شورا

چرا نفس اصفهان به شماره افتاده است؟

مدیر‌کل‌محیط زیست استان به بیستمین جلسه شورای ششم دعوت شد تا پاسخ‌گوی فجایع محیط‌زیستی و آلودگی هوای اصفهان باشد

بیستمین جلسه علنی ششمین شورای اسلامی شهر اصفهان با محوریت بررسی معضل آلودگی هوای اصفهان روز چهاردهم آذرماه برگزار شد. مهمان ویژه این جلسه ایرج حشمتی، مدیرکل محیط‌زیست استان اصفهان، بود که گزارشی را در خصوص وضعیت آلودگی هوای اصفهان ارائه کرد و مشارکت و همراهی همه دستگاه‌ها و نهادها در اصفهان را رکنی ضروری در راستای حل معضل آلودگی هوا قلمداد کرد. محمد نورصالحی، رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان، و تنی چند از اعضای شورای شهر نیز در این جلسه سخنانی را درباره این موضوع بیان کردند.

نقشه راه 1401 برای شهر زندگی

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر: تعیین محورهای اصلی بودجه سال آینده منوط به اعلام دیدگاه‌های شهردار منتخب است

فصل بودجه‌ریزی شهر از راه رسید. بودجه 1401 اصفهان که اواخر پاییز و اوایل زمستان به شورای ششم تحویل داده می‌شود، باید از امروز پایه‌ریزی و سیاسـت‌گـذاری شــود. سنـگ‌بـنـای بودجه شهر از شش سال قبل تاکنون بر توسعه مترو، حمل‌ونقل عمومی و پروژه‌های نیمه‌تمام گذاشته شد و اوایل شورای پنجم اندکی خیز فرهنگی هم گرفت. شورای ششم که با شعار #شهر_زندگی، روی کار آمد، فرهنگ را برای انتخاب شهردار در اولویت کار خود قرار داد و به نظر می‌رسد بعد فرهنگی بودجه 1401 شهرداری اصفهان قوی‌تر از سال‌های گذشته باشد؛ بودجه‌ای که علاوه بر فرهنگ، باید سنگ مترو، رینگ چهارم، بخش‌های مشارکتی و سرمایه‌گذاری را هم زیر سایه کسری درآمد و کرونا به سینه بزند.

آغاز دورانی تازه برای اصفهان

مراسم تحلیف منتخبان شورای ششم برگزار شد و هیئت‌رئیسه شورا مشخص شدند

چهارشنبه و پنجشنبه هفته گذشته با برگزاری مراسم تحلیف اعضای دوره ششم شورای اسلامی شهر اصفهان و تعیین سرپرست برای شهرداری، روند تغییرات مدیریت شهری در نصف‌جهان به‌صورت رسمی آغاز شد. دوران گذار به‌آرامی و طبق قانون پیش می‌رود. چهارشنبه عصر و در بخشی از مراسم تحلیف، هیئت‌رئیسه انتخاب شدند و پنجشنبه با رأی‌گیری 12 عضو حاضر، شهر را برای مدت یک ماه به سرپرست سپردند. حالا یکشنبه این هفــتــه و در جلسه علنی معمول هفتگی، کمیسیون‌های تخصصی و اعضا هم تعیین‌تکلیف می‌شوند.

شهردار اصفهان بودجه پیشنهادی 1401 را به شورای شهر تقدیم کرد
رئیس کمیسیون پایش و نظارت بر مصوبات شورای شهر از جزئیات طرح شفافیت می‌گوید
نایب‌رئیس شورای شهر اصفهان نتایج جلسه با نمایندگان مجلس را تشریح کرد

12900میلیارد تومان برای اداره اصفهان

شهردار اصفهان بودجه پیشنهادی 1401 را به شورای شهر تقدیم کرد

بـیـســت‌وشـشـمـیـن جـلـسـه عـلـنـی ششمین شورای اسلامی شهر اصفهان روز گذشته برگزار شد. در این جلسه شهردار اصفهان بودجه پیشنهادی سال 1401 را به شورای شهر تقدیم کرد. علی قاسم‌زاده ضمن ارائه توضیح‌هایی درباره روند تدوین بـودجـه و اولـویـت‌هــای درنظرگرفته‌شده برای آن، از اعضای شورا خواست تا اگر در تدوین بودجه موضوع حائز اهمیتی ازقلم‌افتاده، یادآوری شود. رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان نیز خبر داد که روند بررسی بودجه پیشنهادی از سوی اعضای شورا نهایتا تا 22 بهمن به اتمام می‌رسد و شورا نظر نهایی خود را دراین‌باره اعلام خواهد کرد.

«شفافیت» مدیریت شهری، اعتمادساز است

رئیس کمیسیون پایش و نظارت بر مصوبات شورای شهر از جزئیات طرح شفافیت می‌گوید

طرح «شفافیت» در بیست‌وپنجمین جلسه علنی ششمین شورای اسلامی شهر اصفهان تصویب شد. اتفاقی که به‌مثابه گـام بـلـنــدی در راســتـــای عملی‌ساختن وعده‌های اعضای این شورا در خصوص شفاف‌سازی روند عملکرد شهرداری و در جریان قرار دادن مردم از این روند به شمار می‌رود. به‌ویژه اینکه رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان از اجرای این طرح از ابتدای بهمن سال جاری خبر داده و این بدان معناست که شهروندان اصفهانی از این به بعد می‌توانند آگاهی بیشتری در خصوص نحوه عملکرد مدیران و کارکنان شهرداری داشته باشند. اما یکی از کمیسیون‌های مرتبط با تدوین و تصویب طرح شفافیت، کمیسیون پایش و نظارت بر مصوبات شورای اسلامی شهر اصفهان است که ریاست آن را احمدرضا مصور بر عهده دارد.

گامی برای حمایت از شهرداری‌ها

روند تصویب «لایحه درآمدهای پایدار شهرداری‌ها» از سوی مجلس و شورای نگهبان بررسی شد

در راسـتـای فـعـالیت‌های باشــگـــاه شـهــرانـدیــشـــان، اولــیـن گــفـت‌وگــوی شهراندیشی با موضوع «آشنایی با لایحه درآمدهای پایدار شهرداری‌ها» به همت مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان و با حضور ناصر یارمحمدیان، عضو هیئت‌علمی دانشگاه هنر اصفهان و مشاور مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، برگزار شد. در این گفت‌وگو که خلاصه‌ای از آن را در ادامه می‌خوانید، محورهای اصلی این لایحه در خصوص ایجاد درآمدهای پایدار برای شهرداری‌ها و دهیاری‌ها تشریح شده است.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - شورا