سیاست

نحوه نگهداری گل و گیاه در فصول گرم

احتیاط! گیاهان آسیب‌زا هستند

اگر شما یکی از دوستداران گل و گیاه هستید و در خانه تعدادی گیاه دارید، حتماً در فصول مختلف در گیاهان‌تان مشکلاتی را چون کاهش میزان رشد و شادابی مشاهده کرده‌اید.

این مشکلات می‌تواند به‌خاطر رعایت نکردن اصول نگهداری گیاهان در هر فصل باشد. مثلا گاهی ممکن است سرما یا گرمای شدید هوا به گیاه آسیب وارد کند یا آبیاری به اندازه لازم نداشته باشند و یا اینکه دچار آفات شده باشند. به هرحال برای پیشگیری از این آسیب‌ها باید اصولی را با توجه به نوع گیاه‌، جنس، خاک‌، دما و... بر روی گیاه رعایت کنید. بدین منظور جهت نگهداری هر‌چه بهتر از گیاهان در فصل گرم اشاره می‌کنیم.

 

وحشت گروهک‌ها از رزمندگان اصفهانی

روایت کیانوش گلزارراغب از نبرد کردستان و «شُنام»
کیانوش گلزارراغب که چهارده‌ماه اسارتش در زندان گروهک‌های کمونیستی کموله و سوسیالیست‌های کُرد یا همان دموکرات، بُن‌مایه آثاری چون «شُنام»، «عصرهای کریسکان» و «برده‌سور» شده است، می‌گوید نوشتن «شُنام» باعث شد بالاخره، کابوس‌های دوران اسارتش تمام شود. با کیانوش گلزارراغب گفت‌وگوی متفاوتی کرده‌ایم که در ادامه از نظر می‌گذرانید. 
 

تجلیل از مدیران صنعت استان

این مراسم هم‌زمان با دهه تولید و تجارت برای مدیران پیش‌کسوت و پیشرو صنعت استان برگزار شد
مراسم تجلیل از مدیران پیش‌کسوت و پیشرو صنعت استان اصفهان به همت انجمن مدیران صنایع استان در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان برگزار شد.
 
هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی (ششم تا دوازدهم تیرماه) یادآور جنایات آمریکا در سطح جهان است
گزارشی از مذاکرات علی باقری، معاون سیاسی وزارت خارجه، در قطر و روسیه

حقوق بشربا طعم تروریسم!

هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی (ششم تا دوازدهم تیرماه) یادآور جنایات آمریکا در سطح جهان است
شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد یکی از نهادهای سازمان ملل است که وظیفه جلوگیری از نقض حقوق بشر را بر عهده دارد. در تعریف آن با توجه به عملکرد جهانی‌اش، باید گفت، شورایی است که با استفاده از مفاهیم ارزشی و انسانی به‌عنوان ابزار و پوشش سیاست‌ها و اعمال ضد بشری غرب و آمریکا به وجود آمده و تبدیل به اهرم فشاری شده تا ملت‌ها و دولت‌های آزاده جهان را برای رسیـدن به اهـداف خــود تحــت‌سیــطره درآورد. واژه‌هایی مانند تروریسم، کنوانسیون حقوق زنان و...  .
 

دیپلماسی هسته‌ای؛ از دوحه تا مسکو

گزارشی از مذاکرات علی باقری، معاون سیاسی وزارت خارجه، در قطر و روسیه
دور جدید مذاکرات هسته‌ای با مکثی چهارماهه این بار در دوحه قطر برگزار شد. نشستی دوروزه با حضور علی باقری کنی،مذاکره‌کننده ارشد کشورمان و انریکه مورا، معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا به همراه رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران که برخلاف گزارش ایران، برخی طرف‌های اروپایی اما از بی‌نتیجه بودن آن خبر دادند و سفرای این کشورها در سازمان ملل نیز با مقصر جلوه دادن ایران در این شکست خیالی اعلام کردند که ایران نه‌تنها پیشنهاد روی میز را در دوحه قبول نکرده، بلکه موضوعات بیشتری را نیز اضافه کرده که خارج از برجام با خواسته‌های حداکثری و غیرواقعی است.
 

آخرین خبرها از زلزله هرمزگان/ ۳۹ مصدوم و ۵ فوتی /دستور مخبر بر امداد رسانی فوری

وقوع زلزله‌های شدید ۶.۱ و ۶.۳ ریشتری بامداد امروز در هرمزگان به همراه ده‌ها پس لرزه در روستاهای بندرخمیر علاوه بر خسارت به واحدهای مسکونی تا کنون پنج کشته و ۳۹ زخمی برجای گذاشته است،در پی این حادثه معاون اول رئیس جمهور به استاندار دستور داد تمام امکانات را برای کمک به زلزله زدگان بکارگیرد.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - سیاست