ارتش‌های جهان در شاهین‌شهر

مسابقات نظامیان جهان با هدف توسعه همکاری‌های بین‌المللی برگزار می‌شود

فرمانده اسبق دانشکده پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در شاهین‌شهر از بزرگ‌ترین رویداد مسابقات نظامیان جهان در این شهرستان در اواسط مرداد ماه خبر داد. محمد سیدی با اعلام این خبر گفت: مسابقات بین‌المللی ارتش‌های جهان با شرکت حدود 200 تیم و شامل 5000 نظامی از ارتش‌های 36 کشور جهان در 32 رشته (شامل بیاتلون تانک، اربابان سلاح، مهندسی رزمی، هوابرد، تک تیرانداز و ...) برگزار می‌شود.

پنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰

این مسابقات از سال 2016 در کشور روسیه برگزار شده و در سال‌های بعد سایر کشورهای منطقه همچون چین، بلاروس، ازبکستان، قزاقستان، هند، پاکستان و... میزبان این مسابقات بوده‌اند؛ اما مسئولیت کلی برگزاری مسابقات با کشور روسیه است. در سال‌های 2019 و 2020 تیم اربابان سلاح (شامل توپخانه صحرایی، پدافند هوایی و راکت‌اندازهای گراد و سلاح‌های سبک انفرادی) از طرف ارتش جمهوری اسلامی ایران پس از انجام رقابت‌های داخلی و کسب مقام قهرمانی به این مسابقات در کشور چین و روسیه اعزام شدند.
سرهنگ محمد سیدی سرداور اصلی و مسئول اجرایی این مسابقات تصریح کرد: این تیم اردوهای خود را در پادگان شاهین‌شهر پشت سر گذاشت و به عنوان نماینده این شهر نیز محسوب شد و حائز رتبه‌های سوم و دوم به ترتیب در سال‌های اشاره‌شده در کشورهای چین و روسیه شدو افتخار سکوی دوم در رشته سلاح انفرادی در سال 2020 برگ زرینی در تاریخ این مسابقات برای ارتش ما رقم خورد.

قطعی شدن حضور 10 کشور

او با بیان اینکه امسال بر اساس ســیاســــت‌هــای راهـــبردی مــقـــام معظم رهبری (مد ظله) و ستاد کل نیروهای مسلح و به منظور توسعه همکاری‌های بین‌المللی و تحکیم روابط سازنده و مشارکتی برای تأمین امنیت کشورهای هم‌پیمان و دوست، جمهوری اسلامی ایران میزبانی این مسابقات را بر عهده گرفته است، بیان داشت: این مسابقات از اواسط مردادماه به مدت یک ماه در اراضی نظامی پادگان شاهین‌شهر و میدان تیر اصفهان برگزار خواهد شد. به گفته او امکانات به نحوی پیش‌بینی شده است که صحنه اجرای مسابقات میدان تیر اصفهان هم‌زمان در مانیتورینگ میدان شاهین‌شهر و در دید تماشاگران مستقیما پخش خواهد شد.
سیدی ادامه داد: حضور حداقل 10 تیم در این مسابقات مسجل شده است و کشورهای روسیه، ارمنستان، بلاروس، هند، چین، قزاقستان، مغولستان، ازبکستان، جمهوری آذربایجان، عربستان، عراق، ویتنام، آپخازیا، لائوس و کامبوج در این مسابقات حضور خواهند داشت.
سیدی گفت: این مسابقات علاوه بر دستاوردهای نظامی و تبادل توانمندی‌های نظامی با اهداف خاصی برگزار می‌شود؛ در این مسیر زیرساخت‌های اجرای این مسابقات از اوایل دی‌ماه رقم خورده و با مدیریت میدانی و کارهای جهادی به سمت مطلوبی پیش رفته است و امیدواریم که تا نیمه دوم تیرماه در شرایط صددرصدی برای اجرای این مسابقات خود را آماده کنیم.اجرای این مسابقات کار بسیار طاقت‌فرسایی است و در راستای تدابیر فرماندهی محترم کل قوا و در سال (تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها) با خرد جمعی و کار جهادی و پشتیبانی‌های بسیار خوب سلسله مراتب فرماندهی محترم در ارتش جمهوری اسلامی ایران، شاهین‌شهر به عنوان میزبان این مسابقات انتخاب و قطعا انجام چنین رویداد بزرگی در این شهر افتخاری برای مردم شاهین‌شهر خواهد بود.
مسئول اجرایی مسابقات ادامه داد: قطعا اخبار و تصاویر این مسابقات و پخش آن در رسانه‌های جهانی 15مردادماه شاهین‌شهر را در رأس خبرهای جهانی قرار خواهد داد. از آنجا که این مسابقات نظامی با سلاح‌های جنگی برگزار می‌شود، اهمیت این مسابقات فراتر از مانورها و رزمایشات در اذهان نظامیان جهان و مفسران کارشناس آن قرار دارد. لذا اهمیت این موضوع بسیار بالا و به حمایت مسئولان محترم شهر نیاز دارد.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.