تعیین نرخ نوروزی مجموعه‌های تفریحی

سخن‌گوی شورای شهر: خانواده‌های تحت پوشش و حمایت دستگاه‌ها می‌توانند تخفیف 50درصدی بگیرند

مصوب‌شدن نرخ بهای خدمات در مجموعه باغ فدک و دیگر مراکز اقامتی و تجمعی همچون حسینیه‌هـــا و ورزشگاه‌ها، عـمـلـیـاتـی‌شــدن ثـبـت فرمول‌های محاسبات عوارض، لزوم همکاری و تعامل دستگاه‌های استان برای تأمین منابع توسعه زیرساخت کمربند سبز شهر، کمک فعالان مردمی برای رفع مشکلات کارتن‌خوابی به مدیریت شهری، برقراری عدالت نسبی در تدوین بودجه سال آینده شهرداری، تشکیل قرارگاه فرماندهی و برنامه‌ریزی برای مدیریت ترافیک در نوروز، ایجاد فضای نشاط و شادی دینی در شهر هم‌زمان با اعیاد شعبانیه و لزوم بهبود و تسهیل رفت‌وآمد شهروندان در روزهای پایانی سال از مهم‌ترین عناوینی بود که اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان در سی‌وسومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، نطق پیش از دستور و تذکرات خود به آن اشاره کردند.

سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۴۰۰

ســخــن‌گــوی شـــورای اســلامـــــی شهر اصفهان در نـشـسـت خبری سی‌وسومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با تبریک اعیاد شعبانیه از مصوب‌شدن نرخ بهای خدمات در مجموعه باغ فدک و دیگر مراکز اقامتی و تجمعی همچون حسینیه‌ها و ورزشگاه‌ها با حضور اعضای شورا خبر داد.
علی صالحی درباره لایحه دوفوریتی ارسال‌شده به شورای اسلامی شهر اصفهان خاطرنشان کرد: پس از بحث و بررسی دو فوریت، این لایحه رأی آورد و با توجه به زمان باقی‌مانده تا پایان سال برای فرایند تصویب این نرخ در فرمانداری، به صورت طرح دوفوریتی درآمد که از پیش از آن کارشناسی شده و نرخ بهای خدمات در مجموعه باغ فدک و برخی دیگر از مراکز خدماتی اقامتی در شهر بررسی شد.
او درباره جزئیات نرخ بـهــــای خدمات باغ فدک خاطرنشان کرد: اقامت 24 ساعته همراه با خودرو و چادرخوابی 50 هزارتومان، اقامت بدون شب خواب به‌عنوان هزینه پارکینگ از ساعت 7 صبح تا 17، هفت هزار تومان، ورود شهروندان اصفهانی بدون اقامت شبانه 5 هزار تومان و ورود موتورسیکلت 3 هزار تومان در صحن علنی به تصویب رسید.
سخن‌گوی شورای اسلامی شهر اصفهان افزود: 35 هزار تومان برای هر شب اقامت خانوار برای سایر مجموعه‌هایی که خدمات اقامتی به صورت چادرخواب و تجمعی چون حسینیه‌ها و ورزشـگـاه‌هــا ارائه می‌دهند، در نظر گرفته شد. همچنین خـانـواده‌هــای تــحـــت پوشش حمایت دستگاه‌ها و نهادها با تخفیف 50درصدی می‌توانند از این خدمات بهره‌مند شوند.  صالحی با اشاره به اینکه در سی‌وسومین جلسه علنی شورا چندلایحه در دستور کار قرار گرفت، تصریح کرد: یکی از موضوع‌های قابل‌بررسی، نرخ بهای خدمات دریافتی از اتباع خارجی بود که با پیشنهاد اداره کل امور اتباع خارجی استانداری اصفهان مطرح شد. نرخ پیشنهادی وزارت کشور مشابه سال 1400 بدون افزایش اعلام شده است. توضیحاتی هم درباره نحوه هزینه‌کرد و میزان وصول آن‌ها در سال 1400 مطرح شد که پس از بررسی در کمیسیون اقتصادی، در صحن علنی شورای اسلامی شهر تصویب شد.
او ادامه داد: در این راستا از حدود 250 هزار تومان برای یک نفر تا عدد 350 هزار تومان برای خانواده‌های شش نفر و بالاتر که عدد پیشنهادی وزارت کشور و استانداری اصفهان بود به تصویب اعضای شورای شهر رسید. سخن‌گوی شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه مبلغ وصولی این عوارض در سال جاری تا پایان بهمن حدود سه میلیارد و 800 میلیون تومان است، خاطرنشان کرد: این ردیف عدد قابل‌توجهی در سرجمع درآمدهای عوارض شهرداری نیست؛ اما طبق روال قانونی باید این مـوضوع طی می‌شد.  سخن‌گوی شورای اسلامی شهر اصفهان، درباره تفاهم‌نامه شهــرداری اصفهان و نیروی انتظامی استان در رابطه با جابه‌جایی کلانتری 24 از خیابان امیرکبیر به خیابان بهارستان که در طرح تعریض قرار گرفته بود، بیان کرد: این لایحه بررسی شد و به دنبال معوض ارائه‌شده به نیروی انتظامی و تعهد به ساخت شهرداری اصفهان، این تفاهم به تصویب رسید.
صالحی درخصوص لایحه افزایش هزینه صدور اسناد حمل شامل بارنامه، باربرگ و امثال آن اظهار کرد: با توجه به رویکرد افزایش بازدارندگی برای ورود خودروهای آلاینده و سنگین به حریم شهر اصفهان، تعرفه 1800 تومان برای خودروی سبک، دو هزار و 500 تومان برای کامیونت نوع اول و سه هزار و 200 تومان برای کامیونت نوع دوم در نظر گرفته شد.
او افزود: همچنین عدد چهار هزار تومان برای کامیون و پنج هزارتومان برای بونکرها به موجب وجود تفاوت در آلایندگی با لحاظ کردن 9درصد مالیات بر ارزش‌افزوده در نظر گرفته شده و به تصویب شورای اسلامی شهر اصفهان رسید.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.