مهری مصور

ما به جنگ نیاز داشتیم، نه جنگ به ما!

روایت حجت‌الاسلام «علیرضا باطنی» از مدرسه «ملاعبدالله» اصفهان تا عملیات«کربلای چهار»/ بخش اول
می‌گوید هفده سالم بود، رفتم جبهه؛ اما چهره‌ام، بیست-بیست‌ویک‌ساله، نشانم می‌داد. پنجم ابتدایی را که می‌خواند، مدرسه را کنار می‌گذارد و راه «حوزه» را پیش می‌گیرد و در امتداد آن راه «انقلاب» و «جنگ» را...! انقلاب که پیروز می‌شود، مسئولیت مدرسه علمیه «ملاعبدالله» را بر دوشش می‌گذارند؛ همان مدرسه‌ای که هنوز هم در انتهای بازار میدان امام، جا خوش کرده و چراغش روشن است! سال 59 در میان همه فعالیت‌های علمی، تبلیغی و فرهنگی که اینجا در اصفهان داشته است، «غیررسمی» راه «گلف» و «آبادان» را پیش می‌گیرد و چندماهی را به رتق‌وفتق امور جنگ در همان حوالی می‌پردازد؛ اما به‌مرور احساس می‌کند حضور چندماهه‌اش در جبهه به فعالیت‌هایش ضربه می‌زند و همین می‌شود که بیشتر «اصفهان» می‌ماند و منتظر تا عملیاتی طراحی شود و «رزمی تبلیغاتی» برود جبهه! او جنگ را از «شکست حصر آبادان» شروع می‌کند و تا «کربلای چهار» پیش می‌برد و بعدازآن به «اسارت» و چهارسال زندگی در خاک عراق می‌رسد، که سال‌ها پیشش دومرتبه، از آن فرار کرده بود. روایت حجت‌الاسلام «علیرضا باطنی» از آن سال‌ها، ساعت‌ها زمان می‌خواهد و یک دل سیر گوش؛ ما اما در یک گفت‌وگوی سه‌ساعته با این رزمنده روحانی، تنها توانستیم تا قبل از اسارتش را روایت کنیم و باقی حرف‌ها از آن سال‌ها بماند برای فرصتی دیگر!

ضرورت حرکت به سمت توسعه پایدار ساختمان‌ها

توسعه پایدار بدون توجه به شهرها و شهر‌نشینی، بی‌معنی خواهد بود
یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از انرژی خورشیدی کاهش هزینه‌ها و حتی فروش برق اضافه تولیدی است؛ چرا که از این طریق هزینه‌های تحمیلی بر کشور و جامعه به شدت کاهش می‌یابد همچنین با این اقدام، نه تنها در صورت‌حساب برق صرفه‌جویی می‌شود، بلکه اگر برق بیشتری تولید شود، مازاد آن دوباره به شبکه منتقل و برای این مقدار مبلغ پاداشی توسط شرکت برق پرداخت خواهد شد. با توجه به اینکه سیستم‌های انرژی خورشیدی به طور کلی نیاز به تعمیر و نگهداری زیادی نداشته و حتی هیچ‌گونه سر و صدایی ندارند، تکنولوژی استفاده از انرژی خورشیدی روز‌به‌روز در حال توسعه بوده و تاکنون در سیستم‌های کوچک و بزرگ مانند نیروگاه‌ها، بخش کشاورزی، تجارت، منازل، لوازم شخصی و تزئینی به کمک مردم آمده است و بعضا در صعب‌العبورترین نقاط نیز توانسته نیازهای آن‌ها را برطرف سازد.
مصاف سپاهان و ذوب‌آهن با مدعیان سقوط
یادمان برترین ورزشکار 1400 نصف جهان به امین دهقان اهدا شد
کدام ورزشکاران اصفهانی تغییر تابعیت دادند؟

رقابت قعرنشین‌ها حساس‌تر از بالانشین‌ها

مصاف سپاهان و ذوب‌آهن با مدعیان سقوط
معمولا لیگ‌هایی که سرنوشت قهرمان در هفته پایانی تعیین می‌شود، جذابیت بیشتری دارند، اما در لیگ بیست‌و‌یکم باتوجه به معرفی فاتح لیگ، رقابت بر سر نایب‌قهرمانی و تلاش سه‌تیم قعرنشین برای فرار از خطر سقوط، تنور لیگ در سه‌هفته پایانی را داغ نگه داشته است.در رقابت‌های هفته بیست‌و‌هشتم لیگ برتر فوتبال، دونماینده فوتبال اصفهان به مصاف تیم‌های پانزدهم و شانزدهم جدول رده‌بندی می‌روند و ممکن است در این دیدارها نتایجی رقم بخورد که تکلیف اولین تیم سقوط‌کننده به دسته پایین‌تر مشخص شود. در ادامه مروری بر رقابت در صدر و قعر لیگ خواهیم داشت.
 

فاتح اورست بر قله ورزش اصفهان

یادمان برترین ورزشکار 1400 نصف جهان به امین دهقان اهدا شد
در نظرسنجی که روزهای پایانی سال گذشته به همت روزنامه اصفهان‌زیبا اجرا شد، امین دهقان موفق شد با کسب بیشترین آرا، این عنوان را از آن خود کند و طی مراسمی یادمان برترین ورزشکار سال 1400 اصفهان به این کوهنورد اهدا شد.در این مراسم، احسان تیموری، مدیرعامل روزنامه اصفهان‌زیبا، با اشاره به کار بزرگ دهقان در صعود به اورست که برای نخستین‌بار در تاریخ ورزش استان انجام‌شده است، او را ورزشکاری بااراده معرفی کرد که باوجود تمام مشکلاتی که پیش رو داشت، توانست به این مهم دست پیدا کند.تیموری هزینه در ورزش را سرمایه‌گذاری

هویت بر باد رفته

کدام ورزشکاران اصفهانی تغییر تابعیت دادند؟

 

 

در لیست پناهندگان ورزشی نام برخی از ورزشکاران اصفهانی نیز به چشم می‌خورد؛ افرادی که هرکدام به دلایلی تصمیم به تغییر هویت ملی گرفتند و به وطن و سرزمین مادری پشت کردند. به بهانه اعلام پناهندگی یکتا جمالی که طی روزهای گذشته انجام شد، مروری خواهیم داشت بر جمعی از شاخص‌ترین ورزشکاران استان که هویت ملی‌شان را بر باد دادند.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - مهری مصور