ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

پا تو کفش حراجی ها

تاریخ درج : یکشنبه ۲۴ امرداد ۱۳۹۵
شماره روزنامه: 
با پایان فصل تابستان فروشگاه‌های کفش مارک، تخفیف ارائه می‌دهند

سعیده غفاری

تابستان رو به پایان است و حراج تابستانی در حال شروع شدن، اما امسال فروشگاه‌های کفش مارک، حراج تابستانی را زودتر آغاز کردند و مدعی هستند اجناسشان را با تخفیف زیادی عرضه می‌کنند. البته تعدادی از مردم، این حراج‌ها را خنده‌دار می‌دانند، زیرا قیمت کفش‌های مارک در اصفهان آنقدر زیاد است که حتی در این به اصطلاح حراجی هم کمتر کسی توان خرید آنها را دارد. اینکه چرا کفش مارک‌دار گران است، شاید دلایلی از جمله جنس مرغوب آنها در کنار هزینه سنگین واردات داشته باشد، با این حال اگر قصد خرید کفش مارک دارید اکنون قیمت‌ها به خاطر تغییر فصل اندکی کاهش یافته‌اند.

 

    آدیداس: فروشگاه‌های زیادی در اصفهان خود را نماینده آدیداس معرفی کرده‌اند که اجناسشان هیچ شباهتی به محصولات فروشگاه اینترنتی آدیداس ندارد، با این حال این فروشگاه‌ها طی هفته‌ گذشته یکدست حراجی شده‌اند. قیمت کفش‌های اسپرت و تابستانی این برند بین 300 تا 500 هزار تومان است که با تخفیفی 25 درصدی محاسبه می‌شود. بدین ترتیب یک کفش تک‌سایز آدیداس به قیمت 500 هزار تومان، اکنون 375 هزار تومان قیمت دارد.کفش‌های آدیداس نسبت به سایر برندها از شکل ظاهری و تنوع بیشتری برخوردارهستند، زیرا تعداد زیادی از فروشگاه‌های مارک در این حراجی تنها بعضی از رنگ‌های کفش را ارزان‌تر می‌فروشند.

 

 

 

      نایک: برند NIKE در تمام دنیا به نام«نایکی» شناخته می‌شود، ولی در ایران و اصفهان به خاطر عادت، به آن«نایک» می‌گویند. به هرحال چه نایک و چه نایکی مانند آدیداس نمایندگی‌های زیادی در اصفهان دارد که این نمایندگی‌ها برای فروش بیشتر با تخفیف 30‌درصدی وارد حراج فصل شده‌اند. کفش‌های اسپرت نایک بین 250 تا 600 هزار تومان قیمت‌گذاری شده‌اند که مثلا یک کفش 500 هزار تومانی با 30 درصد تخقیف به قیمت 350 هزار تومان عرضه می‌شود. ناگفته نماند که کفش‌های نایکی از لحاظ کیفیت دست کمی از سایر محصولات این بازار ندارد.

 

 

 

      کات‌پیلار: کات‌پیلار کفش‌های متفاوتی نسبت به سایر برند‌های این بازار عرضه می‌کند که این تفاوت در قیمت و طراحی دیده می شود. در فروشگاه‌های این برند کفش‌های رنگارنگ یا به اصطلاح جلف و کفش‌های اسپرت تابستانی کمتری عرضه می‌شود. در مقابل بیشتر کفش‌ها ی رنگ‌های تیره و سنگین به صورت بوت طراحی شده‌اند.قیمت بیشتر کات‌ها از حدود 300 هزار تومان آغاز می‌شود و تا 700 هزار تومان نیز می‌رسد که پس از حراج فصل هر کدام حدود 20 تا 50 هزار تومان ارزان شده‌اند، مثلا قیمت کفش 400 هزار تومانی بوت در حراج تابستانی به حدود 380 هزار تومان رسیده‌است.

 

 

      361 درجه: 361 درجه نسبت به برند‌های بالا شهرت کمتری دارد، با اینکه سابقه فعالیت آن در بازار اصفهان بیشتر است. کفش‌های 361 درجه از لحاظ طراحی و رنگ‌آمیزی کاملا در مقابل کات‌پیلار قرار می‌گیرد، زیرا بیشتر محصولات این برند دارای رنگ های خیلی روشن با طراحی جوان پسند هستند. همچنین  تخفیف اعمال شده بر روی این اجناس حدود 25 درصد است. البته صددرصد کفش‌های حراجی این برند در این فصل تک سایز هستند که حراج آنها با تغییر فصل تقریبا ارتباطی ندارد.

 

 

      ری‌باک:ری‌باک یا ری‌بوک نیز یکی از بزرگ ترین برند‌های بازار کفش اصفهان است که دارای طراحی خاص و رنگ‌ بندی تقریبا عجیبی  است. البته امروز آنقدر کفش‌‌های معمولی بازار با طراحی شبیه به ری‌باک عرضه شده‌اند که طراحی این مارک شاید تکراری به نظر برسد، با این وجود ری باک کفش‌های با کیفیتی است که قیمت آنها نسبت به سایر برند‌ها کمتر است. محصولات ری باک بین 150 تا 450 هزار تومان قیمت گذاری می‌شوند و تخفیف این برند برای هر مدل شرایط خاصی دارد.

 

 

      جین‌وست:شاید شنیدن نام «جین‌وست» در میان مارک‌های کفش عجیب به نظر برسد، زیرا جین‌وست بیشتر عرضه کننده پوشاک است، ولی این برند استرالیایی به تازگی کفش‌های متعددی با برند S&K و بالنو عرضه می‌کند که این محصولات در این فصل تا 70 درصد تخفیف خورده‌اند.کفش‌های حراجی جین وست بیشتر راحتی و مردانه هستند که بین 150 تا 260 هزار تومان قیمت گذاری شده‌اند، ولی تخفیف هر مدل در این فصل متفاوت است. مثلا چند مدل از کفش‌های راحتی که قیمت فروش آنها بیش‌ از 240 هزار تومان بود اکنون با قیمت 79 هزار تومان در فروشگاه‌های جین‌وست عرضه می‌شوند که به همین دلیل بیشترین میزان تخفیف بازار کفش فعلا متعلق به این برند است.

 

 

      سایر برند‌ها:فروشگاهای مارک دیگری نیز در اصفهان فعالیت می‌کنند که اجناس خود را با 10 تا 40 درصد تخفیف عرضه می‌کنند که شهرت کمتری نسبت به برند‌های بالا دارند. این کفش‌‌ها معمولا بیشتر از 150 هزار تومان قیمت دارند، اما نکته جالب غیبت عجیب برند‌های داخلی مانند کفش بهشتیان و کفش شاهین در این حراجی‌هاست. به نظر می‌رسد بر‌ندهای داخلی هنوز تصمـــــیم به شرکــــت در ایــــن حراجی‌ها را نگرفته‌اند.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/24945

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی