فرهنگ

مترجم پیام آسمانی برای اهالی زمین

عظمت شهیدبهشتی در قامت یک ملت بود

در نسبت امام خمینی و شهید بهشتی، امام‌خمینی دارای دو ساحت بود. 

عشق

|قاصدک| شماره ششم
سالروز شهادت مظلومانه آیت الله بهشتی و ۷۲ تن از ياران باوفايش
تحلیل متفاوت محمدرضا جوان‌آراسته از روایت و ناداستان در مراسم رونمایی از دو کتاب «فکرشم نکن» و «پناهم باش»

حل معضل حجاب با اصلاح روش‌ها

به‌تازگی ویدئویی از تجمع نوجوانان دختر بدون‌حجاب در شیراز منتشر شد که واکنش‌های زیادی را درپی داشت. از یک‌طرف رسانه‌های غربی با عناوینی چون نوجوانان دهه نودی، نسل جدید را نسلی مستقل، شجاع و آزاد در انتخاب اندیشه معرفی

هویت‌حقیقی، ثمره تربیت‌مهدوی

 تربیت، راه و روشی آگاهانه است که ازسوی والدین یا مربیان برای رشد فرزندان یا دانش‌آموزان انجام می‌گیرد تا بدین‌وسیله استعدادهای درونی آن‌ها شکوفا و به حدنهایی خود برسد؛ مانند دانه‌ای که در داخل زمین می‌کاریم و آن را پرورش می‌دهیم تا از دل خاک جوانه زند و به سمت رشد و شکوفایی حرکت کند. با توجه به این مطلب، تربیت، نوعی شکل‌دادن است و درنهایت شکلی که از تربیت منتج می‌شود، هویت انسان را می‌سازد.

کتاب هم مثل دارو، مقدار مصرف دارد

تحلیل متفاوت محمدرضا جوان‌آراسته از روایت و ناداستان در مراسم رونمایی از دو کتاب «فکرشم نکن» و «پناهم باش»
محمدرضا جوان‌آراسته، طلبه‌ای جوان است که در عرصه فرهنگ راهی متفاوت را پیش‌گرفته است. او معلم غیررسمی مدارس است و دروس دینی و نگارش را به‌صورت جذاب تدریس می‌کند. جوان‌آراسته با تأسیس مدرسه مهارت‌آموزی مبنا، هنرجویان را در عرصه‌های نویسندگی خلاق و مقدماتی و نیز دوره‌های داستان‌نویسی به‌صورت مجازی، تبدیل به نویسندگانی ماهر می‌کند. مدرسه مبنا همچنین دوره‌هایی با عنوان «روایت انسان» نیز برگزار می‌کند که آشنایی با تاریخ خلقت انسان و جوامع است. مجموعه «روایت‌خانه» از این طلبه اهل فرهنگ و قلم دعوت کرد تا در مراسم رونمایی دو اثر جدید این مجموعه حضور یابد و با حرف‌هایش، نویسندگان روایت‌خانه را هدایت کند.
 

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - فرهنگ