سلامت

چگونه امیکرون را درمان کنیم؟

طب سنتی برای مقابله با ویروس جدید چه راهکاری دارد؟

امیکرون خفیف‌تر از ویروس‌های قبلی اما قابل‌سرایت‌تر است؛ به همین منظور ملاحظات بهداشتی برای پیشگیری بسیار ضروری است و در صورت ابتلا، آگاهی از علائم و نکاتی برای درمان لازم است که به آن‌ها دکتر مهدی فهیمی، متخصص طب سنتی می‌پردازد.
در حال حاضر با سری جدید ویروس کرونا درگیر هستیم که میزان شیوع و عوارضش بیشتر است. اول از همه باید بدانید که امیکرون هم مثل بقیه ویروس‌ها با علائم مختلفی همچون بدن‌درد، ضعف و احساس خستگی، عطسه و سرفه، سردرد و اسهال خود را نشان می‌دهد و همانند بقیه ویروس‌ها باید برای درمان آن اقدام کرد. اقداماتی که از دید طب سنتی مؤثر است.

 

چرا شاد بودن برای بعضی آدم‌‌ها دشوار است؟

به لطف پژوهش‌‌هایی که در حوزه روان‌‌شناسی مثبت (positive psychology، مطالعه علمی اینکه چه چیزی باعث رشد و بالندگی افراد می‌‌شود) انجام شده است، صنعت خودیاری (self-help industry) هم در حال ترقی است؛ اما درعین‌‌حال، نرخ اضطراب، افسردگی و آسیب زدن به خود نیز به‌‌سرعت در سرتاسر جهان افزایش می‌‌یابد؛ پس آیا با وجود تمام پیشرفت‌‌هایی که در حوزه روان‌‌شناسی صورت گرفته، ما همچنان محکوم به تحمل غم و ناکامی هستیم؟

چرا دوز واکسن کرونا در گروه‌‌های سنی مختلف متفاوت است؟

انسان‌‌ها تقریباً ناتوان و بی‌‌دفاع به دنیا می‌‌آیند و فرآیندهای تکاملی گسترده‌‌ای انتظارشان را می‌‌کشد. درست همان‌‌طور که باید مهارت‌‌هایی از قبیل چگونگی راه رفتن را یاد بگیرید، سیستم ایمنی‌‌تان هم باید یاد بگیرد از شما در برابر بیماری‌‌ها دفاع کند. به‌‌مرورزمان، دستگاه ایمنی شما طی مراحل مختلفی تکامل پیدا می‌‌کند، همان‌‌طور که از خزیدن به‌سوی ایستادن، راه رفتن و سپس نیز دویدن پیش می‌‌روید.

طبیعت‌درمانی به جای دارودرمانی عوارض کمتری دارد
طبایع چهارگانه با میل به اعتیاد چه ارتباطی دارد؟
ملاحظات بهداشتی عامل مهمی در پیشگیری از اختلال‌های چشمی است

نسخه‌پیچی گیاهی برای فشارخونی‌ها

طبیعت‌درمانی به جای دارودرمانی عوارض کمتری دارد

برای کاهش سریع فشارخون بالا پیشنهاد می‌شود به جای درمان با داروهای شیمیایی، با نظر متخصصان و کارشناسان گیاهان دارویی از گیاهان استفاده کنید تا عوارض کمتری به بدنتان تحمیل شود. دکتر بهنام یوسفیان، محقق طب سنتی و استاد دانشگاه آزاد اسلامی از واحد گروه تولید و بهره‌برداری از گیاهان دارویی و معطر، به نمونه‌هایی از این گیاهان اشاره می‌کند. پس ما را دنبال کنید.

ترک اعتیاد با جایگزین‌های طبیعی

طبایع چهارگانه با میل به اعتیاد چه ارتباطی دارد؟

آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده‌اید که چه کسانی بیشتر به مواد مخدر گرایش دارند و علت آن چیست؟ پاسخ این سؤال را از زبان جواد کاردانپور، کارشناس طب سنتی و مشاور تغذیه سالم بخوانید.

ضربه کرونا بر چشم

ملاحظات بهداشتی عامل مهمی در پیشگیری از اختلال‌های چشمی است

ویروس‌های کرونا یکی پس از دیگری جهان را درگیر خود می‌کند و ضرباتش را بر تک‌تک اعضای بدن می‌گذارد. چشم نیز از این قضیه در امان نیست و ابتلای آن برای بسیاری از مبتلایان جدی است. به همین منظور تصمیم گرفتیم در این زمینه نظر دکتر علی صالحی، جراح و متخصص چشم، فوق تخصص شبکیه و رئیس بیمارستان فیض را دنبال کنیم.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - سلامت