ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

کوتاه از جامعه

تاریخ درج : دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸
بازگشت آلودگی هوا به اصفهان

مدیرکل هواشناسی استان اصفهان گفت: غلظت آلاینده‌های جوی در کلان‌شهر اصفهان و سایر شهرهای صنعتی و پرجمعیت این استان در روزهای آینده افزایش می‌یابد. حمیدرضا خورشیدی در گفت‌وگو با ایرنا اظهار داشت: با توجه به پایداری جو و سکون هوا،  افزایش و انباشت غلظت آلاینده‌ها از روز سه شنبه تا روز چهارشنبه در استان ادامه می‌یابد و به تدریج بر غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت استان افزوده می‌شود. او بیان کرد: بررسی نقشه‌های هواشناسی بیانگر استقرار جوی به نسبت پایدار تا سه روز آینده روی استان است. خورشیدی گفت: وضعیت جوی بیشتر مناطق استان در این مدت به‌صورت صاف تا قسمتی ابری گاهی وزش باد پیش‌بینی می‌شود. او اضافه کرد: برای کلان‌شهر اصفهان در روز دوشنبه (امروز)، هوای صاف تا کمی‌ابری و غبارصبحگاهی همراه با وزش باد و برای روز سه شنبه، هوای صاف تا قسمتی ابری و غبار محلی، گاهی وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

 

 

 

ممنوعیت ورود موادغذایی از چین به ایران

رئیس مرکز روابط عمومی‌و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت از ممنوعیت ورود مواد غذایی همراه مسافر از مبدأ چین و کشورهای جنوب شرق آسیا به کشور خبر داد و گفت: بازگشت و قرنطینه آن تعدادی از هم‌وطنان‌ که در ووهان چین به سر می‌برند و تمایل به بازگشت دارند، پیگیری شد. دکتر کیانوش جهانپور در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن تاکید بر اینکه هیچ مورد مشکوکی از کروناویروس در ایران تا این لحظه مشاهده نشده است، از ممنوعیت ورود هرگونه غذا و مواد غذایی همراه مسافر از مبدأ چین و کشورهای جنوب شرقی آسیا که درگیر با این بیماری هستند خبر داد. او افزود: به‌دنبال اقدامات انجام شده در خصوص پیشگیری و کنترل و مدیریت بیماری کرونا ویروس جدید در تعامل با دستگاه‌های ذی‌ربط، مقرر شد از ورود هرگونه غذا، مواد یا فراورده غذایی همراه مسافر از چین به داخل کشور جلوگیری شود.

 

 

 

دستگیری ۲۵ باند قاچاقچی در یک هفته

رئیس پلیس پایتخت گفت: در طرح ظفر با تلاش یک هفته‌ای پلیس مبارزه با مواد مخدر و پلیس پیشگیری یک تن و ۲۰۰ کیلوگرم مواد مخدر کشف و ۷ باند مواد مخدر متلاشی شد. به گزارش میزان، سردار حسین رحیمی ‌اظهار کرد: در این طرح ۷ باند مواد مخدر متلاشی و ۲۵ قاچاقچی دستگیر شدند، همچنین یک تن و ۲۰۰ کیلوگرم مواد مخدر در این مرحله از طرح کشف شد. او ادامه داد: در این طرح دو هزار و ۳۴۰ معتاد متجاهر و خرده فروش دستگیر شدند. این عملیات در مناطق اتابک، دروازه غار، دره فرحزاد، شوش، هرندی، مولوی و اطراف میدان امام حسین (ع) اجرا شد. رئیس پلیس پایتخت اظهار کرد: ۵۰ دستگاه خودرو و موتور سیکلت که برای تهیه و توزیع مواد مخدر استفاده می‌شدند توقیف شد. همچنین در مناطق ذکرشده ۱۳۳ کیلوگرم انواع مخدر از خرده فروشان کشف شد. او افزود: ۴۰ خانه با حکم قضایی مورد بازرسی قرار گرفت که ده خانه در منطقه اتابک پلمب شد. 

url : http://www.isfahanziba.ir/node/106307

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی