لیلی زواره‌ای

روضه‌هایی در بطن خانواده‌ها

«اصفهان‌زیبا» از برپایی روضه‌های ساده و کم‌معونه در خانه‌های مردم می‌گوید
شیوع ویروس کرونا با همه بلایا و مصیبت‌هایش، باعث ایجاد ظرفیت‌هایی شد که تا پیش از آن، کسی متوجهشان نبود. یکی از این ظرفیت‌ها که به دنبال خود خیر و برکت را به منازل دوستداران اهل‌بیت‌(ع) برده، طرح روضه‌ها و جشن‌های خانگی است. در استان اصفهان، یکی از مجموعه‌هایی که به‌صورت هدفمند و با برنامه مدون پای مراسم‌های مذهبی را به خانه‌های مردم باز کرده، تشکل فرهنگی تبلیغی ثاقب است. اصفهان‌زیبا در این گزارش درصدد معرفی برنامه‌ها و فعالیت‌های این مجموعه است تا در آستانه جشن‌های غدیریه و پس از آن، ایام عزای سیدالشهدا‌(ع)، محبان اهل‌بیت‌(ع) بتوانند میزبان مراسم‌های مذهبی متناسب با این ایام شوند.
 

هت‌تریک جهانی

هندبال بانوان چگونه در مسیر تحول قرار گرفت؟
هندبال بانوان شرایط جدیدی را تجربه کرده و برای اولین بار تیم‌های کشورمان در رده‌های سنی بزرگ‌سالان و جوانان رویداد بزرگ جام جهانی را تجربه کرده‌اند و تیم ملی نوجوانان نیز به‌زودی مهیای حضور در این رقابت‌ها می‌شود.
 

تفحص علیه بهشت‌آباد

نمایندگان مجلس با تحقیق و تفحص از وزارت نیرو به‌دلیل نحوه انتقال آب بین‌حوضه‌ای موافقت کردند
از اصفهانی‌ها اصرار، از چهارمحال و بختیاری‌ها انکار! از اصفهانی‌ها استدلال اینکه طرح‌های انتقال آب بین‌حوضه‌ای و خارج از استانی، نام و نشانی از زاینده‌رود باقی نگذاشته و این رودخانه خشک و بی‌جان دیگر توان بارگذاری جدید را ندارد و برای همین هم اجرای طرح غیرقانونی بن‌بروجن هر طور که شده باید متوقف شود. از چهارمحال و بختیاری‌ها، اما این توجیه که بن‌بروجن قانونی است و مصوبه سه دولت را دارد و به اندازه ۱۵‌سال اعتبار گرفته، پس زمین به آسمان هم برود باید اجرا شود!
 
سخن‌گوی شورای اسلامی شهر اصفهان: در شرایط فعلی راهی به جز گفت‌وگو برای رسیدن به اولویت مشترک و رفع نیازهای شهر نداریم
اوراق مشارکت و تسهیلات بانکی، دیون را افزایش می‌دهد
تبادل‌نظر اعضای شورای شهر، معاون فرهنگی شهردار و مشاورعالی رئیس اتاق بازرگانی اصفهان در جلسه علنی شورا درباره راه‌های رونق گردشگری شهر

تصویب ایجاد دبیرخانه فرهنگی زاینده‌رود

بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر ، به زاینده‌رود با گفتمانی واحد و از جنس فرهنگ و رسانه توجه خواهد شد

ازاین‌پس قرار است صدای زاینده‌رود بلندتر شنیده شود. شورای اسلامی شهر اصفهان در نوزدهمین جلسه علنی خود، اولین طرح شورای ششم را به تصویب رساند، طرحی که قرار است «زاینده‌رود» را با گفتمانی واحد و از جنس فرهنگ و رسانه، فریاد بزند.

قرارگاه شهر هوشمند ایجاد شود

مدیر شرکت مخابرات منطقه اصفهان مهمان جلسه علنی شورای اسلامی شهر بود

روز گذشته مدیر شرکت مخابرات منطقه اصفهان برای بررسی چگونگی ایجاد شهر هوشمند، مهمان ویژه نوزدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصـفـهـان بود. در این جلسه نایب‌رئیس شورای اسلامی شـهــر اصفهان پیشنهاد داد که قرارگاه عملیاتی و سیاستی شهر هوشمند به ریاست استاندار اصفهان ایجاد شود. ابوالفضل قربانی تأکید کرد که ایجاد این قرارگاه باید با استفاده از ظرفیت استانداری انجام شود و استاندار در راستای منویات مقام معظم رهبری، ایجاد شهر هوشمند را مأموریت و اولویت اول خود قرار دهد.

بازگشت پرخرج اتوبوس‌ها

چرخه حمل‌ونقل عمومی دوباره تکمیل می‌شود

با افزایش آمار واکسیناسیون و حذف ممنوعیت‌های تردد، اتوبوس‌های شهر باید با ظرفیت کامل به چرخه حمل‌ونقل عـمـومــی بـــازگـــــردنـــد؛ موضوعی که با طرح آن دوباره زخم کهنه کمبودها و فرسودگی ناوگان اتوبوس شهری سر باز می‌کند.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - لیلی زواره‌ای