ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

چهره + خوان

تاریخ درج : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
شماره روزنامه: 

فعالیت‌های تئاتری باید تمرکززدایی شوند
عادل بزدوده، نویسنده، کارگردان نمایش عروسکی و عروسک‌ساز: بچه‌های تئاتری شهرستان‌ انرژی بسیاری صرف می‌کنند تا اثری آماده شود، آن‌هم فقط برای دو اجرا  در طول یک جشنواره‌  و این روند اصلا عادلانه نیست بلکه تمام گروه‌های نمایشی باید در رفت وآمد باشند تا تبادل فرهنگی ایجاد  شود.کالای فرهنگی هنری چیزی نیست که هر چند سال یک بار اتفاق بیفتد بنابراین باید بر روی این نکته تمرکز کنیم که کار برای ارتقای  سطح کمی و کیفی عرصه فرهنگ بالا رود و البته این بدان معنا نیست که تعداد جشنواره‌ها بیشتر شود. ما ظرفیت خوبی در این حوزه داریم که فقط باید شناسایی و جریان سازی شوند تا در طول سال هم فعالیت داشته باشند و محدود به زمان برگزاری جشنواره‌ها نشود. گروه‌های نمایشی باید در جاهای مختلف با تماشاگران خودشان برخورد کنند و کارهای پخته‌تر گزینش شوند و  به جشنواره بیایند پس با  این اوصاف باید مسیر  درستی برای آن پیش بینی شود.  بچه‌های شهرستان کار و انرژی بسیاری صرف می‌کنند، آن‌هم فقط برای دو اجرایی که در جشنواره خواهند داشت.

 

 

 

 

مشکلات اجتماعی به مسائل حسابداری تبدیل شده است
احمد مسجدجامعی، عضو شورای شهر تهران: محاسبات و مناسبات ما مبنای مشکلات اجتماعی ما قرار گرفته و  به مسائل حسابداری تبدیل شده است.همه چیز را در حوزه اجتماعی با حساب و کتاب و اقتصادی نگاه می کنیم و الگویی برای مدیریت شهر و ساختار اجتماعی نداریم. از نظر بودجه و اعتبارات، کمبودی نداریم بلکه داشتن یک نظریه درباره مسائل اجتماعی است که مهم است. در خصوص مسائل اجتماعی آنچه غایب است جنبه های نرم افزاری است و جنبه های سخت افزاری آن غالب است.در خصوص مسائل اجتماعی علاوه بر اعتبارات فضای عمومی شاهدیم که تنش ها و کشمکش‌ها نیز  در حال افزایش است و این دلیل بر این نیست که فعال نیستند بلکه کارآمد نیستند و مسائل کارکردی مسئولان در این خصوص منجر به کاهش آسیب های اجتماعی نشده است. در شهرهای دیگر هم به همین منوال است. در تهران همه آب شمال ذخیره شده مصرف می‌شود و بخش‌های زیادی از زیست بوم را به خطر انداخته است و تهران درگیر آلودگی هوا شده است و آسیب های زیادی را در آن شاهد هستیم که رفع آنها نیازمند همیاری و همفکری است.

 

 

 

 

نیازمند به‌روز رسانی قوانین حوزه فرهنگ و هنر هستیم
سید هادی حسینی، معاون حقوقی وزیر ارشاد:چنانچه در حوزه قوانین فرهنگ و هنر به روز نشویم دچار مشکل شده و ازطرفی بدون اصلاح قوانین نیز افراد نمی توانند با گذشته کار کنند.  تعامل با نمایندگان مجلس شورای اسلامی نقطه‌ای کلیدی، پایه‌ای و با هدف همفکری و استفاده از ظرفیت های موجود ضروری است. آنچه قانون اساسی بر دوش این وزارتخانه نهاده رسیدگی به مسائل فرهنگی کشور است، از این‌رو باید مطالبات بحق را به‌موقع پاسخ بدهیم و در عین حال از فراسوی ارتباط مستمر با نمایندگان مجلس شورای اسلامی از حمایت های معنوی آنها بهره مند شویم. همه عضو یک دستگاه هستیم، منابع انسانی باید متخصص باشند و از طرفی تشکل ها نیز لازم است سامان یافته، تخصصی و رقابتی شوند.برای تقویت و موفقیت وزارتخانه متبوع باید بسیج شده و همواره برای تحقق اهداف و برنامه های این وزارتخانه تلاش کنیم. ظرفیت بزرگی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وجود دارد که باید از این ظرفیت ها بهره کافی در ایجاد ارتباط برد و تنگ نظر نباشیم. باید ضمن رعایت سلسله مراتب بار وزارتخانه را بین خود تقسیم کرده و در حل مشکلات با توان افزایی بکوشیم.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/75766

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی