ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

نکته + بازی

تاریخ درج : سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶
شماره روزنامه: 

پایان دوران حضور اسکیبه در یونان!
بنابه اعلام مطبوعات فدراسیون فوتبال، یونان قرارداد سرمربی آلمانی‌اش را تمدید نخواهد کرد. رویای یونانی‌ها برای راهیابی به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه نقش بر آب شد.تیم جنوب اروپا در دیدار برگشت پلی‌آف با کرواسی به نتیجه‌ای بهتر از تساوی بدون گل نرسید. در بازی رفت نیز ۴ بر یک مغلوب شد و به همین خاطر شانس راهیابی را از دست داد.به این ترتیب ناکامی بزرگی در کارنامه میشاییل اسکیبه، سرمربی ۵۲ ساله یونان ثبت شد. با توجه به نتیجه ثبت شده، مربی آلمانی در عمل، کارش به اتمام رسید.زیرا وی تا پایان سال با یونانی‌ها قرارداد داشت. در همین ارتباط روزنامه اسپورتایم نوشت:پایان دوران حضور اسکیبه!

 

تیم هایی با مجوز حرفه ای
فقط 7 تیم از 16 تیم لیگ برتر مجوز حرفه‌ای کنفدراسیون فوتبال آسیا را گرفته‌اند و از بین 8 تیمی که می‌توانستند به عنوان نماینده ایران در لیگ قهرمانان حضور داشته باشند هم تنها 4 تیم مجوز حرفه‌ای گرفته‌اند. پرسپولیس، استقلال، تراکتورسازی، ذوب آهن، گسترش‌فولاد تبریز، فولاد خوزستان و سایپا 7 تیمی هستند که توانسته‌اند مجوز حرفه‌ای آسیا را دریافت کنند. جدا از اینکه چقدر در کمیته بدوی برای دو تیم پایتخت آسان‌گیری کرده‌اند، رد شدن آنها به از دست رفتن سهمیه لیگ قهرمانان آسیا منجر می‌شد. پیش از این اعلام شده بود 4 نماینده ایران و بعد از آنها 4 تیم جایگزین ،حق حضور در لیگ قهرمانان را دارند و اگر این تیم‌ها نتوانند مجوز حرفه‌ای بگیرند، ایران نمی‌تواند جانشین معرفی کند.

حریف جدید کی‌روش
 کی‌روش در فروردین ۱۳۹۰ هدایت ایران را برعهده گرفت و در این مدت در ۷۹ بازی هدایت تیم ملی را برعهده داشته است. کی‌روش هفت سال است که هدایت ایران را بر عهده دارداین مربی پرتغالی در این هفت سال بیشتر با تیم های آسیایی روبه‌رو شده است و تنها ۲۰ مصاف او با تیم های غیر اروپایی بوده است. کی‌روش دیروز برای بیست و یکمین بار با ایران، مقابل یک تیم غیر آسیایی قرار گرفت. او در هفتاد و ششمین حضورش روی نیمکت ایران برای اولین بار ونزوئلا را مقابل خود دید. ونزوئلا چهل و چهارمین حریف کی‌روش روی نیمکت ایران محسوب می شد.کی‌روش تا به حال موفق به شکست ۲۹ تیم مختلف با ایران شده که ۲۰ تیم آن آسیایی بوده‌اند.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/61067

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی