چشم نقش‌جهان به هواداران، روشن!

آیا هماوردی سپاهان و استقلال قهرمان لیگ را معرفی می‌کند؟
پس از نزدیک به دو سال که نقش جهان و فولادشهر بدون حضور تماشاگران میزبان رقابت‌های لیگ برتر بودند، در دیدار تیم‌های سپاهان و استقلال در هفته بیست‌وپنجم لیگ برتر فوتبال، بالاخره چشم ورزشگاه‌ها به جمال تماشاگران روشن می‌شود.
 
دوشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱
بحث ورود تماشاگران به سالن‌های ورزشی از مدت‌ها قبل مطرح بود و آبان سال گذشته و در جریان دیدار تیم‌های استقلال و نساجی، به‌طور آزمایشی مجوز ورود پنج‌هزار تماشاگر صادر شد و در ادامه نیز در برخی دیدارهای دیگر، تماشاگران راهی ورزشگاه‌ها شدند؛ با این حال با فروکش‌کردن ابتلا به کرونا و بازگشایی مدارس و حضوری‌شدن آموزش در دانشگاه‌ها، عملا دلیلی برای اعمال محدودیت جهت ورود تماشاگران به ورزشگاه وجود نداشت و با پیگیری‌های انجام‌شده، زمینه ورود تماشاگران به استادیوم‌های سراسر کشور به تناوب فراهم خواهد شد.
ممنوعیت ورود تماشاگران به ورزشگاه‌ها در فوتبال اصفهان به لیگ بیستم و دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس باز می‌گردد که تصمیم سازمان لیگ برای جلوگیری از ورود تماشاگران، حاشیه‌های زیادی را ایجاد کرد. حالا پس از یک دوره طولانی که هواداران دیدار تیم‌های محبوبشان را از طریق تلویزیون تماشا می‌کردند، قرار است برای دیدار چهارشنبه شب سپاهان مقابل استقلال، هواداران این بازی را از نزدیک مشاهده کنند که هیجان را یک بار دیگر به ورزشگاه‌ها باز می‌گرداند. براساس مصوبه ستاد ملی کرونا، ورزشگاه‌ها با ظرفیت 30درصدی اقدام به پذیرش تماشاگران می‌کنند که شاید در نگاه اول این تصمیم برای اعمال محدودیت‌های کرونایی، مدنظر بود؛ اما یگان‌های برقراری امنیت براساس کاسه ورزشگاه و دسترسی‌های منتهی به آن، تصمیم گرفتند تمام این ۳۰درصد به‌صورت متمرکز در قسمتی از ورزشگاه مستقر شوند که عملا امکان استقرار تماشاگران با فاصله زیاد و رعایت ضوابط بهداشتی فراهم نمی‌شود.
از سوی دیگر به دلیل بازبودن فضای ورزشگاه‌ها، مشکل خاصی از بابت کنترل شیوع کرونا وجود ندارد و مسئولان سازمان لیگ و ستاد ملی کرونا، طی تصمیم‌گیری‌های مشترک می‌توانند ظرفیت ورزشگاه‌ها را برای بازی‌های آینده که حساسیت بیشتری هم دارد، افزایش دهند.برای دیدار آینده سپاهان، برای 30درصد ظرفیت ورزشگاه نقش‌جهان بلیت‌فروشی می‌شود و شورای تأمین استان اصفهان در این خصوص مجوزهای لازم را صادر کرده است و از تعداد بلیت‌هایی که برای این بازی فروخته خواهد شد، 10 درصد متعلق به استقلالی‌هاست و مابقی را تماشاگران سپاهانی می‌توانند بخرند.
مجوز حضور تماشاگران مشروط به رعایت ضوابط خاص بوده که اصلی‌ترین موضوع، بحث دسترسی سامانه بلیت‌فروشی دو باشگاه به سامانه امید وزارت بهداشت جهت تأیید افراد متقاضی خرید بلیت، تزریق دو دز واکسن کرونا و گذشت ۱۴ روز از تزریق دز دوم است و آن طوری که علی طاهری، رئیس هیئت فوتبال استان اصفهان، تأکید کرده، ورزشگاه‌های نقش‌جهان و فولادشهر شرایط برای حضور تماشاگران را فراهم کرده‌اند و می‌توانیم امیدوار باشیم با حل مشکل سامانه بلیت‌فروشی در اولین فرصت شاهد حضور تماشاگران در هر دو ورزشگاه خواهیم بود.به گفته طاهری، بلیت‌فروشی برای بازی سپاهان و استقلال و دیگر دیدارها از این پس صرفا به‌صورت الکترونیکی امکان‌پذیر خواهد بود و دیگر بلیت کاغذی و بلیت‌فروشی به صورت حضوری میسر نخواهد بود.
باشگاه‌های سپاهان و ذوب‌آهن بستر سخت‌افزار جهت سامانه بلیت‌فروشی آماده کرده‌اند و آدرس سامانه فروش بلیت اینترنتی به زودی اعلام می‌شود.
رئیس هیئت فوتبال استان تأکید دارد با توجه به الکترونیکی‌بودن سامانه بلیت‌فروشی، از هوادارانی که موفق به خرید بلیت نشده‌اند، درخواست می‌شود از تجمع مقابل درب ورزشگاه‌ها جهت نظم‌دهی به شرایط برگزاری بازی اکیدا خودداری کنند؛ زیرا به هیچ عنوان شرایط و ظرفیت حضور هواداران خارج از سهمیه و تعداد پیش‌بینی شده تغییر نخواهد کرد و از ورود هواداران فاقد بلیت الکترونیک توسط عوامل نیروی انتظامی جلوگیری به عمل خواهد آمد. آن‌طوری‌ که او می‌گوید، سامانه‌های بلیت‌فروشی به سامانه‌های وزارت بهداشت متصل است و برای هوادارانی که از دریافت دز دوم واکسن آن‌ها کمتر از ۱۴ روز سپری شده باشد، امکان خرید بلیت وجود ندارد.
اولین ورود تماشاگران به ورزشگاه آزادی بعد از دوران کرونا تجربه موفقی نبود و حاشیه‌های زیادی را ایجاد کرد؛ اما پس از آزمون و خطاهایی که در ورزشگاه‌های مختلف و در چندین لیگ پشت سر گذاشته شده، انتظار می‌رود باشگاه سپاهان پیش بینی‌های لازم در خصوص حضور تماشاگران را داشته باشد.
دیدار تیم‌های سپاهان و استقلال به واسطه شرایط تیم‌ها در جدول رده‌بندی، از حساسیت بالایی برخوردار است و احتمالا این حساسیت به سکوها نیز منتقل می‌شود؛ ضمن اینکه رقابت تیم اول و سوم جدول رده‌بندی جذابیت‌های زیادی دارد و پر شدن دوباره سکوها با یک بازی زیبا و تماشاگرپسند خواهد بود.
در هفته بیست‌وپنجم لیگ که پس از وقفه‌ای یک‌ماهه از سرگرفته می‌شود، تیم ذوب آهن نیز به دیدار تیم هوادار 
می‌رود.
 

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.