ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

چهره + خوان

تاریخ درج : دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶
شماره روزنامه: 

دانشگاه باید برای قدرت تصمیم بگیرد
قاسم پورحسن ، پژوهشگر: هر گاه دانشگاه ایرانی بتواند مردم ایران ، روح ایرانی ، سرنوشت مردم ایران و آینده ایران را به سوی شکل دادن تاریخشان پیش ببرد ، ذاتش نیز ظهور می یابد.
 چه زمانی ذات دانشگاه اثبات می شود ؟ زمانی که دانشگاه از ذیل قدرت بیرون بیاید و برای قدرت و فرهنگ و فکر و حاکمان تصمیم بگیرد. در فهم فلسفی عمده پرسش ، معطوف به آینده است . لذا آینده ایران و سرنوشت ایران است که ذات در نسبت با آن شناخته می شود نه وضع گذشته .

 

بازیگر گزیده کاری نیستم
باران کوثری، بازیگر: من در معنای عموم بازیگر گزیده‌كاری نیستم و به این نكته اعتقادی هم ندارم؛ دوست ندارم از بازیگری آنقدر دورباشم كه وقتی برمی‌گردم همه شوكه شوند و بگویند بعد از دو سال باران دوباره آمد. به نظر من این جرزنی است. من معتقدم شغلم بازیگری است و فكر می‌كنم كه باید این كار را انجام دهم و در این مسیر هر فیلمی كه در تضاد با عقاید و آرمان‌های من نباشد و كیفیتش متوسط رو به بالا باشد و ضمن اینكه حوصله كار كردن هم داشته باشم،  قبول و بازی می‌كنم.

به بهانه ریشه ها فاسدها را رها نکنیم
احمد توکلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام: اگر ریشه فساد را ساختار سیاسی بدانید، اصلاح آن بعید است. با این حرف شما سر خودتان را گرم می‌کنید که دزدها بیشتر بخورند. عوامل نزدیک‌تر هم داریم که باید به آنها پرداخت، البته به عوامل ریشه‌ای هم باید توجه کرد. ما هم علیه ساختارهای فساد و هم قوانین نادرست موجود، داریم کار می‌کنیم. ولی باعث نمی‌شود بگويیم این فساد ریشه‌اش جای دیگری است و فاسدهای موجود را رها کنیم. مردم باید بفهمند نامردهایی که پولشان را خوردند یا به خاطر بی‌عقلی به دادشان نرسیدند، باید محاکمه شوند.

 

به بازی هایم تکنیکی نگاه می کنم
حامد بهداد، بازیگر: من به بازی‌هایم تكنیكی نگاه می‌كنم. برخلاف اینكه آدم پرشور و احساسی به نظر می‌آیم كاملا تكنیكی كار می‌كنم. اینكه عوامل پشت‌صحنه تحت تاثیر قرار بگیرند ازنظر من ارزش نیست. شاید عوامل فیلم خودشان چنین لحظه‌هایی را تجربه كرده باشند اما این صرفا ارزش نیست اما آنچه برای من اهمیت دارد تحلیلی است كه پس آن سكانس وجود دارد. گاهی پیش می‌آید كه تحت‌تاثیر قرار بگیرم اما آنچه برایم جذاب است بررسی سكانس مربوطه است. برای من در حال حاضر مهم‌ترین چیز درگیر شدن با عواطف نقش نیست.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/66616

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی