شانس قهرمانی سرخها تارومار شد

بررسی عملکرد نفر به نفر ذوب آهنی ها در مقابل پرسپولیس

نتیجه بازی ذوب‌آهن و پرسپولیس بیشتر از آن که برای قرمزها و آبی‌های لیگ مهم باشد، برای مهدی تارتار سرمربی ذوب‌آهنی‌ها اهمیت داشت که در این سال‌ها همواره تیم‌هایش در برابر پرسپولیس حرفی برای گفتن نداشتند و همین موضوع باعث شده بود تا در آستانه این بازی مهم حرف و حدیث‌های فراوانی درباره علاقه تارتار به پرسپولیس و راه‌دادن او به تیم سابقش منتشر شود که البته این صحبت‌ها کمی از دایره انصاف خارج بود و حتی کار به اظهار نظر پیشکسوتان فوتبال هم رسید.

چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
با این حال مهدی تارتار و تیمش روزی که پرسپولیس برای نزدیک شدن به استقلال و حفظ فاصله احتیاج به سه امتیاز داشت توانستند قرمزها را متوقف کنند و با سوزاندن این دو امتیاز از پرسپولیس و البته بردی که استقلال در برابر پدیده به دست آورد باید شانس قهرمانی آبی‌ها را بیشتر از هر زمان دیگری دانست و در این میان بدون شک مهدی تارتار نقشی مهم در این اتفاق ایفا خواهد کرد و البته صحبت‌های او بعد از پایان مسابقه هم به خوبی نشان می‌دهد که تارتار در این مدت چقدر تحت فشار بوده است.
حبیب فرعباسی: در بازی رفت مقابل پرسپولیس غایب بود و گلی که دروازه‌بان جوان ذوب آهنی‌ها در آن بازی دریافت کرد تا مدت‌ها سوژه هواداران فوتبال شده بود؛ اما این بار فرعباسی به‌موقع در مقابل پرسپولیس ایستادگی کرد و به جز گلی که البته می‌توانست دریافت نکند در بقیه دقایق مسابقه عملکرد بسیار خوب و قابل قبولی داشت. عکس‌العمل های او بر روی ضربه‌های سید جلال حسینی و علی شجاعی عاملی بود تا ذوب آهنی‌ها بیشتر از یک بار دروازه‌شان در این بازی باز نشود.
حامد نورمحمدی: پرسپولیسی‌ها مهاجمان آن‌چنان زهردار و خطرناکی نداشتند که خط دفاعی ذوب‌آهن را اذیت کنند؛ ولی با وجود این، چند ناهماهنگی به‌خصوص بر روی آفسایدگیری باعث شد تا دروازه فرعباسی با تهدید روبه‌رو شود؛ ولی در کل عملکرد نورمحمدی به عنوان رهبر خط دفاعی ذوب آهن در برابر پرسپولیس بسیار خوب بود.
آرمان قاسمی: بر روی گل پرسپولیس انتظار می‌رفت که آرمان قاسمی عملکرد مناسب‌تری در برابر مهاجم ازبک پرسپولیس داشته باشد و به او اجازه شوت‌زنی ندهد؛ ولی با وجود این فقط بازیکن حریف را دنبال کرد تا در نهایت گل تساوی پرسپولیسی‌ها به ثمر برسد. قاسمی به‌جز صحنه گل در بقیه دقایق مسابقه عملکرد مطمئنی داشت.
سیدمحمد قریشی: قریشی به عنوان مدافع راست ذوب آهن در این بازی مقابل سعید آقایی و وحید امیری بازی کرد و فشار زیادی را هم تحمل کرد تا در نهایت بتواند اجازه نفوذ به بازیکنان سرعتی و تکنیکی پرسپولیس ندهد. قریشی هم به جز یکی دو مورد که در آفسایدگیری اشتباه کرد، در بقیه دقایق مسابقه در کنار بقیه مدافعان ذوب‌آهن روز خوبی را پشت سر گذاشت.
مسعود ابراهیم‌زاده: هرچند که ضربه سر باقر پسند بیشتر بر روی نبوغ و خلاقیت مهاجم ذوب‌آهن شکل گرفت، نباید از سانتر دقیق و خوب ابراهیم زاده هم گذشت که در همان دقایق ابتدایی فشار را از روی دوش بــازیــکنــان تیــمش بــرداشــــت. ابراهیم‌زاده در برابر رامین رضاییان به خوبی مقاومت کرد و در نهایت کاری کرد تا مدافع راست پرسپولیس در این بازی تعویض شود.
سجاد دانایی: به همراه سید محمد قریشی تلاش بسیار زیادی در سمت راست زمین ذوب آهن انجام داد و در این بازی بیشتر مشغول به انجام وظایف دفاعی بود و به نظر می‌رسید که تارتار از او خواسته است مراقب نفوذهای بازیکنان سرعتی و چپ‌های پرسپولیس باشد تا در نهایت دانایی هم در این بازی نمره قبولی بگیرد.
سینا اسدبیگی: بــه‌خــوبی در خــط هــافــبــک ذوب‌آهــن جــنگید تا اجــازه نزدیک‌شدن بازیکنان پرسپولیس به دروازه فرعباسی را ندهد. البته به نظر می‌رسید که اسد بیگی در این بازی در خط میانی تنها و بدون کمک است و بازیکنانی که در کنار او قرار داشتند، بیشتر علاقه به بازی تهاجمی و رسیدن به دروازه حریف را داشتند و همین موضوع باعث شد تا اسدبیگی روز بسیار سختی را پشت سر بگذارد.
سجاد جعفری: در همان ثانیه‌های ابتدایی بازی می‌توانست تاریخ‌ساز شود و یکی از سریع‌ترین گل‌های تاریخ لیگ برتر را وارد دروازه پرسپولیس کند؛ اما به نظر می‌رسید که او از این موقعیت بیشتر شوکه شده و همین موضوع باعث شد تا جعفری نتواند تیمش را زودتر از باقرپسند به گل برساند.
محمد خدابنده لو: این بازیکن تکنیکی هم چند هفته‌ای است که دچار افت شده و آن طور که باید و شاید نمی‌تواند در طراحی حمله‌های ذوب آهن شرکت داشته باشد. او باید خیلی بیشتر از این‌ها قدر خودش را در فوتبال ایران بداند تا زودتر از موعد مقرر فوتبالش در این بازار لیگ برتر به پایان نرسد.
سجاد عاشوری: از جمع سه سجاد حاضر در ترکیب ذوب‌آهن، آشوری هم می‌توانست نام خودش را در بین گل‌زنان بازی ثبت کند که البته ضربه‌اش راهی به سمت دروازه حامد لک پیدا نکرد. با وجود این او هم بسیار با انگیزه و پرتلاش در فاز هجومی ذوب آهن حاضر شد و البته قدرت مدافعان پرسپولیس اجازه کار آن‌چنان زیادی به آشوری نداد.
سعید باقرپسند: خرید ذوب آهن در نیم‌فصل دوم لیگ خیلی خوب کار خودش را در این بازی انجام داد و ضربه سری که او از حوالی نقطه پنالتی وارد دروازه لک کرد، کاری بود که شاید از خیلی دیگر از مهاجمان لیگ برتر نیاید. با این حال باقرپسند در نیمه دوم هم می‌توانست همین کار را تکرار کند که البته ضربه‌اش راهی به سمت دروازه پرسپولیس پیدا نکرد تا در نهایت با همین گل یک امتیازی بتواند مهدی تارتار را از شر شایعات اطراف خودش نجات دهد.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.