ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

چهره + خوان

تاریخ درج : چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶
شماره روزنامه: 

برخی وزرا کارایی ندارند
قدرت الله علیخانی ، نماینده سابق مجلس : برخی از وزرایی که از مجلس شورای اسلامی آرای خوبی هم کسب کردند فاقد کارآیی لازم هستند. بدون شک یکی از مهم‌ترین دلایل نارضایتی‌های اخیر فاصله مسئولان از مردم و بی‌مهری نسبت به آنها بوده است. امروز در آستانه 40سالگی انقلاب اسلامی، هنـــوز برخی ادارات و دســـتگاه‌ها در بخش‌های مختلف رفتار مناسبی با مردم ندارند. مسئولان باید به صورت جدی این سوال را از خود بپرسند که چه شد که به یک‌باره یک موج اعتراضی شكل گرفت؟

توسعه فرآیندی درازمدت است
محسن هاشمی رفسنجانی ، رئیس شورای شهر تهران: آیا انقلاب می تواند فرهنــگ کار و پویایی، دانـــش، انضباط مالی و اجتماعی، قانونمداری و خصایص دیگر که براثر ریشه ‏های فرهنگی و لایه های زیرین شخصیت شکل می گیرد را یک‌شبه و با خوردن یک کپسول تغییر دهـــد؟توسعه فراینـــدی عمیق، همگـــرا و درازمدت است، انقلاب زنجیرها استبداد داخلی و استعمار بیگانه را از پای ما گشود، ‏اما اینکه ما به عنوان ملتی آزاد رفتن به کدام مسیر را برای خود انتخاب کنیم و با چه سرعت و تداومی در مسیر ‏توسعه قدم برداریم دیگر از انقلاب ساخته نیست.‏

 

ترکیب جامعه اتحادی است
رضا داوری اردکانی ، فیلسوف: ترکیب جامعه اتحادی است و همه اجزا و شئون در جای خاص و در نسبت با اجزای دیگر قرار دارند؛ یعنی تفکر و هنر و فرهنگ و علم و تدبیر و کار و رفتار و اخلاق در نسبت با یکدیگر تعین خاص یافته‌اند هر چند که در ظاهر هر یک از اجزا وجود مستقل دارند و به نظر می‌رسد که می‌توان آنها را از جای خود برداشت و به هر جای دیگر برد. امـــا آنچــــه به جـــای دیگر می‌رود ظاهری بیش نیســـت و آثـــار وجـــود بر آن مــتـــرتـــب نمی‌شود.

 

علت گریه ظریف را نفهمیدم
محمدعلی ابطحی، رئیس موسسه گفت و گوی ادیان: فيلم به وقت شام را ديدم. شايد تبليغات زياد در مورد خوب بودن فيلم توقع را بالا برده بود. اما آن گونه نبود. گمان می كردم به شبهات موجود در مورد حضور ايران در سوريه و اينكه چرا مرز دفاعی از كشور به كيلومتر ها دور تر رفته است يا معنای دفاع از حرم چيست پاسخ داده است. اما در اين موارد در فيلم جز چند ديالوگ شعاری چيزی نيست. حتی مظلوميت نيروهای شهيد شده در سوريه هم در فيلم ديده نمی شود. فدای دل نازک آقای ظريف. نفهميدم كجای فيلم گريه ايشان را در آورده بود.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/68592

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی