ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

گروه رویایی ایران در جام جهانی اینجاست!

تاریخ درج : سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶
شماره روزنامه: 

با صعود تیم های تونس و مراکش به جام جهانی و مشخص شدن تکلیف دوتیم دیگر در رقابت های پلی آف اروپا سیدبندی تیم ها برای رقابت های جام جهانی تکمیل شد.

 

   درباره مراکش، همگروه احتمالی
به گزارش ورزش سه، با اضافه شدن دو تیم آفریقایی به جمع صعود کننده ها تونس در سید سوم و مراکش در سید چهارم قرار خواهند گرفت و این بدان معناست که تیم ملی ایران در جام جهانی با تونس همگروه نمی شود؛ اما این احتمال هست که مراکش به عنوان یکی از تیم های سید چهارم با ایران همگروه شود. هرچند شاید این خیلی خبر خوبی برای تیم ملی ایران نباشد ؛ چرا که مراکش یکی از تیم های خوب حال حاضر آفریقاست که اکثر بازیکنانش در لیگ های معتبر اروپایی بازی می کنند.

 

 

    آخرین وضعیت سید بندی
تمام تیم های سید یک تکلیفشان برای حضور در جام جهانی مشخص شده است. آلمان، برزیل، پرتغال، آرژانتین، بلژیک، لهستان، فرانسه و روسیه هشت تیم سید یک هستند که به عنوان سرگروه های هشت گروه جام جهانی مشخص خواهند شد. در سید دوم اما هنوز تکلیف برخی تیم هاساعات پایانی شب گذشته مشخص شد. تیم های اسپانیا، انگلستان، کلمبیا، مکزیک و اروگوئه از سید دو تکلیف حضورشان در جام جهانی مشخص شده است و سه تیم سوئیس، پرو و ایتالیا که درگیر بازی های پلی آف هستند و هنوز تکلیف صعودشان معلوم نیست. در سید سوم نیز تیم های ایسلند، کاستاریکا، تونس، مصر، سنگال و ایران به جام جهانی صعود کرده اند و کرواسی، دانمارک، ایرلند شمالی، جمهوری ایرلند و سوئد بعد از بازی های پلی آف تکلیفشان مشخص می شود. در سید چهارم هم با اضافه شدن مراکش تعداد تیم های صعود کرده به هفت تیم رسید.

 

 

   همگروه های احتمالی ایران در جام جهانی
     سید اول: لهستان یا روسیه
با توجه به تیم های صعود کرده و با نگاهی به بازی های رفت مرحله پلی آف رسیدن به احتمالات همگروه های ایران در جام جهانی آسان تر شد. آنچه مشخص است اینکه تیم ملی ایران به طور قطع با یکی از هشت تیم آلمان، برزیل، پرتغال، آرژانتین، بلژیک، لهستان، فرانسه و روسیه همگروه خواهد بود. حالا اینکه کدام یک انتخاب بهتری هستند دیگر به نظر سرمربی تیم ملی بستگی دارد. از نظر جذابیت شاید همگروهی با برزیل، پرتغال، آرژانتین، فرانسه و آلمان انتخاب های بهتری باشند؛ اما به نظر اگر با تیم هایی مانند لهستان، روسیه و یا حتی بلژیک مواجه شویم شانس بیشتری برای صعود به مراحل بعدی جام جهانی داریم.

 

 

      سید دوم: پرو
 در سید دوم اما به دلیل عدم حضور تیم های آسیایی این احتمال وجود دارد که تیم ایران با هرکدام از
تیم های حاضر در این گلدان روبه رو شود. نکته قابل ذکر این است که دو تیم از یک قاره  نمی توانند همگروه شوند البته به غیر از اروپا که به دلیل تعداد بالای تیم ها از این قائده استثناست و امکان همگروهی دو تیم اروپایی وجود دارد. با این وصف تیم ایران با هیچکدام از تیم های کره جنوبی، عربستان، ژاپن و احتمالا استرالیا همگروه نخواهد بود.سوئیس، پرو و ایتالیا سه تیم دیگر سید دوم هستند که در صورت صعود در سید دوم قرار خواهند گرفت. در این بین سوئیس که در بازی رفت پلی آف ایرلند شمالی را در زمین حریف با نتیجه یک بر صفر شکست داده، شانس بیشتری برای صعود دارد. ایتالیا اما باید شکست یک بر صفر برابر سوئد در بازی رفت را جبران کند و پرو نیز در بازی برگشت باید به مصاف نیوزلندی برود که بازی رفت را با آن بدون گل مساوی کرد؛ اما برای همگروهی با ایران از میان پنج تیمی که قطعا صعود کرده اند بی شک همگروهی با اسپانیا و انگلستان سخت ترین قرعه خواهد بود. اما در این سید تیم های قدرتمند دیگری مثل کلمبیا و اروگوئه و حتی مکزیک هم هستند که چندان همگروهی با آنها قرعه آسانی به حساب نمی آید. شاید بهترین اتفاق برای تیم ملی ایران این باشد که پرو در پلی آف برابر نیوزلند به برتری برسد و در نهایت با تیم ما همگروه شود. در صورت صعود ایتالیا و سوئیس نیز تیم ما شانس همگروهی با آنها را خواهد داشت.

 

 

      سید سوم: ایران و شرکا
تیم ملی ایران در سید سوم رقابت های جام جهانی حضور دارد و از این رو با هیچکدام از تیم های حاضر در این سید همگروه نخواهد شد. در واقع می توان گفت برای تیم ملی ایران بهترین اتفاق این است که بیشتر تیم های حاضر در پلی آف که متعلق به سید سوم هستند، بتوانند صعود کنند. در این بین صعود کرواسی به دلیل پیروزی پرگل 4 بر یک در بازی رفت برابر یونان محتمل تر به نظر می رسد. در این سید تکلیف صعود تیم های ایران، سنگال، مصر، تونس، کاستاریکا و ایسلند مشخص شده و صعود تیم های کرواسی، دانمارک، ایرلند شمالی، جمهوری ایرلند و سوئد در گرو موفقیت در بازی های پلی آف است.

 

 

     سید چهارم: حریفان غیر آسیایی
تمام تیم های آسیایی به غیر از ایران در سید چهارم قرار دارند؛ اما بنا به همان قانون عدم همگروهی هم قاره ها، هیچکدام از این تیم ها حریف ایران در مرحله گروهی جام جهانی نخواهند بود. کره جنوبی، صربستان، عربستان، پاناما، نیجریه، ژاپن و مراکش هفت تیمی هستند که صعودشان قطعی شده است.به غیر از تیم های آسیایی، صربستان، پاناما، نیجریه و مراکش، یونان (در صورت صعود)، هندوراس (در صورت صعود) و نیوزلند (در صورت صعود) می توانند با ایران در یک گروه باشند. مراکش در کنار صربستان و نیجریه قدرتمندترین تیم های سید چهارم هستند و می توان گفت که همگروهی با دیگر تیم های این سید اتفاق بهتری به شمار می آید.

 

     گروه رویایی احتمالی
با توجه به سید بندی و مشخص شدن اکثر تیم های حاضر در جام جهانی می توان گروه رویایی احتمالی برای تیم ملی را متصور شد. این گروه می تواند با سرگروهی روسیه یا لهستان از سید یک باشد. پرو در صورت صعود تیم دوم و پاناما چهارمین تیم گروه. پس گروه رویایی تیم ملی ایران در جام جهانی می تواند چنین شکلی داشته باشد: روسیه (لهستان)، پرو، ایران، پاناما.

 

 

    گروه مرگ احتمالی
برای ساختن گروه های مرگ در جام جهانی با توجه به سید بندی های انجام شده کار دشواری پیش رو نیست. آلمان، برزیل، آرژانتین، پرتغال و فرانسه در سید اول هستند و هرکدامشان می توانند گروه ما را تبدیل به گروه مرگ کنند. شاید برزیل یا آلمان در این مقطع سخت ترین حریفان باشند. در سید دو نیز سخت ترین انتخاب ها اسپانیا و انگلستان هستند و در سید چهارم صربستان و مراکش می توانند همگروهی های خطرناکی باشند. با این وصف گروه مرگ تیم ملی می تواند چنین شکلی داشته باشد: آلمان(برزیل یا پرتغال)، اسپانیا(انگلستان)، ایران، مراکش (صربستان).

url : http://www.isfahanziba.ir/node/61061

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی