پرونده

ورزش با نظر پزشک خطرات را کمرنگ می‌کند

ارتباط پزشکی و ورزش، ارتباطی دوسویه، تنگاتنگ و نزدیک است. ورزش و فعالیت‌های بدنی، به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی و ارکان سبک زندگی‌‌(LIFESTYLE)  همیشه مدنظر پزشکان قرار داشته است. بر اساس نظر محققان و کارشناسان نیز تا 50‌ درصد علل و عواملی که مانع ارتقاء سلامت فرد و جامعه می‌شوند، مربوط به مجموعه عواملی است که از آنها به عنوان «سبک زندگی» یاد می‌شود. اگر بخواهیم مثال بزنیم؛ چاقی، مصرف سیگار و دخانیات، تغذیه ناسالم و غیربهداشتی، آلودگی هوا، آلاینده‌های محیطی، استرس و اضطراب فزاینده زندگی امروزی و... که نقش آنها در بروز و شیوع بیماری‌های مختلفی مانند بیماری‌های قلبی، دیابت، بیماری‌های اعصاب و روان، بیماری‌های تنفسی، سرطان‌ها و... ثابت شده است، از اشکالات سبک زندگی هستند اما با اصلاح آن‌ها می‌توان تا حدود زیادی از بروز این بیماری‌ها پیشگیری کرد و یا روند درمان آنها را سرعت بخشید. 
 

سه شیرهای ناکام

نگاهی به ناکامی‌های تیم ملی انگلستان و بررسی دلایل آن
انگلستان نخستین محل شکل گیری و گسترش فوتبال است و از آغاز این ورزش جهانی و هیجان انگیز، نزدیک به 160 سال گذشته و با قاطعیت می‌توان بیان کرد که انگلستان در شروع و پس از آن در نوآوری‌های این ورزش بسیار تاثیر گذار بوده است.نخستین جوانه‌های شکل گیری فوتبال در کشورهای مختلف جهان همچون هلند، برزیل، آرژانتین و اتریش نیز به دست مربیان انگلیسی و یا دانش آموختگان آن کشورها در بریتانیا شکل گرفته است. این موضوعات سالیان سال دلیل فخر فروشی انگلیسی‌ها بوده و حتی در بدترین شرایط فوتبالی خودشان نیز از آن برای اعاده حیثیت فوتبالی خود استفاده می‌کردند، اما با این حال تیم ملی این کشور یکی از بزرگترین ناکام‌ها در تمام طول تاریخ بوده است

رژه نیروهای مسلح در اصفهان

مراسم رژه نیروهای مسلح در نخستین روز از هفته دفاع مقدس در اصفهان برگزار شد. 

روایتی از ایرانی‌هایی که در اصفهان زندگی می‌کنند؛ اما بی‌شناسنامه هستند
معاون اقتصادی استانداری اصفهان: با ملاحظه مداخله می‌کنیم
بررسی آنچه در جام حذفی باشگاههای کشور گذشت

هستم اما نیستم!

روایتی از ایرانی‌هایی که در اصفهان زندگی می‌کنند؛ اما بی‌شناسنامه هستند

همه حسرت‌های دنیا مانده ته دلش؛ مثلا اینکه چند روز مانده به اربعین، او هم مثل خیلی‌های دیگر کوله ببندد و راهی سرزمین کربلا شود یا مثلا مثل باقی آدم‌هایی که می‌شناسد و دور و بَرش زندگی می‌کنند، بتواند خانه و ماشین بخرد، خرید کند یا ادامه تحصیل بدهد. 

پای سرمایه‌گذار جدید به کاشی اصفهان باز شد

معاون اقتصادی استانداری اصفهان: با ملاحظه مداخله می‌کنیم
کارخانه کاشی اصفهان وارد فاز تازه‌ای شده است. متولیان استان در حال رایزنی برای انتخاب سرمایه‌گذار دارای‌صلاحیت برای کارخانه هستند؛ این فرد باید بتواند توان تأمین و اعتبار لازم را داشته باشد و اگر ظرف کمتر از سه‌سال بتواند بدهی‌های کارخانه را پرداخت کند، کاشی اصفهان به او واگذار خواهد شد. براساس وعده متولیان استان، بعد از انتخاب و معرفی سرمایه‌گذار جدید، اولویت نخست این
فرد، پرداخت حق‌وحقوق کارگران است و اولـویت دومــش نیــز ایــن اســت که بدهی‌های دستگاه‌های خدمت‌رسان را بپردازد.
 

شگفتی بود یا فاجعه؟!

بررسی آنچه در جام حذفی باشگاههای کشور گذشت
«جام‌حذفی، جام شگفتی‌هاست»؛ اینجملــه عـمـوما زیــاد استفــاده مـــی‌شـــود و جام‌حذفی فوتبال ایران نیز در سال‌های اخیر با شگفتی‌های مختلفی همراه بوده است. از شکست تیم پرسپولیس برابر قشقایی شیراز تا فینالیست‌شدن تیم‌های داماش و خونه‌به‌خونه در سال‌های اخیر، برخی از شگفتی‌های این جام بوده است.در اصطلاح عامیانه به پیروزی و حضور تیم‌های سطح پایین‌تر فوتبال در مراحل بالای این جام نیز شگفتی گفته می‌شود. جام‌حذفی امسال هم سرشار از این اتفاق‌ها بود و تیم‌های خیبر خرم‌آباد، مس کرمان و خلیج‌فارس ماهشهر با حضور در مرحله یک‌چهارم نهایی این مسابقات شگفتی‌ساز شدند. در این ‌بین نیز خلیج‌فارس ماهشهر و مس کرمان تا مرحله نیمه‌نهایی به رؤیاپردازی خود ادامه دادند، اما درنهایت در برابر دو تیم لیگ برتری دیگر شکست خوردند. 
 

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - پرونده