ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

کتاب + کودک

تاریخ درج : سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶
شماره روزنامه: 

شعبان‌نژاد از حس هم‌دردی در کودکان نوشت
کتاب «تی تی نار» نوشته افسانه شعبان‌نژاد است که با تصویرگری بهاره علیجانی از سوی نشر لوپه‌تو منتشر شد. تی تی نار  داستانی تخیلی درباره دختر بچه‌ای به همین نام است که در اثر سانحه تصادف پاهایش شکسته و در خانه می‌ماند. ورود یک عروسک خرسی به خانه‌شان، اتفاقات بعدی را در پی خواهد داشت. در این کتاب حس هم‌دردی بین کودکانی که بیمار هستند به چشم می‌خورد و تی تی نار سعی می‌کند که کودکان بیمار دیگر را نیز شاد کند. مطالعه این کتاب سبب افزایش حس نوع‌دوستی و هم‌دردی در کودکان می‌شود و آنها را تشویق می‌کند به دیگران کمک کنند و بی‌تفاوت از کنارشان رد نشوند. افسانه شعبان‌نژاد، شاعر و نویسنده کتاب‌های کودک و نوجوان، در سال 1342، در شهداد از توابع کرمان به دنیا آمد. وی فعالیت‌های هنری خود را در  18 سالگی و با چاپ اولین مجموعه داستانش برای نوجوانان با نام «نه من نمی‌ترسم» آغاز کرد. شعبان‌نژاد نزدیک به 130 اثر در زمینه شعر، قصه و رمان به چاپ رسانده است که از آن میان حدود 40 اثر توانسته‌اند جوایزی از جشنواره‌های مختلف هنری و ادبی دریافت کنند. شعبان‌نژاد آثار زیادی را در کارنامه‌ خود دارد. از آن جمله می‌توان به «آشناى غنچه ها»، «باغ هزار دخترون»، «بابا و باران»، «جشن گنجشک‌ها»، «يک آسمون، دو آسمون»، «کلاغه کجاست؟ روى درخت»، «خانم چمن و درخت زردآلو»، «شيشه آواز»، «النگوهاى قرمز»، «يار پنهان»، «دختر کدو تنبل»، «باغ فرشته‌ها»، «بهار گمشده»، «صداى صنوبر» و «زنبور و سيب قرمز» اشاره کرد.  نشر لوپه‌تو، کتاب تی تی نار  را با شمارگان هزار نسخه و قیمت 90 هزار ریال منتشر کرده است.

 

 

انتشار مجموعه «گل پسر و گل به سر»
علی باباجانی از انتشار مجموعه «گل پسر و گل به سر» خبر داد و گفت: مجموعه «گل پسر و گل به سر» به احساس‌های کودکان می‌پردازد. این مجموعه در 12 جلد تهیه شده است که هر جلد آن به یک احساس مانند خوشحالی، غمگین بودن، عصبانیت، منفی نگری و مثبت‌اندیشی می‌پردازد.
 این شاعر و نویسنده، با بیان اینکه شش جلد از این مجموعه درباره احساس منفی و شش جلد دیگر در مورد احساس مثبت است، افزود: از آنجا که کودکان در درک احساسشان کمی ناتوان هستند، نیاز است که این قشر را با احساس‌های مختلف آشنا کرد و راه برخورد و شیوه درست رفتاری را به آنها معرفی کرد. باباجانی درباره این مجموعه توضیح داد: داستان‌های این مجموعه رئال است و خانواده چهار نفری را به تصویر می‌کشد که پسری به نام «گل پسر» و دختری به نام «گل‌بسر» دارند و ماجراها در این خانه اتفاق می‌افتد. با مطالعه این آثار بچه‌ها به این نتیجه می‌رسند که گاهی احساسی که دارند فقط مختص به خودشان نیست و دیگران مانند پدر، مادر، مادربزرگ و پدربزرگ هم ممکن است همین احساس را داشته باشند. وی با اشاره به اینکه کتاب اول این مجموعه با عنوان «خوشحال» که درباره احساس خوشحالی است به تازگی از سوی انتشارات آسمانه منتشر شده، افزود: این کتاب ابتدا به معرفی احساس مورد نظر می‌پردازد و سپس ماجراهای گل پسر و گل بسر درباره این احساس را با قصه به تصویر می‌کشد. در نهایت راه درست استفاده احساس مثبت و مقابله با احساس منفی را بیان می‌کند و کتاب با یک سرگرمی در مورد آن احساس به پایان می‌رسد. به گفته باباجانی، نگارش این مجموعه از شهریور امسال شروع شد و در عرض سه ماه به اتمام رسیدو آن را به انتشارات آسمانه تحویل داده‌ام. جلدهای دیگر در مرحله تصویرگری و چاپ است و امیدوارم تا پایان امسال دوازده جلد کتاب به چاپ برسد.علی باباجانی، شاعر و نویسنده کودک و نوجوان، در سال 1352 متولد شد. وی دارای مدرک کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی و سردبیر مجله سنجاقک است. باباجانی آثاری مانند «آدم برفی چشم تیله‌ای»، «ماه دوتکه، قصه‌هایی درباره معجزات پیامبر(ص)»، «تو را صدا می‌زنم»، «آقای بی‌رویه»، «ماشین هویچی اوف شده»، «آتش در خانه خرگوش»، مجموعه چهار جلدی «قصه‌های شیرین کلاغک» و مجموعه اشعار «بهار کی می‌آید»، «آمدی در شهر ما گل کاشتی»، «با اجازه تمام شاعران»، «رفیق خوب جنگل» و «اتل متل یه بابا» را در کارنامه خود دارد.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/70812

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی