ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

هر ایرانی باید مبتکر یک کار خیر باشد

تاریخ درج : شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷
شماره روزنامه: 

اصفهان از لحاظ داشتن خیر در کشور حرف اول را می‌زند و اکنون بسیاری از خیران مدرسه ساز هستند. خیرانی که معتقدند با ساخت یک مدرسه به اشاعه علم و دانش کمک می‌کنند و باعث می‌شوند تا دانش آموزان بتوانند به تحصیل علم و دانش بپردازند.
 در این میان اصغر زاهدی یکی از بنیان‌گذاران مجمع خیرین مدرسه ساز در سطح کشور یک مدرسه دخترانه در ارغوانیه اصفهان به مردم هدیه کرده است. او می‌گوید: مردم باید مشکلات و مسائل مدرسه سازی را بدانند تا واقف شوند ساخت و تجهیز یک مدرسه به راحتی انجام نمی شود پس باید فرزندان خود را ملزم کنند که با ورود به مدرسه هدفی به جز تحصیل علم و دانش نداشته باشند و در راستای این مهم بکوشند. سایت سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور گفت و گویی با این خیر نیکوکار انجام داده است که در ادامه می‌خوانید.

 

انگیزه شما برای مدرسه‌سازی چه بود؟
 من  در کنار  مدرسه ای که ساختم یک انبار داشتم و هر روز مشاهده می‌کردم که بچه ‌ها برای درس خواندن با زحمت فراوانی از آن منطقه به اصفهان می‌آمدند. اول هم در درون خودم نمی دیدم که بتوانم چنین کاری را به پایان برسانم، ولی با همت و مشارکت یکی از دوستانم به نام مرحوم حاج آقا میزبانی این کار را شروع کردیم. من خیلی با اشتیاق و علاقه این کار را انجام دادم و با لطف خداوند ظرف مدت بسیار کوتاهی نیاز منطقه را در مقاطع راهنمایی و دبیرستان برطرف کردم. خدا را شاکرم که ثروتی که متعلق به خود  اوست  و به صورت امانت در اختیار من قرار داشت را به نیازمندان واقعی برگرداندم و از این توفیقی که خداوند به من اعطا کرده است، تشکر می‌کنم.

 

 

  صحبــت شما با مردم و مسئولان چیست؟
مدرسه کم یا زیاد توسط ملت و  دولت ساخته می‌شود، ولی خدا کند که تولید علم و بحث تعلیم و تربیت به طرز نیکو صورت پذیرد و درخور اسم بامسمای وزارت آموزش و پرورش باشد. آنها کاری کنند که ما از لحاظ تعلیم و تربیت در مقایسه با کشورهای خارجی کمتر نباشیم. کشور ما از لحاظ ضریب هوشی در بالاترین سطح قرار دارد و همه فرزندانمان به درجات بالا رسیده‌اند. از والدین هم توقع دارم همواره در مسائل جاری و ساری تعلیم و تربیت فرزندان خود دقت داشته باشند و اینطور نباشد که فرزند خود را به طور کامل به مدرسه بسپارند. باید پدر و مادرها در کنار مدرسه قرار بگیرند و نگوییم مدرسه سازی وظیفه دولت است. دولت فقط با مشارکت مردم است که می‌تواند این کار را انجام دهد. والدین باید در آموزش و تعلیم فرزندان خود سهیم باشند تا جامعه ای آباد از لحاظ علم و تربیت داشته باشیم.

 

  بــرای تــرویج فرهنگ خیـــر به ویــــژه مدرسه سازی چه فعالیت ‌هایی لازم است؟
باید درباره مسائل مدرسه سازی و مشکلات آن به مردم اطلاع رسانی شود و اتاق فکر با مردم تشکیل شود. باید از بعد فرهنگی به مردم آگاهی داده شود. اگر فضای محیط آموزشی و کلاس از لحاظ فیزیکی مثل مشکل نور یا بحث گرمایش و سرمایش مناسب نباشد، دانش آموزان نمی توانند تعلیم کامل ببینند و معلمان هم دچار مشکل خواهند شد. همه باید مدرسه را جزئی از خانه خود بدانیم و مرتبا به مدارس سر بزنیم و نیازهای آن را در حد توان خودمان رفع کنیم تا یک ایران آبادتر از لحاظ آموزش و پرورش داشته باشیم.

 

 

  تاثیر مجمع خیرین مدرسه ساز در این زمینه به چه میزان است؟
من به درگاه خدا شکر گزارم که چنین تشکلی پا گرفته است، چون تاثیر مجمع خیرین مدرسه ساز را در ترویج مدرسه سازی بسیار زیاد می‌دانم. در همین رابطه مدیریت بسیار خوب و هیئت مدیره دلسوز و زحمت کش مجمع  فعالیت‌های بسیار مفید و خوبی را انجام می‌دهند و من به آنها پیشنهاد می‌کنم هیچگاه از این فعالیت‌ها خسته نشوند و با استفاده از ابزار روز در این زمینه اطلاع رسانی کنند و با کشاندن مردم به صحنه آنها را در امر مدرسه سازی تشویق کنند.

 

 

  در پایان اگر صحبتی دارید، بفرمایید.
من دست تک تک کسانی را که در سطح استان به مردم خدمت می‌کنند، می‌بوسم و از آنها تشکر می‌کنم.امیدوارم جامعه ای شاداب، جوان، فعال و پویا داشته باشیم و جوان ‌ها را بیشتر در نظر بگیریم. مشکلات جوانان امروز با جوانان دیروز متفاوت است و چه بسا اگر کمک آحاد جامعه نباشد، جوانان ما با مشکل روبه رو می‌شوند. در آخر از تک تک خیرین قدردانی می‌کنم و آرزو دارم روزی برسد هر ایرانی مبتکر یک کار خیر باشد.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/84500

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی