چه شد که والیبال سپاهان مدعی سوم شد؟

در شرایطی که جامعه ورزش یک جام قهرمانی برای تیم والیبال سپاهان کنار گذاشته بودند، این تیم از راهیابی به فینال بازماند و برای دومین فصل متوالی به رتبه سومی لیگ قناعت کرد.

سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۴۰۰

سـپـاهــانــی‌هـــا کـــه در ســومـیـن فصل همکاری با رحمان محمدی‌راد، برای حضور در لیگ برتر و با جذب جمعی از ملی‌پوشان و بازیکنان شاخص والیبال تیم خوبی را راهی لیگ برتر کرده بودند، از همان هفته‌های اولیه لیگ، در قامت یک مدعی ظاهر شدند و روند شکست‌ناپذیری داشتند.صعود تیم سپاهان به مرحله پلی‌آف چند هفته پیش از پایان مرحله گروهی رقم خورد و شرایط به گونه‌ای پیش می‌رفت که طلایی‌پوشان والیبال ایران، بخت مسلم قهرمانی محسوب می‌شدند. روزنامه اصفهان‌زیبا هم چند روز قبل در گزارشی تیم سپاهان را یکی از نمایندگان احتمالی کشورمان در مسابقات جام باشگاه‌های آسیا معرفی کرد؛ بااین‌حال شرایط آن‌طور که انتظار می‌رفت، پیش نرفت.
تیم سپاهان در دیدار ماقبل فینال لیگ برتر والیبال به تیم پیکان برخورد کرد و قابل پیش‌بینی بود کار سختی برای گذشت از سد حریف دارد. سپاهانی‌ها در بازی اول نتیجه را به تیم پیکان واگذار کردند؛ اما باز هم این امیدواری وجود داشت که با برتری در بازی دوم، کار را به بازی سوم بکشانند که در نهایت این اتفاق رخ نداد و باخت دوم به پیکان، پرونده قهرمانی تیم سپاهان را بست.
تیم شهداب یزد با کسب دو پیروزی پیاپی مقابل فولاد سیرجان ایرانیان به فینال صعود کرد تا شهداب و پیکان یکشنبه هفته آینده اولین فینال لیگ را برگزار کنند. رحمان محمدی‌راد، سرمربی تیم سپاهان، پس از بازماندن تیمش از صعود به فینال، در یک اظهارنظر قهرمانانه مدعی شد او مقصر باخت تیم بوده؛ اما موضوع اصلی اینجاست که واقعا محمدی‌راد چقدر در این ناکامی دخیل بوده است.
این مربی جوان پیش از شروع فصل به صراحت قول قهرمانی داده و شرایط بسیار رؤیایی را برای تیمش در لیگ متصور بود؛ اما اوضاع آن‌طور که انتظار داشت پیش نرفت و حالا چه بخواهیم و چه نخواهیم او مقصر اصلی قهرمان نشدن تیم سپاهان خواهد بود.
باشگاه اصفهانی بهترین شرایط و امکانات سخت‌افزاری را برای تیم والیبالش فراهم کرده و بعید است تیم دیگری در ایران چنین امکاناتی در اختیار داشته باشد؛ اما اینکه چرا محمدی‌راد دو فصل متوالی نتوانست با این تیم به فینال برسد، پرسش بی‌جوابی است که مدیران باشگاه سپاهان باید پاسخی برای آن بیابند؛ زیرا آن‌ها نیز در قبال افکار عمومی جامعه باید پاسخ‌گو باشند.

 

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.