ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

کسب و کارهای پردرآمد در عید نوروز

تاریخ درج : پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶
شماره روزنامه: 

بعضی مشاغل هستند که در برخی روزهای سال درآمد بالایی دارند و در مقطعی گاهی فروششان به اندازه کل سال است. در مورد سایر مشاغل هم اینگونه هست، علی‌رغم فروش در کل سال در برخی مقاطع مثل عید نوروز فروششان بالاست. در اینجا قصد معرفی کسب و کارهای پردرآمد در عید نوروز را داریم.عید نوروز بهترین زمان ممکن برای کسب درآمد یا فروش محصولات کسب و کارهای خانگی است که در خانه تولید شده و نیاز به بازار برای عرصه دارد.محصولات عید نوروز به چند روش تولید می شود یا توسط کارخانجات و کارگاه‌های تولید ارائه می شود  یا از طریق کسب و کارهای خانگی توسط افراد تولید و در بازار به فروش می رسد . فروش این نوع محصولات یا توسط فروشگاه‌ها و مغازه ها صورت می گیرد یا به وسیله دست‌فروشان عرضه می شود، لذا امکان کسب درآمد در ایام نوروز برای همه فراهم است . فهرست برخی از مشاغل و کسب و کارهای پردرآمد در عید نوروز عبارت است از:

 

 

  میوه فروشی ها :در دید و بازدیدهای سال نو، میوه فروشی یکی از کسب و کارهای پردرآمد در عید نوروز محسوب می شود. میوه فروشی ها و حتی بازارهای میوه و تره بار هم دم عید کبکشان خروس می‌خواند . همه در آستانه عید نوروز و البته روزهای آغازین نوروز به فکر این هستند تا جلوی مهمان میوه درشت و خوب بگذارند تا مهمان‌نوازی و آبروداری کنند.

 

 

    شیرینی و آجیل :همه شیرینی فروشی ها از یکی دو ماه مانده به عید به تهیه لوازم شیرینی و آجیل می‌پردازند و از دو هفته مانده به عید به حالت آماده باش کامل هستند و هفته آخر عید را اوج کار و فروش خود می دانند. چنان فروش شیرینی و آجیل بالاست که برای رسیدن به مشتری در این ایام نیروی کمکی جذب می کنند و برخی تا سه برابر نیروی کارشان را افزایش می دهند.

 

 

     لباس فروشی ها و بوتیک داران :یکی دیگر از مشاغلی که کسب و کارهای پردرآمد در عید نوروز را تجربه می کند لباس فروشی ها و بوتیک داران هستند.عید نوروز از قدیم یعنی کیف و کفش و لباس نو پوشیدن و سال نو را با لباس نو به استقبال رفتن،  لذا بازار این گروه هم داغ و پر رونق است.

 

 

  رنگ و کاغذ دیواری :عید نوروز فصل خانه تکانی و نظافت منزل است به همین دلیل یکی از کسب‌وکارهای پردرآمد در عید نوروز رنگ کردن منزل و کاغذ دیواری است. در عید نوروز مغازه‌های کاغذ دیواری و همچنین نقاش های ساختمانی وضعشان بدک نیست، اگر چه آنها هم مثل مبل فروش ها سال‌های بهتری هم دیده‌اند اما اعتراف می کنند که نسبت به باقی ایام سال، در ایام عید وضع بازار کاریشان خوب است.

 

 

  مبلمان :فروش مبل و راحتی هم  جزو کسب و کارهای پردرآمد در عید نوروز محسوب می شود، منتهی در سال‌های اخیر به دلیل مشکلات اقتصادی کمی کسب و کارشان دچار تغییر و تحولات شده است و به اعتقاد تولید کنندگان مبل ، مردم عید ها دیگر مثل قدیم مبل نمی خرند حتی خیلی باب شده که افراد مبل هایی که دارند می دهند تا رویه کوبی و تعمیر شود تا چند سال دیگر هم بتوانند از آنها استفاده کنند.

 

 

    پرده فروشی ها:پرده فروشی هم از کسب و کارهای پردرآمد در عید نوروز است. پرده فروش‌ها هم مثل هرسال، وقت چند ماهه می دهند .  فروشگاه‌هایی که فعالیت اصلی آنها فروش پرده و پارچه پرده ای است، از یکی دو ماه مانده به عیدنوروز سرشان حسابی شلوغ می شود و خیلی ها می گویند وقتی حراج های این فروشگاه‌ها به اوج خودش می‌رسد گاهی برخی مردم پیش از باز شدن فروشگاه‌ها دم در صف می بندند.

 

 

  رستوران ها و اغذیه فروشی ها :در کنار خرید وسایل و لوازم متعدد برای عید، برخی مشاغل هستند که در رفت و آمدها و شلوغی بازار کارشان رونق می‌گیرد. بیشتر رستوران ها و اغذیه فروشی های نزدیک مراکز خرید و فروشگاه‌های بزرگ به برکت خرید های نوروزی بازار شلوغی دارند و موقع ظهر یا شب مشتریانشان چندین و چند برابر نسبت به سایر روزها می شوند. به جز این هفت شغل، هستند کسب و کارهای پردرآمد در عید نوروز که در فهرست ما قرار نگرفتند ولی این دلیل نمی شود که کارشان بی رونق باشد، مثل فروش ماهی و آکواریوم سازان که بازارشان واقعا سکه هست و یا سازندگان هفت سین عید نوروز و سمنو‌پزان که آنها هم در عید نوروز کسب و کاری پررونق دارند.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/70946

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی