ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

پیشخوان + بازار

تاریخ درج : پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷
شماره روزنامه: 

عوارض آزادراه‎ها گران شد

معاون وزیر راه و شهرسازی با یادآوری اینکه از نیمه سال ۹۵ و کل سال ۹۶ افزایش قیمت نداشته ایم، گفت: پس از ۱۸ ماه میانگین ۲۰ درصد نرخ عوارض آزاد راه‌ها افزایش یافت.امیر امینی تاکید کرد: البته در برخی آزاد راه‌ها این افزایش به 32 درصد هم می رسد که این موضوع با توجه به نرخ تردد، میزان سرمایه گذاری، زمان استهلاک سرمایـــه و حتی صرفه جویــــی در مصرف سوخت و وقت کاربر تعیین می شود.معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه افزایش عوارضی آزاد راه‌ها عده معدودی از هموطنانمان را  دربرمی‌گیرد، گفت: تنها 5 تا 7 درصد تردد کشور از آزاد راه‌ها و 95 درصد بقیه از دیگر زیرساخت‌های کشور انجام می شود.

 

 

 

 

پیش‌بینی بانک جهانی از نرخ طلا و نقره

طبق جدیدترین گزارش بانک جهانی، بازار طلا که سه ماهه نخست را پشت سر گذاشته، ممکن است بهترین عملکرد سالیانه را نشان دهد، اما سرمایه‌گذارانی که به‌دنبال قیمت‌های بالاتر برای نقره در سال جاری هستند، ممکن است مایــــــوس شوند.به گزارش بنکــــــر، در گـــــزارش نیم‌سالانه بانک جهانی آمده است شاخص قیمت فلزات ارزشمند در سه ماهه نخست 4 درصد رشد کرد، در حالی که در مدت مشابه سال ۲۰۱۷ رشد اندکی داشت. رشد سه‌ماهه این شاخص به دلیل افزایش 4 درصدی قیمت طلا و افزایش 6 درصدی قیمت پلاتین بود. به گفته تحلیلگران، این دو فلز به دلیل انتظارات برای بالا رفتن فشارهای تورمی، تنش‌های ژئوپلیتیکی فزاینده و ضعیف شدن ارزش دلار افزایش قیمت پیدا کردند.

 

 

 

 

افزایش قیمت آش و حلیم در ماه رمضان

رئیس اتحادیه آش، حلیم، کباب و بریانی شهر اصفهان گفت: به دلیل نوسانات نرخ گوشت، در ماه رمضان امسال قیمت انواع آش، حلیم، کباب و بریان نسبت به سال گذشته افزایش خواهد یافت. علی میزبانی در گفت‌و گو با ایسنا، با بیان اینکه سال گذشته هر کیلو حلیم بادمجان حدود 10 هزار تومان و آش شله قلمکار بین شش‌هزار تا هفت‌هزار تومان است، گفت: قیمت کباب و بریان نیز به صورت رقابتی و کارشناسی تعیین می شود، اما با توجه به گرانی گوشت، امسال نرخ این دو غذا نیز برای ماه رمضان افزایش نرخ خواهد داشت.وی افزود: قیمت آش، حلیم، کباب و بریان نسبت به ماه رمضان سال گذشته بین 10 تا 15 درصد گران تر خواهد شد، هم چنین نرخ هر کیلو کله پاچه بین 50 تا 55 هزار تومان است.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/73650

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی