ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

نگاه

تاریخ درج : پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸
شماره روزنامه: 

زبان‌های مهم برای کسب‌وکارهای ایرانی

این روزها و با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر کشور کلیه کسب‌وکارها در تب‌وتاب این هستند تا بتوانند شرایط کاری خود را بهبود ببخشند. دراین‌بین یکی از مهم‌ترین مواردی که صاحبان مشاغل و کسب‌وکارها را به خود درگیر می‌کند ارتباط با کشورهای هم‌جوار و اروپایی برای توسعه و پیشرفت اقتصادی است. ارتباط با کشورهایی که زبانی به‌غیراز فارسی دارند تنها از طریق ترجمه‌ای صحیح و کاربردی صورت می‌گیرد؛ اما در

این ‌بین کدام‌یک از زبان‌های مهم دنیا برای پیشرفت اقتصادی کسب‌وکارها موثر و مفید خواهد بود؟ 

زبان انگلیسی؛ اولین و مهم‌ترین زبان دنیا

زبان انگلیسی اولین و مهم‌ترین زبان برای آن دسته از افرادی است که دوست دارند روابط تجاری و بین‌المللی داشته باشند؛ چراکه بسیاری از کشورهایی که برای روابط تجاری و بازرگانی با ایران همکاری می‌کنند به این زبان مسلط هستند. علاوه بر آن، زبان انگلیسی به دلیل گستردگی بالایی که در کشورهای مختلف دنیا دارد در مقام زبان دوم مردم جهان شناخته‌شده و افراد با زبان‌های مختلف سعی دارند به‌واسطه این زبان با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

ترجمه انگلیسی به فارسی انواع قراردادهای تجاری، پروپوزال‌های همکاری و دفترچه‌های راهنما برای آن دسته از شرکت‌ها و سازمان‌هایی که روابط تجاری گسترده‌ای با کشورهای انگلیسی‌زبان دارند به کار می‌آید. به همین منظور شما می‌توانید برای ترجمه انواع متن‌های مرتبط با کسب‌وکار خود به زبان انگلیسی اقدام کرده و محتوای موردنظر خود را  به مخاطبان خارجی ارائه کنید.

زبان اسپانیایی؛ پر متکلم‌ترین زبان دنیا

گذشته از اهمیت بالایی که زبان انگلیسی در جهان دارد، زبان اسپانیایی به‌عنوان پرتکلم‌ترین زبان در دنیا عنوان نخست را دارد.

 این زبان پرمتکلم در دنیای کسب‌وکار نیز جایگاه ویژه‌ای دارد؛ چراکه شرکت‌ها و سازمان‌هایی که به‌واسطه توسعه حرفه خود یا صادرات و واردات محصولاتشان از کشورهای اسپانیایی‌زبان به ایران یا از ایران به کشورهای اسپانیایی‌زبان فعالیت دارند، می‌توانند با ترجمه فارسی به اسپانیایی انواع متن، قرارداد، بروشور و کتابچه و حتی مکاتبات و مکالمات اداری‌شان از ترجمه به‌عنوان پل ارتباطی با اسپانیایی‌زبان‌ها استفاده کنند و کسب‌وکارشان را بهتر و حرفه‌ای‌تر از قبل توسعه و گسترش دهند.

ترکی استانبولی؛ مهم برای توسعه کسب‌وکار ایرانیان

در سال‌های گذشته و با توجه به توسعه اقتصادی کشورهای همسایه ازجمله ترکیه، روابط تجاری شرکت‌های بازرگانی و تجاری ایرانی با شرکت‌های ترکیه‌ای روزبه‌روز در حال افزایش است؛ چراکه این کشور به سبب همسایگی جغرافیایی و روابط دوستانه و سیاسی که باهم دارند، تعاملات گسترده‌ای در حوزه صادرات و واردات کالاهای متفاوت دارند؛ به همین دلیل نیاز به ترجمه فارسی به ترکی برای این دسته از شرکت‌های بین‌المللی بیش‌ازپیش حس می‌شود.

زبان آلمانی؛ زبان اول اقتصاد بین‌الملل

زبان آلمانی  یکی از مهم‌ترین زبان‌هایی است که در برخی از کشورهای اروپایی ازجمله آلمان و اتریش صحبت می‌شود. گستردگی این زبان به نسبت زبان‌های پر تکلم‌ازجمله انگلیسی و اسپانیایی کمتر است؛ اما با توجه به اینکه در دنیای اقتصاد جهانی کشور آلمان حرف اول را می‌زند، نیاز به یادگیری این زبان برای آن دسته از کسب‌وکارهای پررونق که پروژه‌های مشترکی با شرکت‌های آلمانی دارند به‌شدت حس می‌شود.

زبان عربی؛ زبان استراتژیک خاورمیانه

اگر نگاهی ساده به نقشه کشورهای اطراف ایران بیندازید، متوجه موقعیت استراتژیک ایران در منطقه خاورمیانه خواهید شد؛ چراکه کشور ما در همسایگی کشورهای عربی حاشیه خلیج‌فارس قرارگرفته که هرکدام از آنها به زبان عربی صحبت می‌کنند. به همین منظور زبان عربی به‌عنوان مهم‌ترین زبان در منطقه خاورمیانه برای افرادی که قصد همکاری با شرکای عرب‌زبان خود رادارند، بسیار بااهمیت خواهد بود.

زبان چینی؛ بهترین زبان برای شرکت‌های وارداتی

بازار ایران در سال‌های اخیر بسیار تحت تاثیر کشورهای آسیایی ازجمله چین قرارگرفته است. در همین راستا بسیاری از شرکت‌های صادراتی و وارداتی در ایران به منظور پیشرفت و توسعه کسب‌وکار خود سعی بر این داشته تا روابط تجاری خوبی با چین برقرار کنند. به همین دلیل زبان چینی تنها راه ارتباطی برای مکالمات و مکاتبات اولیه شرکای ایرانی و چینی خواهد بود. 

در این راستا پیشنهاد می‌کنم در صورت تمایل برای همکاری با شرکت‌ها و شرکای چینی‌زبان حتما در مرحله اول زبان چینی خود را تقویت کنید یا با استخدام یک مترجم چینی کلیه مکاتبات اداری و تجاری خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

منبع: اقتصاد آنلاین

 

url : http://www.isfahanziba.ir/node/107180

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی