ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

پیشخوان + بازار

تاریخ درج : یکشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷
شماره روزنامه: 

دلیل اصلی افزایش قیمت گوشی تلفن همراه
قیمت تلفن همراه در هفته‌های گذشته با افزایش 30 درصدی مواجه بود. معاون وزیر ارتباطات در مورد دلیل افزایش قیمت تلفن همراه گفت: بازار گوشی موبایل به طور کامل به ارز وابسته است و با توجه به آمار مصرفی سال گذشته، نیاز ماهانه کشور دو میلیون دستگاه گوشی موبایل است که این آمار در یک سال کامل به عدد 24 میلیون می‌رسد و نتیجه آن قیمت دو تا سه میلیارد دلاری است. فلاح جوشقانی افزود: در واقع دلیل اصلی مشکلات بازار گوشی به افزایش قیمت ارز مربوط می‌شود، چرا که در سال گذشته گوشی 200 دلاری با قیمتی در حدود 600 تا 700 هزار تومان عرضه می‌شد ولی در شرایط حاضر قیمت آن سه برابر شده است. وی خاطرنشان کرد:  در پایان اجرای طرح رجیستری با مشکلات بازار رو به رو شدیم و کمبودهایی که در بازار وجود دارد ارتباطی به این طرح ندارد .

 

 

رکوردشکنی شیائومی با گوشی Mi8
مدیرعامل شیائومی اعلام کرد که سری Mi 8 این شرکت با فروش هشت میلیون نسخه‌ای همراه شده است.شیائومی یکی از شرکت‌های سازنده گوشی هوشمند است که مدت زمان زیادی از فعالیتش نمی‌گذرد، با این حال توانسته در میان کاربران جایگاه خود را پیدا کند. دلیل موفقیت زودهنگام شیائومی محصولات نسبتا با کیفیت اما با قیمت پایین و ارزان است که باعث می‌شود کاربران بسیاری از شرکت‌های دیگر را تصاحب کرده و آمار فروش درخورتوجهی به جای بگذارد. با توجه به این موضوع که دو گوشی هوشمند Mi 8 Pro و Mi 8 Lite به تازگی و در ماه سپتامبر عرضه شده‌اند، هنوز جای فروش بیشتر دارند و به همین دلیل توقع می‌رود که یک تا دو میلیون دیگر به آمار فروش 8 میلیونی سری Mi 8 اضافه شود.

 

 

طلا این هفته گران‌تر می شود؟
در نظرسنجی طلای هفتگی کیتکونیوز، هر دو گروه کارشناسان وال‌استریت و سرمایه‌گذاران پیش‌بینی کردند قیمت طلا در هفته جاری روند صعودی جدیدی پیدا کند.به گزارش ایسنا، بازارهای سهام جهان چهارشنبه و پنجشنبه هفته گذشته ریزش شدیدی را تجربه کردند. با وجود اینکه بازارهای سهام روز جمعه بهبود داشتند اما ضعف روزهای گذشته آنها کمک کرد طلا برای کل هفته قیمت بالاتری را نشان دهد زیرا تقاضای سرمایه‌گذاران برای خرید این فلز تقویت شد و به بالا رفتن قیمت آن کمک کرد. در نظرسنجی کیتکونیوز از کارشناسان وال‌استریت، ۱۴ نفر شرکت کردند که از میان آنها  ۱۱ نفر یا ۷۹ درصد افزایش قیمت طلا و دو نفر یا ۱۴ درصد کاهش قیمت طلا در هفته جاری را پیش‌بینی کردند و فقط یک نفر یا معادل ۷ درصد نظری نداشتند.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/83241

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی