ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

هنر + اصفهان

تاریخ درج : سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸

اجرای ارکستر ملی اصفهان  در تالار کوثر 

موسسه آوای بیداد زمان با همکاری هنرسرای خورشید وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان میزبان اجرای ارکستر ملی اصفهان به رهبری مرتضی شفیعی و خوانندگی محمد معتمدی است. این برنامه موسیقی روز جمعه 30 فروردین ماه در دو نوبت 18:30 و 20:30 در محل تالارکوثر  واقع در سه راه حکیم نظامی اجرا می شود. علاقه مندان برای تهیه بلیت می توانند به سایت شرق کنسرت به نشانی  sharghconcert.ir   مراجعه کنند.

 

 

همچنان رونق تئاتر و تجسمی طنین رویدادهای فرهنگی هنری در گوش شهر پیچیده است. 

  به گزارش ایسنا، نمایشگاه گروهی نقاشی «در آستانه» تا 28 فروردین‌ماه هرروز از ساعت 17 تا 20 در گالری نگاه نو پذیرای دوستداران هنر است.

  دانشگاه هنر اصفهان با همکاری معاونت صنایع‌دستی اداره میراث فرهنگی این استان نمایشگاه صنایع‌دستی را تا 29 فروردین‌ماه در گالری نقش خانه هنرهای سنتی برپا کرده. این نمایشگاه هرروز از ساعت 10 تا 17 میزبان دوستداران صنایع‌دستی است.

   نمایشگاه آثار پروژه «جبر محیطی» در نگارخانه عرصه مجموعه عباسی تا پایان فروردین‌ماه هرروز از ساعت 10 تا 22 برپاست.

   نمایشگاه نقاشی «فاجعه آرام نمی‌گیرد» با آثاری از فریبا رهنورد به‌تازگی در گالری گذار برپاشده است. این نمایشگاه را تا سوم اردیبهشت‌ماه هرروز از ساعت 11 تا 20 می‌توان تماشا کرد.

  گالری اکنون تا چهارم اردیبهشت‌ماه میزبان نمایشگاه طراحی «فرگشت» با آثاری از احسان ضیا بروجنی است. این نمایشگاه را هرروز از ساعت 17 تا 21 می‌توان دید.

  برای دیدن نمایشگاه «بردسان» با آثاری از میلاد آیتی تا دهم اردیبهشت‌ماه فرصت هست. گالری متن هرروز از ساعت 17 تا 20 میزبان تماشاگران این نمایشگاه است.

    نمایشگاه «مکاشفه حضرت زرد دیواری» با آثاری از مازیار مختاری تا 16 اردیبهشت‌ماه تماشاگران را به گالری امروز فرامی‌خواند. این نمایشگاه هرروز از ساعت 12 تا 20 میزبان علاقه‌مندان است.

     تئاترهای «خانه‌ای وجود داشت؟» به کارگردانی مهدی فدایی و مرضیه اشرفیان و «خرگوشک و رودخانه» به کارگردانی مرضیه اشرفیان و زهرا طباطبایی تا دهم اردیبهشت‌ماه، به ترتیب هر شب رأس ساعت 20  و 18 در تماشاخانه ماه اجرا می‌شود. 

    تئاتر «در آغوش انفجار» به کارگردانی محسن فروغی تا 30 فروردین‌ماه هر شب رأس ساعت 20 تماشاگران را به عمارت سعدی فرامی‌خواند.   تئاتر موزیکال «دراماتورژی در سه دیدار» به کارگردانی محمد هاشم زاده نیز تا پنجم اردیبهشت‌ماه هر شب به‌جز یکم اردیبهشت‌ماه رأس ساعت 19 در تالار عمارت سعدی روی صحنه می‌رود.

   تئاتر کمدی «بر پهنه دریا» به نویسندگی اسلاومیر مروژک تا پنجم اردیبهشت‌ماه، روزهای سه‌شنبه و پنجشنبه رأس ساعت 16 و سایر روزهای هفته رأس ساعت 12 در تالار آوینی دانشگاه اصفهان اجرا می‌شود. ایمان جمشیدیان کارگردانی این نمایش را برعهده دارد.

   تئاتر کمدی «قجر الجدید» به نویسندگی و کارگردانی رامین سامانی اجرای خود را از سوم فروردین‌ماه در آمفی‌تئاتر هنرستان هنرهای زیبا آغاز کرده است. این نمایش را تا سوم اردیبهشت‌ماه هر شب رأس ساعت 19 می‌توان دید.

  تئاتر کمدی انتقادی «طلای رشید» به کارگردانی قدرت الله ایزدی نیز تا 28 فروردین‌ماه هر شب رأس ساعت 20:30 در سالن هلال‌احمر روی صحنه می‌رود.

 

 

افزایش تعداد سالن‌های تئاتر  در اصفهان

مدیر پردیس سینمایی سیتی سنتر از تخصیص سالن شماره شش این پردیس برای اجرای تئاتر خبر داد.

به گزارش ایسنا، محمد پناهی نژاد اظهار کرد: سیاست ما از ابتدا بر این بود که از سالن 208 نفره پردیس سینمایی سیتی سنتر برای اجرای تئاتر استفاده کنیم و در ماه‌های بهمن و اسفند 97 نیز مذاکراتی را برای اجرای تئاترهایی از اصفهان و تهران در این سالن انجام داده بودیم.

وی ادامه داد: بر همین اساس، از 28 فروردین‌ماه نمایش «کنت دراکولا» به کارگردانی رادنوش مقدم در سالن شماره شش این پردیس اجرا می‌شود که به‌نوعی آغازگر یک جریان است و برای ما نیز یک آزمون اجرا به شمار می‌رود.

پناهی نژاد تصریح کرد: موفقیت‌آمیز بودن اجرای این تئاتر، موسسه قلب شهر را که پیمانکار سالن‌های پردیس سیتی سنتر است،  تشویق می‌کند تا در طول سال به‌صورت سلسله‌وار این کار را ادامه بدهد و از تولید تئاتر برای اجرا در مناسبت‌های مختلف نیز حمایت کند.

او با اشاره به امکان اجرای تئاترهای بزرگ تهران در اصفهان گفت: امیدواریم که در آینده‌ای نزدیک بتوانیم در حد چهار یا پنج شب میزبان تئاترهای بزرگ تهران در اصفهان باشیم و کاری کنیم که مردم، حداقل فصلی یک‌بار در سالن هزار نفره پردیس سیتی سنتر این تئاترها را روی صحنه ببینند.

 

url : http://www.isfahanziba.ir/node/93040

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی