول لیگ قرار بگیرد.

شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
بااین‌حال با توجه به اتفاقات تبریز، سپاهانی‌ها باید همچنان منتظر باشند تا شــایــد در دوهفتــه آینــده با لغــزش پرسپولیس بتوانند خودشان را به جایگاه دوم جدول برسانند؛ البته در طرف مقابل شهــرخـــودرو مشهــد هـم طبـــق روال هفتـــه‌های گذشته تیــمی معمـــولی و بی‌دردسر بود و مشهدی‌ها به‌احتمال ‌زیـــاد در هفتــه آینــده سقـــوطشـان به رقابــت‌های لیگ دستـــه‌اول قطعـــی خواهد شد تا بعد از سال‌ها حضور در بالاترین سطح فوتبال ایران، سرانجام تاوان مشکلات مدیریتی خودشان را بدهند.مهم‌ترین نکته در بازی سپاهان در برابر شهرخودرو درخشش محمد کریمی بود که برای اولین‌بار در طول این فصل تبدیل به بازیکن برتر تیم شد و این نتیجه، به‌نوعی شانس حضور محرم بر روی نیمکت سپاهان در فصل بعد را هم زیاد کرد.
رشید مظاهری: در طول ۹۰دقیقه توپ آن‌چنان خطرناکی بر روی دروازه مظاهری نیامد و تنها یک‌بار در نیمه‌اول بر روی ضربه بازیکن شهرخودرو واکنش نشان داد که نزدیک بود منجر به مصدومیتش هم بشود. مظاهری در این هفته‌ها که از حاشیه‌ها دور بوده، عملکرد قابل‌قبولی در ترکیب سپاهان داشته و باید خودش را آماده حضوری موفق در فصل آینده لیگ کند. امید نورافکن: در بازی‌هایی که به‌عنوان مدافع میانی در ترکیب تیمش به میدان می‌رود، فرصت آن‌چنانی برای نفــوذ به زمیــن حریف و ایجاد موقعیت گــل برایــش فــراهم نمی‌شـــود، ولــــی  یکــی‌دوبــار بـــا شــوت‌هـــای از‌راه‌دور خودش دروازه پدیده را با خطر مواجه کرد و البته گل‌نخوردن سپاهان در این بازی هم باعث شد تا نورافکن نمره قبولی دریافت کند. محمد نژادمهدی: چندهفته‌ای اســـت که خبـــری از آن اشتبــــاه‌های عجیب‌وغریبش در خط دفاعی سپاهان نیست و همین موضوع، باعث شده تا محرم به این بازیکن اعتماد بیشتری داشته باشد. نژادمهدی که خودش روزگاری به‌عنوان بازیکن در ترکیب شهرخودرو مشهد بازی می‌کرد، با بسته نگه‌داشتن دروازه تیمش در مقابل حریف مشهدی، شرایط را برای سقوط، راحت‌تر از همیشه کرد. 
دانیال اسماعیلی‌فر: دانیال در برابر پدیده، نفوذهای زیادی به محوطه ‌جریمه حریف داشت و به‌جز گلی که در نیمه‌اول به‌ثمر رساند، در چندموقعیت دیگر هم می‌توانست نام خودش را به‌عنوان گل‌زن این بازی به ثبت برساند؛ باوجوداین دانیال هم مانند محمد کریمی یکی از بهترین بازیکنان سپاهان دربرابر پدیده بود.فرشاد احمدزاده: عقب‌تر بازی ‌کردن نورافکن، باعث شده تا احمدزاده هم آن‌چنان بی‌دردسر در سمت چپ زمین سپاهان نباشد و همین موضوع وظایف دفاعی را در ترکیب تیم بیشتر کـــرده اســت؛ باایـــن‌حـــال احمـــدزاده همچنان بازیکن مؤثری است و هرچند که در برابر پدیده نمایش درخشان نداشت، ولی او در این هفته‌ها یکی از بازیکنان ثابت محرم بوده است.
مسعود ریگی: شوک ناشی از نیمکت‌نشینی‌های متوالی، به ریگی نشان داد که حتی باوجود قرارداد میلیاردی نمی‌تواند از حضور خودش در ترکیب سپاهان مطمئن باشد. عملکرد ریگی در بازی مقابل پدیده، نشان داد که او متوجه این موضوع شده و حضورش در زمین به‌نوعی فضا را برای نفوذهای بیشتر محمد کریمی فراهم کرد.
 محمد کریمی: سرانجام بعد از هفته‌ها یک نمایش درخشان و بسیار خوب از محمد کریمی در ترکیب سپاهان دیدیم و علاوه‌بر ارسال یک پاس گل، خودش هم توانست سومین گل تیمش را وارد دروازه پدیده کند تا در روزی که مسعود ریگی را در کنار خودش می‌دید، تبدیل به برترین بازیکن سپاهان در این بازی شود.
سجاد شهباززاده: شهباززاده در مقابل شهرخودرو روز آن‌چنان خوبی نداشت و یکی‌دو‌بار هم که در موقعیت قرار گرفت، نتوانست ضربه آن‌چنان دقیـــقی به تــوپ وارد کند تا یک روز معمولی را پشت سر بگذارد.
 سروش رفیعی: سروش هم دوندگی بسیار زیادی در خط هافبک سپاهان داشت، اما در این بازی تحت‌تأثیر نمایش بسیار خوب محمدکریمی قرار گرفت تا خط هافبک سپاهان علاوه بر گل‌زنی، در امر گل‌سازی هم مؤثر باشد.
 سیدمحمدرضا حسینی: این بازیکن دوندگی بسیارزیادی در درون زمین ‌بازی داشت، ولی او هم نتوانست ‌مانند بــازی‌های قبـــلی نمــایش درخشـــانی داشته باشد و بازیکنی معمولی در ترکیب سپاهان بود.
شهریار مغانلو: ضعف خط‌دفاعی پدیده بهترین فرصت برای شهریار مغانلو بود تا بتواند آمار گل‌هایش در لیگ بیست‌ویکم را زیاد کند، ولی او هم باوجود تلاش‌های بسیارزیاد، در امر گل‌زنی ناکام بود، اما پاس گل دقیقش بر روی گل سوم سپاهان، نکته آموزشی در این بازی بود.
 

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.