ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

چهره + خوان

تاریخ درج : دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷
شماره روزنامه: 

کتاب ها را یواشکی عرضه می‌کنند
خشایار دیهیمی، مترجم: مسئله چاپ کتاب با آرم انتشارات طرح نو قاچاق نیست، چاپ غیرقانونی کتاب است. آنها به طور مطلق بدون اطلاع مترجم کتاب را چاپ می‌کنند، قیمت را هم عوض می‌کنند و قیمت جدید می‌زنند. این موضوع مسئله جدیدی نیست و بارها و بارها آن را در دادگاه و قوه قضاییه پیگیری کرده‌ایم.کتاب‌های من از نوع کتاب‌هایی نیســــت که  کســـــی در کنار خیابان بخواهــــد بخرد، کتاب‌های من در مغازه‌ها و از طریق پخش‌ها عرضه می‌شود. سال‌های سال است که مجوز انتشارات «طرح‌ نو» لغو شده است، اما کتاب‌های من را یواشکی چاپ و عرضه می‌کنند. به نظرم ارزیابی‌ از اقدامات اخیر اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان تهران به جایی راه نمی‌برد، زیرا مسئله‌ای است که باید به صورت ریشه‌ای حل شود. همان‌طور که گفتم مشکل، قضایی‌ است، پس مسئله، دست‌فروش‌ها نیستند که بخواهند آنها را جمع کنند،آنها  آدم‌های‌ بیچاره هســـــتند که از این راه نان می‌خوردند، باید جلوی  آنهایی گرفته شود که این کتاب‌ها را چاپ و تولید می‌کنند، در واقع فروشنده کتاب آدمی است مانند سایر دست‌فروشان. اصل کار،  مسئله قضایی است که به آن اعتنایی نمی‌شود.

 

 

جنگ اصلی در دنیا جنگ تصویر است
حجت‌الله ایوبی، دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو: با روی کار آمدن عکاسی، «عکس» مهم ترین میراث دیداری و شنیداری جوامع بشری شد و در کنار آن فیلم‌های مستند توانست مهم ترین نقش را در این زمینه داشــــته باشــــد.توجهی که امروز به میراث دیداری و شنیداری می‌شود، نشان می‌دهد سهم درخشان ما در این حوزه مورد توجه است. در دوره‌ای بار تصویر به مثابه یک رسانه را «نقاشی» به دوش می‌کشید.  لوئی چهاردهم با ایجاد نگارخانه‌ای پر از نقاشی، این اثر را به‌عنوان یک رسانه به رسمیت بخشید، اما با خلق عکاسی، این هنر جای نقاشی را گرفت و در نهایت در ۱۹۸۲ وزیر فرهنگ فرانسه عکاسان را هنرمند نامید تا امروز که در فضای مجازی عکس یک رسانه نامیده می‌شود. امروز در فضای مجازی عکس یک رسانه است. معتقدم جنگ اصلی در دنیا جنگ تصویر است. کشورهایی که بتوانند تصویر بهتری نشان دهند موفق‌ترند. امروز با یک میراث کهن مواجهیم، تصاویری که برای ما و جهان بسیار ارزشمندند.در ۱۹۰۳ اولین جشنواره فیلم ایرانی در دنیا به‌نمایش درآمد و هنوز هم ما در سینما دوش به دوش جهان پیش می‌رویم و در سال ۱۵۰ فیلم می‌سازیم.

 

 

تعهدات تسهیلات  امریه دو طرفه است
محمد مهدی تندگویان، معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان : توافق با ستاد کل نیروهای مسلح دوطرفه بوده و هر دو طرف نیز باید به آن پایبند باشند. این توافق از یک سو به امضای وزیر ورزش و جوانان و از سوی دیگر به امضای سرلشگر باقری نیز رسیده است. در یک جلسه رسمی نیز به نمایندگی از وزیر در این مورد صحبت کردم و ستاد کل نیروهای مسلح نیز به طور حتم به این توافق پایبند خواهند بود.در مورد امریه حوزه جوانان این توافق در دو بخش مربوط به ورزش و سازمان‌های مردم نهاد اجرا می‌شود. در حوزه ورزش تعهداتی از سوی وزارتخانه پذیرفته شده، اما هنوز در بخشی از آن به جمع‌بندی نرسیده‌ایم.در حوزه تعهدات جوانان نیز در دو بخش اقداماتی را باید انجام دهیم که یکی از آنها آموزش‌های تخصصی به سربازان دررشته‌های ورزشی است که این مسئله در حال انجام شدن است. بخش دیگری از این تفاهم مربوط به آموزش مهارت‌های زندگی به سربازان اســــت که شامل آموزش مهارت‌هــــای حرفه‌ای با زمینه‌های حقوقی، حسابداری و مالی همچنین موضوعات زندگی و خانواده برای جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی مثل طلاق است.

 

url : http://www.isfahanziba.ir/node/84403

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی