ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

چهره + خوان

تاریخ درج : پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۶
شماره روزنامه: 

مسیر توسعه از بخش خصوصی می گذرد
غلامحسین شافعی ، رئیــس اتاق بازرگانی ایران : بدون شک مسیر توسعه اقتصادی از بخش خصوصی می گذرد و البته نمی‌توان انتظار داشت که در مراکز تصمیم گیری، بخش خصوصی فقط یک یا دو رای داشته باشد یا اصلا رای نداشته باشد. از سوی دیگر همچنان اعتقاد به بخش های مولد وجود ندارد. رئیس جمهور گفتند باید به جایی برسیم که دست دولت جلوی مردم دراز باشد و اگرچه طی حدود پنج سال گذشته از رئیس جمهور درخواست شده که جلسات بی واسطه ای با بخش خصوصی برگزار شود؛  اما هنوز محقق نشده است.

ریشه اقدامات سعودی  امپراتور دروغ است
الیاس حضرتی ، نماینده مجلس : جالب اینكه در اوج دخالت عربستان در امور داخلی لبنان و حتی تحقیر نخست‌وزیر آن كشور و حامیان او، متن استعفا در اعتراض به دخالت كشور دیگر یعنی ایران است كه جز احترام متقابل به امور داخلی لبنان اقدام دیگری انجام نداده است و اگر هم نفوذی در منطقه دارد به دلیل پایگاه مردمی آن است و ربطی به تبعیت بی‌اختیار مثل نحوه رفتار جناح نخست‌وزیر لبنان با عربستان سعودی ندارد. ریشه و منبع اصلی اقدامات اخیر سعودی را باید در ترامپ یا همان «امپراتور دروغ» جست‌وجو كرد.

رنج داغ دیدگان را افزایش ندهیم
سید احمد خاتمی ، خطیب جمعه تهران: نکته ای را که با توجه به تجربه‌ زلزله‌ بم تذکر می دهم این است که تحلیل‌گران مراقب تحلیل خود باشند؛ مبادا سبب افزایش رنج داغدیدگان باشند؛ همانند آنکه، چون گناه کردید زلزله شد. شکی نیست که یکی از عوامل بلا، گناه است؛ جای انکار نیست. گاه بلا امتحان است، گاه زمینه‌ درجه یافتن است؛ آن چنان که در روایت آمده است . ما که از پشت صحنه‌های حوادث و فلسفه‌ آن خبر نداریم؛ پس به طور قطع نمی‌دانیم عامل چیست. انتظار می‌رود همه در این عرصه سنجیده عمل کنیم، سنجیده سخن بگوییم.

شرایطی نیست که ناطق برگردد
محمدعلی ابطحی ، رئیس موسسه گفت‌وگوی ادیان : درباره بازگشت آقای ناطق‌نوری به سیاست معتقدم كه شرایط سیاسی كشور شرایطی نیست كه ایشان دلیلی داشته باشند كه به صورت فعال و جدی بخواهند در عرصه سیاسی حضور پیدا كنند؛ یعنی فكر می‌كنم كه دلایلی كه آقای ناطق‌نوری به خاطر آنها از حوزه سیاسی كنار كشیدند، همچنان برجای خود باقی است و اتفاقی نیفتاده که بخواهد در سیاست پررنگ‌تر ظاهر شود.كسانی كه آقای ناطق‌نوری در جریان سیاست‌ورزی از آنها انتقاد داشت، همچنان در مدیریت كشور حضور دارند.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/61324

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی