ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

پیشخوان + بازار

تاریخ درج : پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷
شماره روزنامه: 

واردات گوشی تلفن همراه همچنان ممنوع است
دبیر کمیسیون تخصصی گوشی تلفن همراه گفت: در چهار ماه گذشته هیچ گوشی تلفن همراهی به‌صورت قانونی وارد بازار نشده و واحد‌های صنفی در این بخش با کمبود مواجه هستند.به گزارش اقتصاد آنلاین، ابوالفضل ناصری با اشاره به اینکه 75 هزار واحد صنفی فعالی در این حوزه با مشکل جدی مواجه‌اند، ­افزود: هم اکنون 600 هزار تلفن همراه در گمرک کشور وجود دارد که وزیر ارتباطات در مصاحبه‌های خود خبر از ترخیص این کالا داده، اما تاکنون هیچ گوشی تلفن همراهی به کشور وارد نشده است.وی دخیل بودن چند ارگان و دستگاه نظارتی را در این بخش از مشکلات حل نشدن مسئله تلفن همراه دانست و ادامه داد: این دستگاه ها هماهنگی لازم را باهم ندارند و همین امر سبب بروز مشکل و طولانی شدن رفع آن شده است.

 

 

نخودچی و کشمش هم گران شد!
رئیس اتحادیه فروشندگان آجیل و خشکبار تهران گفت: بازار آجیل و خشکبار که تحت تاثیر نوسانات ارزی افزایش صادرات داشتند، با افزایش قیمت در بازار داخلی مواجه شده‌اند. در این میان محصولات سنتی همچون نخودچی و کشمش هم افزایش قیمت داشتند که دلیل آن، کاهش ورود بار به میادین اصلی عرضه است.احمدی در گفت‌وگو با اقتصاد آنلاین گفت: با افزایش نرخ دلار انواع محصولات گران می‌شود، اما با افت قیمت، عرضه‌کنندگان در برابر کاهش قیمت محصولات خود مقاومت می‌کنند.وی تصریح کرد: در روزهای اخیر به دلیل رکود بازار آجیل و خشکبار، قیمت محصولات این بازار تا حدودی افت کرده و نسبت به ۲۰ روز گذشته فروشندگان برای عرضه محصولات خود راغب‌تر هستند، اما خریداری وجود ندارد.

 

 

کاهش قیمت مسکن ادامه  می یابد؟
عضو کمیسیون عمران مجلس از کاهش چشمگیر قیمت مسکن در کشور همزمان با سقوط ارزش دلار خبر داد.یوناتن بت کلیا در گفت‌وگو با ایبِنا با تاکید بر اینکه با تداوم کاهش قیمت ارز در روزهای آینده باید منتظر بازگشت قیمت مسکن به ما‌ه های قبل باشیم، افزود: خوشبختانه تنظیم بازار ارز و سیاست های بانک مرکزی در این رابطه توانست آرامش نسبی را به بازار هدیه کند. وی با بیان اینکه وضعیت فعلی بازار ارز  بر همه بازارها تاثیر مثبت خواهد داشت، گفت: خوشبختـــانه دســـت بسیــــاری از دلالان در روند قیمت‌گذاری های کاذب بسته شد. این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه ریزش قیمت اجاره‌بها نیز از دیگر پیامدهای تنظیم بازار ارزی بوده است، تصریح کرد: روزهای آتی باید منتظر رونق دوباره مسکن با منطقی شدن قیمت ها باشیم.

 

 

 

 

url : http://www.isfahanziba.ir/node/83074

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی