ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

چهره + خوان

تاریخ درج : سه شنبه ۳۰ امرداد ۱۳۹۷
شماره روزنامه: 

استفاده از سمن‌های فعال ‌در کارگروه«مشاوران جوان»دراستان‌ها
محمدمهدی تندگویان، معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان: تشکیل کارگروه مشاوران جوان در هر استان یک حکم انتصابی نیست بلکه یک کارگروه انشایی است. تشکیل این کارگروه به معنی افزوده شدن به بدنه دولت نیست و بار استخدامی به همراه نخواهد داشـــــت. این کارگروه پیش از این نیز وجود داشت، اما تنها برخی از استانداران این کارگروه را تشکیل داده بودند و درحال حاضر آقای سلطانی فر به تمام استان‌ها ابلاغ کردند تا این کارگروه تشکیل شده و از این ظرفیت در تمام استان‌ها استفــــاده شـــــود. با استفـــــاده از ایـــــن کارگروه بحث تصمیم‌گیری درباره موضوعات حوزه جوانان، با مشورت جوانان هر استان انجام می‌شود و بعد به تصویب می‌رسد. البته این موضوعات منحصرا مربوط به حوزه جوانـــــان و به شکل مشورتی درباره موضوعاتی مانند آسیب‌های اجتماعی، اوقات فراغت، سازمان‌های مردم نهاد جوانان، ازدواج و ...خواهد بود، چرا که معتقدیم در حوزه جوان کسی غیر از خود آنها نمی‌تواند نقش مشاور را داشته باشد و تصمیم‌گیری نهایی نیز بر عهده استانداری است.

 

 

ما با افراد هیجان‌زده و نگران مواجهیم
دکتر احسان شمسی‌کوشکی، مشاور رئیس کل سازمان نظام پزشکی: درباره برخی برخوردهای نامناسب با کادر پزشـــــکی،  پرســــتاری،  تکنسین‌هـــــای اورژانـــــس و ... که گاهـــی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی اتفاق می‌افتد و حتی ممکن است منجر به ضرب‌وشتم کادر پزشکی نیز ‌بشود. جامعه پزشکی جامعه خدومی است و در حال حاضر پیچیده‌ترین اعمال پزشکی در کشور توسط پزشکان ایرانی انجام می‌شود که جای خوشحالی دارد. به طور معمول این اتفاقات در بیمارستان‌های دولتی یا مناطق محرومی که پزشکان از جانشان مایه گذاشته و با وجود کمبودهای بسیار فعالیت می‌کنند، رخ می‌دهد و به نوعی این افراد جزو آسیب‌پذیرترین گروه پزشکان، در معرض آسیب هستند. برای جلوگیری از چنین اتفاقاتی چندین مسئله مهم است و باید مورد توجه قرار گیــــرد. اصلی‌ترین موضوع این است که وقتی فردی وارد حرفه پزشکی یا پرستاری می‌شود، باید بپذیرد که ممکن است در اورژانس کار کند و افرادی که به آنجا مراجعه می‌کنند، عصبی و ناراحت بوده و حتی ممکن است نتوانند خودشان را کنترل کنند.

 

 

اختلاف عکاسان مانعی برای رشد عکاسی
 فرامرز عامل بردبار، عکاس پیشکسوت: اختلافات بین عکاسان از رشد و اعتلای عکاسی جلوگیری می‌کند. میزان حضور و فعالیت عکاسان فاخر و باتجربه در انجمن عکاسی خراسان رضوی حداقلی است. اولین هدف از برگزاری نمایشگاه «دوسالانه انجمن عکاسان خراسان رضوی» روز جهانی عکاسی است و انجمن عکاسی خراسان رضوی تصمیم به انتشار فراخوان و جمع‌آوری عکس‌های منتخب عکاســــان برای برگزاری چنیــــن نمایشگاهی به منظور گرامیداشت روز جهانی عکاسی گرفته اســـت. هر یک از انجمن‌ها و گروه‌های عکاسی در راستای ارتقای سطح عکاسی مفید هستند و می‌توانند قدمی رو به جلو بردارند، انجمن عکاسان خراسان هنوز به عنوان و انتظاری که از آن می‌رود نرسیده است. فعالیت‌ها، کارگاه‌ها و نمایشگاه‌هایی که انجمن برگزار می‌کنــــد محدود بوده و در سطح انجمنی تحت عنوان انجمن عکاسان خراسان رضوی نیست.انجمن‌هایی به این شکل توسط وزارت ارشاد اسلامی تشکیل می‌شوند، اما بعد از دایر شدن آنها هیچ‌گونه حمایت مالی صـــورت نمی‌گیرد.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/79897

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی