جهاد روشنایی در فلاورجان

42 نیروگاه خورشیدی کوچک‌مقیاس به خانواده‌های محروم واگذار شد

42 نیروگاه خورشیدی کوچک‌مقیاس به ارزش 20 میلیارد تومان برای 42 خانواده محروم راه‌اندازی و نصب شد. فرمانده سپاه ناحیه فلاورجان با اعلام این خبر گفت: کمک به افزایش تولید برق کشور و ایجاد منبع درآمد برای خانواده‌ها از طریق خرید هزینه برق متقاضیان توسط اداره برق و شرکت توانیر، از جمله مزایای این طرح است.

پنجشنبه ۰۴ آذر ۱۴۰۰

فرمانده سپاه ناحیه فلاورجان با اشاره به بهره‌برداری از 27 نیروگاه خورشیدی کوچک‌مقیاس هم‌زمان با هفته بسیج گفت: مابقی نیروگاه‌ها به‌صورت تدریجی تا پایان سال بهره‌برداری می‌شود. سرهنگ پاسدار جواد فصیحی از تخصیص وام 50 میلیون تومانی برای هر متقاضی خبر داد و افزود: بخشی از درآمد حاصل از فروش برق، صرف پرداخت اقساط متقاضيان و بخشی دیگر صرف کمک به هزینه‌های خانواده‌ها می‌شود و بعد از پرداخت کامل اقساط طی پنج سال یا زودتر، نیروگاه به‌صورت کامل در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد. به گفته او، ناحیه مقاومت بسیج شهرستان فلاورجان در جذب سهمیه بیشتر از سهم معین، رتبه برتر استان را به خود اختصاص داد.او ایجاد کارگاه‌های زودبازده، ثبت شرکت‌های تعاونی و کشت جایگزین را از اقدامات در دستور کار بیان کرد و گفت: در راستای جمع‌آوری و فروش محصولات تولیدی شهرستان، به‌ویژه محصولات کشاورزی به خارج از کشور، ثبت شرکت تعاونی می‌تواند درآمد پایداری را برای شهرستان ایجاد کند. فرمانده سپاه ناحیه فلاورجان گفت: باتوجه به خاک حاصلخیز وسهمیه آب محدود شهرستان، کشت گیاهان دارویی می‌تواند گزینه مناسبی برای کشت جایگزین باشد.
فصیحی نبود کارگاه‌های بسته‌بندی محصولات را از مشکلات شهرستان برشمرد و ادامه داد: با توجه به اینکه بیشترین محصولات تولیدی شهرستان از نوع کشاورزی است و منبع عظیم درآمدی در درجه اول کشاورزی و بعد گردشگری است، اما شرکت‌های بسته‌بندی محصولات در شهرستان وجود ندارد.
او وجود شرکت‌های بسته‌بندی را به دلیل حجم زیاد محصولات باغی و زراعی در شهرستان ضروری دانست و تأکید کرد: تحقق این امر جز با تعامل بین‌دستگاهی امکان‌پذیر نخواهد بود. فرمانده سپاه ناحيه فلاورجان به راه‌اندازی صندوق‌های قرض‌الحسنه مردم‌یار اشاره و بیان کرد: 87 کارگاه مشاغل خانگی شامل خیاطی، قالی‌بافی، صنایع تبدیلی و دام سبک برای 185 نفر با اعتبارات صندوق‌های قرض‌الحسنه مردم‌یار راه‌اندازی شد.
او افزود: یک میلیارد و 450 میلیون تومان وام اشتغال‌زایی توسط این صندوق‌ها پرداخت شد که فلاورجان رتبه اول جذب تسهيلات اشتغال‌زایی صندوق کارآفرینی امید در استان را به خود اختصاص داد. فصیحی کمک به معیشت خانواده‌های نیازمند از طریق اشتغال ایجادشده، راه‌اندازی شرکت‌های تعاونی و کمک به فروش و عرضه محصولات تولیدی کارگاه‌ها را از مزایای صندوق‌های مردم‌یار برشمرد. او از راه‌اندازی چهار شرکت تعاونی خبر داد و گفت: مراحل قانونی ایجاد چهار شرکت تعاونی در حال طی شدن است و تاکنون دو شرکت راه‌اندازی شده است. فصیحی راه‌اندازی و ایجاد شرکت‌های تعاونی را حاصل تجمیع و کسب مهارت‌های کسب‌وکار صندوق‌های قرض‌الحسنه بیان کرد و افزود: افزایش روند تولید و ارتقای جایگاه حقوقی، کمک به فروش و عرضه محصولات تولیدی کارگاه‌ها از جمله البسه و محصولات کشاورزی از جمله مزایای ایجاد شرکت‌های تعاونی است. به گفته او، دوره‌های آموزشی اقتصاد مقاومتی، اشتغال وکارآفرینی برای شرکت‌های تعاونی ارائه می‌شود.

اجرای 388 برنامه در هفته بسیج

فرمانده سپاه ناحيه فلاورجان از اجرای 388 برنامه در قالب 23 عنوان هم‌زمان با هفته بسیج در شهرستان خبر داد و افزود: این برنامه‌ها شامل برگزارى کارگاه‌های آموزشی مشاوره قبل از ازدواج و ازدواج آسان، اردوهای زیارتی، مسابقات فرهنگی به‌صورت حضوری و مجازی، مسابقات ورزشی، پخش فیلم‌های دفاع مقدس و بسیج و تحلیل آن‌ها در پایگاه‌های بسیج شهرستان، ویزیت رایگان بسیجیان به مدت یک هفته، افتتاح خانه‌های محرومان شهرستان، برگزاری یادواره شهدا، برگزاری همايش اقتدار بسیج، نشست‌های بصیرتی با موضوع‌های مختلف ازجمله گام دوم انقلاب، مهدویت، معنویت و اخلاق، سبک زندگی و بسيج و معیارهای فرد انقلابی، کمک‌های مؤمنانه شامل پخت نان مهربانی، غذای گرم و توزیع بسته‌های معیشتی، تکمیل واحداث سه خانه محروم و افتتاح ایستگاه‌های خورشیدی است.

اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی

فصیحی با اشاره به طرح واکسیناسیون گفت: میانگین واکسیناسیون شهرستان 72درصد است که 2درصد از میانگین استانی پایین‌تر است. در روستاها 17درصد و در شهرها بین 25 تا 30 درصد جمعیت نیازمند واکسینه‌شدن هستند. به گفته او، اجرای طرح پایش سلامت منزل به منزل توسط 80 گروه جهادی و ثبت درسامانه، تهیه و توزیع دو هزار و 600 بسته کمک آموزشی طرح شهید فهمیده، توزیع بیش از 55 هزار پرس غذا درقالب طرح اطعام حسینی، اهدای بیش از 12 پک جهیزیه و کمک جهیزیه، توزیع 9 هزار و 800 بسته معیشتی، احداث و مرمت 24 باب منزل محروم، مدرسه و مسجد در شهرستان فلاورجان و احداث و مرمت 16 باب منزل محروم در مناطق سی‌سخت، خواف، چنارود، کوهرنگ، سمیرم و روستاهای شهرضا و اهدای پنج پک جهیزیه توسط گروه‌های جهادی قرارگاه سردار سلیمانی از جمله اقدامات بسیج شهرستان در یک سال گذشته بوده است.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.