ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

کف بازار

تاریخ درج : دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹
افزایش مجدد قیمت طلا به بالای ۱۸۰۰ دلار

درحالی‌که نگرانی‌ها در مورد افزایش موارد ابتلا به کرونا در سراسر جهان موجب تقویت تقاضا برای خرید طلا شده است، قیمت طلا روز دوشنبه شاهد افزایش بود و در بالای ۱۸۰۰ دلار باقی ماند. قیمت هر اونس طلا روز گذشته با 0,30 درصد رشد به 1804 دلار و 11 سنت رسید. قیمت طلا در معاملات آتی برای تحویل در ماه اوت هم با 0,38 درصد افزایش به 1808 دلار و 80 سنت رسید. آمارهای جدید نشان می‌دهد تعداد مبتلایان به کرونا در سطح جهان به بیش از 12 میلیون و 830 هزار نفر رسیده و تاکنون بیش از 565 هزار نفر جان خود را ازدست‌داده‌اند.دونالد ترامپ روز جمعه گفت در حال حاضر به مذاکرات فاز دوم توافق تجاری با چین فکر نمی‌کند. روابط آمریکا و چین طی ماه‌های گذشته به‌شدت رو به تیرگی گذاشته است. قیمت سکه امامی در معاملات روز گذشته افزایش چشمگیری را نسبت به‌ روز قبل از آن تجربه کرد. بر همین اساس بازار سکه شاهد افزایش ۲۶۷ هزارتومانی قیمت سکه امامی بود که به 000, ۶۵۵, 1۰ (ده میلیون و ششصد و پنجاه‌وپنج هزار) تومان رسید.

 

 

 

تولید نمونه اولیه خودروهای ارزان‌قیمت تا شش‌ماه آینده

مدیر پیش توسعه و تکوین محصولات ایران‌خودرو از تولید خودروهای ارزان‌قیمت با همکاری معاونت علمی خبر داد و گفت: این طرح تا شش ماه آینده اجرایی شده و محصول آن تولید می‌شود. رحیمی احیای پلتفرم L۹۰ با محوریت سازمان گسترش و نوسازی و توسعه فناوری‌های خودرویی را از زمینه‌های همکاری شرکت ایران‌خودرو با دانشگاه علم و صنعت نام برد. رحیمی ادامه داد: ما برای توسعه محصولات خود اقدام به طراحی و تدوین نقشه راه‌هایی در حوزه موتور، گیربکس، سوخت‌های جایگزین برقی و هیبریدی کردیم. بر این اساس طراحی و ساخت موتورهای کم‌مصرف را در راستای کاهش مصرف سوخت در دستور کار داریم.او حداکثر بهره‌برداری از توان شرکت‌های دانش‌بنیان، صنایع دفاعی و نظامی، دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی را از رویکردهای شرکت ایران‌خودرو در اجرای اهداف این شرکت نام برد و یادآور شد: در این راستا تولید خودروی K۱۳۲ تا پایان سال ۱۳۹۹ و K۱۲۵ تا پایان سال ۱۴۰۰ را در دستور کار داریم و عمق ساخت داخل قطعات این خودروها ۹۰ درصد است. رحیمی خاطرنشان کرد: در ساخت پلتفرم‌های جدید خودروهای تولید شرکت ایران‌خودرو مشخصه‌هایی چون قیمت تمام‌شده، عمق ساخت داخل، قابلیت برقی سازی و قابلیت پوشش سوخت‌های جایگزین مدنظر قرار گرفته است.

 

 

 

افزایش ۲۰برابری شرکت‌های دارای مجوز واردات گوشی

دبیر انجمن واردکنندگان تلفن همراه با بیان این‌که بازار موبایل در کشور انحصاری نیست گفت: شرکت‌های واردکننده موبایل از ۱۶ شرکت به ۳۲۲شرکت واردکننده رسیده است. به گزارش ایسنا امیر اسحاقی افزود: در سال‌های 95، 96 و 97 بین 5 تا 9 درصد موبایل از طریق واردات رسمی و بیش از 91 درصد از مسیر قاچاق وارد کشور می‌شد. او همچنین اظهار داشت: از زمانی که طرح رجیستری در کشور آغاز شد یعنی از اواسط سال 96 تغییرات خوبی در این مسیر صورت گرفت. دبیر انجمن واردکنندگان تلفن همراه گفت: شرکت‌های واردکننده موبایل در آن زمان 16 شرکت بود که این عدد امروز 20 برابر شده یعنی 322‌شرکت مجوز واردات موبایل دریافت کرده‌اند. تا ابتدای امسال 171 شرکت حداقل یک‌بار واردات تلفن همراه داشته‌اند.اسحاقی بیان داشت: واردات گوشی تلفن همراه امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته با کاهش روبه‌رو بوده و در سه‌ماهه نخست سال گذشته 3,2 میلیون گوشی و در سه‌ماهه نخست امسال 2,6 میلیون گوشی وارد کشور شده است. دبیر انجمن واردکنندگان تلفن همراه گفت: در دی، بهمن و اسفندماه سال گذشته 4,9 میلیون گوشی وارد کشور شد که این عدد امروز به 2,6 میلیون گوشی رسیده است. او اشاره به اینکه 2,6 میلیون گوشی عدد کمی است، افزود: مصرف ماهانه گوشی تلفن همراه در کشور 1,2‌میلیون گوشی است؛ یعنی یک‌میلیون و 200هزار دستگاه گوشی ماهانه در کشور روشن و وارد سامانه همتا می‌شود نه خریدوفروش؛چون تعداد خریدوفروش گوشی بیش از این عدد است. اکبر سلطانی کارشناس سامانه همتا نیز در برنامه رهیافت گفت: مطالعات اولیه طرح رجیستری از سال 93 در کشور شروع شد. او افزود: این طرح از آذرماه سال 96 به‌صورت تدریجی مصطلح و از برند اپل شروع شد و در فروردین‌ماه سال 97 با برند سامسونگ به پایان رسید.کارشناس سامانه همتا گفت: مبنای طرح هم این است که هرکس وارد کشور می‌شود، به‌عنوان مسافر باید گوشی خود را ثبت کند و هر واردکننده‌ای که گوشی وارد می‌کند باید شناسه‌های مربوط به گوشی‌های خود را ثبت کند. هر شناسه‌ای که در شبکه دیده شود، خارج از شناسه‌های ثبت‌شده در شبکه اپراتوری آنتن نمی‌دهد درنتیجه با این روش جلوی قاچاق موبایل گرفته می‌شود.

 

url : http://www.isfahanziba.ir/node/110646

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی