دو امتیاز ذوب‌آهن در جیب داور

بررسی عملکرد نفربه‌نفر ذوب‌آهنی‌ها در مقابل تراکتور

در شرایطی که تمام نگاه‌ها در هفته بیست و هفتم رقابت‌های لیگ برتر به دو بازی حساس استقلال در برابر فولاد و سپاهان در مقابل پرسپولیس متمرکز شده بود، رقابت ذوب‌آهن مقابل تراکتور عنوان جنجالی‌ترین بازی هفته بیست‌وهفتم را به نام خود ثبت کرد و در شرایطی که ذوب‌آهنی‌ها می‌توانستند با یک گل دیرهنگام به سه امتیاز شیرین دست پیدا کنند، مشخص نشد چرا تیم داوری مسابقه به ناگهان از رأی اولیه خودش برگشت و با یک سوت اشتباه دو امتیاز را از جیب ذوب‌آهن خارج کرد.

یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱
حبیب فرعباسی: در این هفته‌های پایانی لیگ به ثبات لازم در ترکیب ذوب‌آهن دست پیداکرد و بعد از نمایش خوب در برابر پرسپولیس این بار در مقابل تراکتور هم عملکردی بدون اشتباه داشت و واکنش خوبش روی ضربه سر عباس زاده مهم‌ترین عکس‌العمل او در این بازی بود که درنهایت باعث شد فرعباسی با یک کلین شیت زمین بازی را ترک کند.
حامد نورمحمدی: در دقایق پایانی بازی و روی اشتباه داوری نزدیک بود کارت قرمز را هم در مقابل چشمان خودش ببیند؛ اما رفتار عصبی او نشان از تعصبش نسبت به پیراهن ذوب‌آهن داشت. او هم در مقابل تراکتور که مهاجمان آن‌چنان قدرتمندی هم ندارد، در کنار بقیه مدافعان ذوب‌آهن نمایش بسیار خوبی داشت و به‌جز یک صحنه اجازه نزدیک شدن قرمزها به دروازه تیمش را نداد.
سیدمحمد قریشی:  اگر نادر محمدی مدافع اوت انداز تراکتوری‌ها از همان ابتدا در ترکیب تیمش حاضر بود، شاید رقابت قریشی و محمدی با آن سبک خاصشان در پرتاب اوت می‌توانست یکی از مهم‌ترین جذابیت‌های تصویری این بازی باشد؛ اما قریشی در غیاب رقیب مستقیم خود توانست در خط دفاعی ذوب‌آهن عملکرد خوبی را به نمایش بگذارد و در این هفته‌های پایانی نشان دهد به هماهنگی خوبی با نور محمدی و آرمان قاسمی دست پیدا کرده است.
آرمان قاسمی: بعد از تصمیم اشتباه داور در دقایق پایانی آرمان قاسمی نقش اول اعتراض‌ها به کارت داوری را بر عهده گرفت و سعی کرد داور را درباره اشتباهش آگاه کند؛ اما تلاش‌های او ثمری نداشت و در روزی که قاسمی روز بی‌اشتباهی را در خط دفاعی ذوب‌آهن پشت سر گذاشته بود، تصمیم عجیب داوری حق را به ذوب‌آهن نداد.
سجاد دانایی: هفته‌هاست که نمایش درخشانی از هافبک راست ذوب‌آهن ندیده‌ایم و او یک بازی معمولی و نه‌چندان اثربخش را در ترکیب تیمش به نمایش می‌گذارد؛ ولی هنوز هم یک مهره غیرقابل تعویض در ترکیب تیمش است و مهدی تارتار علاقه زیادی به سبک بازی او دارد.
مسعود ابراهیم‌زاده: احساسی‌ترین اتفاق برای بازی ذوب‌آهن و تراکتور همین بود که اصفهانی‌ها با تک‌گل ابراهیم‌زاده، بازیکن سابق تراکتور، بتوانند در ثانیه‌های پایانی تبریزی‌ها را شکست دهند و البته خوشحالی نکردن کاپیتان ذوب‌آهن بعد از گلزنی هم به خاطر تعصب و علاقه‌اش به تراکتور و فوتبال تبریز بود؛ ولی داور اجازه نداد یک روز دراماتیک برای کاپیتان ذوب‌آهن رقم بخورد و ضربه زیبای او نتوانست منجر به ثبت سه امتیاز شیرین برای ذوب‌آهن شود.
سینا اسدبیگی: در برابر سبک قدرتی فوتبال تبریزی‌ها اسدبیگی یکی از بازیکنان مؤثر در خط هافبک ذوب‌آهن بود. او اجازه نداد هافبک‌های تراکتور بتوانند ارتباط مناسبی با محمد عباس‌زاده در خط حمله برقرار کنند؛ ولی اسدبیگی هم فوتبالش آن‌چنان در چشم نیست و بهتر است کمی در فاز هجومی هم به تیمش کمک کند.
سجاد جعفری: یکی از ضعیف‌ترین بازی‌های جعفری را در لیگ برتر شاهد بودیم و مشخص نیست چرا باوجود نمایش متوسط و معمولی او در ترکیب ذوب‌آهن همچنان از جانب تارتار حمایت می‌شود و بعید به نظر می‌رسد جعفری با این نمایش بتواند در هفته‌های آینده همچنان بازیکنی بدون جانشین در ترکیب تیمش باشد.
حسین شنانی: بعد از چند هفته دوباره از مهدی تارتار مجوز حضور در ترکیب اصلی تیمش را پیدا کرد؛ ولی بر اساس همان فرمول قدیمی، شنانی هم نشان داد اگر به‌عنوان بازیکن تعویضی به زمین وارد شود، عملکرد بهتری دارد. نمایش نه‌چندان مطلوب او باعث شد در ۲۵ دقیقه پایانی بازی جای خودش را به یکی دیگر از بازیکنان ذوب‌آهن بدهد.
سجاد عاشوری: به خاطر تکنیک بالا و هنرش در زدن ضربات ایستگاهی پشت محوطه جریمه تبدیل به یکی از چهره‌های شاخص ذوب‌آهن در فاز تهاجمی شده، اما همه این‌ها برای درخشش کافی نیست و باید کمی ازخودگذشتگی را هم به سبک فوتبال خود اضافه کند. اگر ضربه ایستگاهی آشوری در ثانیه‌های پایانی با واکنش زیبای اخباری همراه نشده بود، این گل می‌توانست به یکی از زیباترین گل‌های لیگ برتر در دور برگشت هم تبدیل شود که البته آشوری در این زمینه کم‌شانس 
بود.
رضا خالقی‌فر: به نظر می‌رسد مهاجم باتجربه ذوب‌آهن هم سعی دارد به‌نوعی این چند هفته پایانی لیگ را بدون هیچ مشکل و مصدومیتی پشت سر بگذارد تا به فصل نه‌چندان موفق خودش در فوتبال اصفهان خاتمه دهد. در شرایطی که باقرپسند با گلزنی در برابر پرسپولیس یکی از بازیکنان موفق ذوب‌آهن در هفته گذشته بود، به‌یک‌باره تارتار تصمیم گرفت باقرپسند را روی نیمکت بنشاند و از خالقی فر در برابر تراکتور استفاده کند. این تاکتیک جواب نداد و درنهایت در یک ربع ابتدایی نیمه دوم خالقی‌فر از زمین بازی خارج شد.
 

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.