ضحا قدوسی

نحوه نگهداری گل و گیاه در فصول گرم

احتیاط! گیاهان آسیب‌زا هستند

اگر شما یکی از دوستداران گل و گیاه هستید و در خانه تعدادی گیاه دارید، حتماً در فصول مختلف در گیاهان‌تان مشکلاتی را چون کاهش میزان رشد و شادابی مشاهده کرده‌اید.

این مشکلات می‌تواند به‌خاطر رعایت نکردن اصول نگهداری گیاهان در هر فصل باشد. مثلا گاهی ممکن است سرما یا گرمای شدید هوا به گیاه آسیب وارد کند یا آبیاری به اندازه لازم نداشته باشند و یا اینکه دچار آفات شده باشند. به هرحال برای پیشگیری از این آسیب‌ها باید اصولی را با توجه به نوع گیاه‌، جنس، خاک‌، دما و... بر روی گیاه رعایت کنید. بدین منظور جهت نگهداری هر‌چه بهتر از گیاهان در فصل گرم اشاره می‌کنیم.

 

وحشت گروهک‌ها از رزمندگان اصفهانی

روایت کیانوش گلزارراغب از نبرد کردستان و «شُنام»
کیانوش گلزارراغب که چهارده‌ماه اسارتش در زندان گروهک‌های کمونیستی کموله و سوسیالیست‌های کُرد یا همان دموکرات، بُن‌مایه آثاری چون «شُنام»، «عصرهای کریسکان» و «برده‌سور» شده است، می‌گوید نوشتن «شُنام» باعث شد بالاخره، کابوس‌های دوران اسارتش تمام شود. با کیانوش گلزارراغب گفت‌وگوی متفاوتی کرده‌ایم که در ادامه از نظر می‌گذرانید. 
 
تا پایان سال همه خدمات شهرسازی به‌صورت هوشمند ارائه می‌شود
شهردار اصفهان در دیدار با ساکنان منطقه 4 از اقدامات شهرداری گفت
جلسه هم‌اندیشی هیئت‌رئیسه شورای اسلامی با مدیران رسانه‌های شهر اصفهان برگزار شد

تحقق عدالت شهری با سامانه الکترونیکی

تا پایان سال همه خدمات شهرسازی به‌صورت هوشمند ارائه می‌شود

بر اساس فعالیت کنونی شهرداری اصفهان و تعهدی که به شورای اسلامی شهر اصفهان داده شده است، از ابتدای تیر مقرر شد با تجهیز امکانات و تهیه بستر مناسب در حوزه آی‌تی (IT) امکان صدور پروانه ساختمان به شکل غیرحضوری فراهم شود. به همین مناسبت مدیران ارشد شهری در آیینی از سامانه ثبت درخواست الکترونیکی پروانه ساختمان رونمایی کردند.

پایان دلالی در اخذ پروانه

شهردار اصفهان در دیدار با ساکنان منطقه 4 از اقدامات شهرداری گفت
برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی با معتمدان و نخبگان شهر، یکی از اتفاق‌های مهمی است که در دوره ششم مدیریت شهری اصفهان رقم خورده است. در این راستا، تاکنون نشست‌های مختلفی برای احصای مشکلات و معضل‌های شهری برگزار شده است. تازه‌ترین نشست هم‌اندیشی، دیدار مدیران شهری اصفهان با روحانیون و معتمدان منطقه 4 شهرداری اصفهان بود. این نشست با حضور اعضای شورای شهر، معتمدان و روحانیون منطقه 4 شهرداری اصفهان در مسجد امام‌محمدباقر(ع) برگزار شد.
 

نقش رسانه‌ها در اداره شهر

جلسه هم‌اندیشی هیئت‌رئیسه شورای اسلامی با مدیران رسانه‌های شهر اصفهان برگزار شد

«مسائل شهری و نقش رسانه‌ها در جلب مشارکت مردم در اداره شهر» موضوع جلسه هم‌اندیشی هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر با مدیران رسانه‌های شهر اصفهان بود که با  نظرات برخی از مدیران رسانه‌ها پیرامون موضوعات مختلف و پس از آن سخنان برخی از اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان، قوت گرفت.» 

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - ضحا قدوسی