بازار

نحوه نگهداری گل و گیاه در فصول گرم

احتیاط! گیاهان آسیب‌زا هستند

اگر شما یکی از دوستداران گل و گیاه هستید و در خانه تعدادی گیاه دارید، حتماً در فصول مختلف در گیاهان‌تان مشکلاتی را چون کاهش میزان رشد و شادابی مشاهده کرده‌اید.

این مشکلات می‌تواند به‌خاطر رعایت نکردن اصول نگهداری گیاهان در هر فصل باشد. مثلا گاهی ممکن است سرما یا گرمای شدید هوا به گیاه آسیب وارد کند یا آبیاری به اندازه لازم نداشته باشند و یا اینکه دچار آفات شده باشند. به هرحال برای پیشگیری از این آسیب‌ها باید اصولی را با توجه به نوع گیاه‌، جنس، خاک‌، دما و... بر روی گیاه رعایت کنید. بدین منظور جهت نگهداری هر‌چه بهتر از گیاهان در فصل گرم اشاره می‌کنیم.

 

وحشت گروهک‌ها از رزمندگان اصفهانی

روایت کیانوش گلزارراغب از نبرد کردستان و «شُنام»
کیانوش گلزارراغب که چهارده‌ماه اسارتش در زندان گروهک‌های کمونیستی کموله و سوسیالیست‌های کُرد یا همان دموکرات، بُن‌مایه آثاری چون «شُنام»، «عصرهای کریسکان» و «برده‌سور» شده است، می‌گوید نوشتن «شُنام» باعث شد بالاخره، کابوس‌های دوران اسارتش تمام شود. با کیانوش گلزارراغب گفت‌وگوی متفاوتی کرده‌ایم که در ادامه از نظر می‌گذرانید. 
 

تجلیل از مدیران صنعت استان

این مراسم هم‌زمان با دهه تولید و تجارت برای مدیران پیش‌کسوت و پیشرو صنعت استان برگزار شد
مراسم تجلیل از مدیران پیش‌کسوت و پیشرو صنعت استان اصفهان به همت انجمن مدیران صنایع استان در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان برگزار شد.
 
نوشیدنی محبوب ایرانی‌ها بازهم در مسیر گرانی است
بازگشایی راه واردات گوشت قرمز با تلاش مافیای بازار
چرا عملکرد خودروسازان در دهه‌های اخیر رضایت مردم و مسئولان را برآورده نکرده است؟

چای هم لاکچری می‌شود؟

نوشیدنی محبوب ایرانی‌ها بازهم در مسیر گرانی است

آیا چای گران می‌شود؟ برخی از فعالان بازار معتقدند وضعیت بازار چای مشخص نیست و احتمال ثبات قیمت‌ها در صورت توافق در وین و نزولی‌شدن نرخ ارز وجود دارد. در مقابل عده‌ای از گرانی چای درپی کاهش یارانه‌های پرداختی از سوی دولت می‌گویند. رصد بازار نیز از افزایش تقاضا برای چای حکایت می‌کند و این روزها زمزمه گرانی چای بیشتر از سوی مردم عادی شنیده می‌شود. شماری از خانواده‌ها به خرید مقادیر زیادی چای روی آورده‌اند تا با ایجاد جو روانی و تحریک به خرید بیشتر چای، به خود خودی عامل مؤثری بر رشد قیمت‌ها باشند.

گرانی، رمق کسب‌وکار عکاسان را گرفت

عکاسان به فروش دوربین دست‌دوم روی آورده‌اند

نرخ ارز اگرچه بالا و پایین می‌رود؛ ولی در بازار دوربین‌های عکاسی، قیمت‌ها حد پایین ندارد، بلکه مدام اوج می‌گیرد؛ تاجایی که قیمت دوربین عکاسی به 200 میلیون تومان هم رسیده است. این گرانی به تعبیر عکاسان، اشـتـغـال در حوزه عـکـس و فیلم‌برداری را هدف گرفته است و همین امروز شمار زیادی از آتلیه‌داران، کسب‌وکار خود را تعطیل کرده‌اند و در اینستاگرام صفحه کاری راه انداخته‌اند. عده‌ای از عکاسان نیز راهی جدید برای امرار معاش خود پیش گرفته‌اند و به عرضه دوربین‌های دیجیتال دست‌دوم روی آورده‌اند.

مافیای گوشت قرمز بازار را ملتهب کرد

بازگشایی راه واردات گوشت قرمز با تلاش مافیای بازار

گرانی گوشت قرمز سوغات زمستان 1400 برای سال 1401 است تا یک بازار نوسانی در آخرین روزهای سال جاری رقم بخورد. گزارش‌های میدانی و گفت‌وگو با فعالان بازار گوشت قرمز نشان می‌دهد کمبودی در بازار وجود ندارد و حتی عرضه گوشت قرمز بیشتر از تقاضاست. با این حال قیمت هر کیلوگرم گوشت قرمز درجه یک در بعضی از سایت‌ها 230 هزار تومان هم درج شده است. رئیس شورای تأمین دام کشور علت رشد قیمت گوشت قرمز را جوسازی‌های مافیا برای بازگشایی راه واردات این کالا می‌داند.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - بازار