ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

همان بهتر که نیم فصل شد

تاریخ درج : پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷
شماره روزنامه: 
روال نبردن های ذوب آهن ادامه دارد

مهری مصور

آخرین دیدار ذوبی ها در نیم فصل اول لیگ هجدهم در شرایطی برگزار شد که این تیم در شش بازی با امید نمازی و سه بازی با علیرضا منصوریان هیچ بردی کسب نکرده بود، اما در آن سوی میدان تیم نفت مسجد سلیمان با علیرضا مرزبان به سه پیروزی از چهار باخت رسیده بود تا دو سرمربی در وضعیتی متفاوت شاگردانشان را به زمین بفرستند.

 

برای ذوب آهن نتیجه گرفتن در دیدار پایانی نیم فصل اهمیت بیشتری نسبت به نفتی ها داشت که با سرمربی جدید از کانون بحران خارج شده بودند.دو تیم با یک دقیقه سکوت به بهانه درگذشت ایرج دانایی فرد، پیشکسوت فوتبال ایران مسابقه را شروع کردند. ذوبی‌ها برای استفاده از امتیاز میزبانی از همان ابتدا بازی را تهاجمی شروع کردند و در دقایق 4 و 5 بازی محمدرضا حسینی در دو موقعیت آفساید، دروازه حریف را باز کرد که داور گل ها را مردود دانست.در ادامه نیز تیم میزبان چند موقعیت دیگر گلزنی داشت که هیچ کدام نتیجه ای نداشت تا دو تیم با تساوی به رختکن بروند. در نیمه دوم باز هم ذوبی ها مالکیت بیشتری از توپ و میدان را در اختیار داشتند و حملاتی را بر روی دروازه مهمان ترتیب دادند که هیچ کدام موقعیت صددر صد و جدی نبود.در دقیقه 73 بازی و در یکی از حملات ذوب‌آهن، محمدرضا حسینی در محوطه جریمه حریف روی زمین افتاد، اما داور اعتقادی به خطا نداشت. با وجود اعلام نشدن ضربه پنالتی، چند بازیکن نفت مسجد سلیمان با داور درگیری لفظی داشتند که منجر به اخراج بازیکن تیم مهمان شد و شاگردان مرزبان ده نفره بازی را ادامه دادند.نفتی ها با ده نفره شدن بیشتر در لاک دفاعی فرو رفتند تا حملات کم اثر شاگردان منصوریان هم به کار نیاید و در پایان 90 دقیقه قانونی و وقت های اضافه، تساوی بدون گل در اسکوربورد ورزشگاه فولادشهر نقش ببندد.ذوب آهن با این تساوی 13 امتیازی شد و با یک بازی بیشتر و تفاضل گل بهتر در مقایسه با تیم صنعت نفت آبادان در رده سیزدهم جای گرفت. تیم نفت مسجد سلیمان هم 15 امتیازی شد.

 

     بدشانسی ادامه دار
در جریان مصاف دیروز  ذوبی ها برابر حریف مسجدسلیمانی بدشانسی باز هم گریبان این تیم را گرفت و یکی دیگر از مهره های اصلی علیرضا منصوریان با مصدومیت مواجه شد. حمید بوحمدان  در همان بیست دقیقه اول بازی به دلیل مصدومیت مجبور به ترک زمین شد و  مجتبی مقتدایی جای وی را در  زمین گرفت.

 

     واقعا خسته نباشید!
13 امتیاز  از  15 بازی عملکرد مشترک امید نمازی و علیرضا منصوریان در جایگاه سرمربیان تیم ذوب‌آهن است و مجموع امتیاز دو مربی نیز نتوانست دست کم میانگین یک امتیاز برای هر مسابقه را برای نایب قهرمان فصل گذشته به ارمغان بیاورد.با عملکرد فعلی، ذوب‌آهن کار دشواری برای نیم فصل دوم خواهد داشت و بقا در لیگ برتر به اولویت اصلی این تیم تبدیل می شود، هر چند که با توجه به هزینه صورت گرفته و بازیکنانی که ذوب‌آهن در اختیار دارد، انتظارات از این تیم،  ورود به جمع بالانشین هاست.تعطیلات نیم فصل اول فرصت مغتنمی است که در اختیار منصوریان و کادر فنی ذوب آهن قرار می گیرد و باید از فرصت پیش رو برای بستن تیمی استفاده کنند که تنها با چند برد متوالی می تواند از قعر فاصله گرفته و به میانه جدول رده بندی صعود کند و از آنجا نیم نگاهی به کسب سهمیه آسیایی داشته باشد.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/86537

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی