ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

نظافت روده‌ها با چند راهکار تغذیه ای

تاریخ درج : پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶
شماره روزنامه: 
به کارکرد سیستم بدنتان توجه کنید

دکتر محمد دریایی، متخصص علوم زیستی و گیاهان دارویی درباره نظافت بدن به ویژه روده ها چنین گفت: نظافت سه قسم است: نظافت ظاهر تن، نظافت باطن تن، نظافت روح.
 نظافت ظاهر تن: منظور از نظافت ظاهر تن این است که بدن باید پاکیزه باشد. از جمله اینکه موی سر را کوتاه کنید و ناخن را بگیرید. استحمام کنید و...
 نظافت باطن تن: یعنی باید روده های شما تمیز باشد و روزی دو بار خالی شود. برای این کار باید به تغذیه خود توجه کنید. بدین ترتیب که:

 

    ‌سرخ کردنی هایی مثل سیب زمینی سرخ کرده نخورید.
    ‌سبزی بخارپز بخورید؛ یعنی تره، شنبلیله و جعفری را بدون آب در قابلمه ای بریزید و روی اجاق با شعله کم بگذارید که نسوزد. در این حالت ظرف نیم ساعت می پزد. این غذا کبد و کلیه را شست و شو می دهد و روده‌ها را پاک می کند. توجه داشته باشید که کلیه های شما باید خوب کار کند. از قیافه بعضی از افراد معلوم است که کلیه ها خوب کار نمی کند و در نتیجه افراط در غذا، کلیه ها خسته شده است. همچنین کبد خوب کار نمی کند؛ زیرا سرخ کردنی می خورند.

 

    ‌راه دیگر برای این منظور این است که سیب زمینی را بدون آب در قابلمه بریزید و درش را بگذارید تا با حرارت کم کبابی شود و بعد میل کنید.
    ‌نان سفید اصلا نخورید؛ چون سبوس ندارد و به روده‌ها می چسبد. همچنین مانع جذب مواد غذایی و سوء هاضمه می شود.
    ‌این را به خاطر داشته باشید که روده های شما نباید انگل داشته باشد. کرم های روده، شیره غذا را می مکند و سم پخش می کنند! دیده اید بعضی غذای کامل همچون تخم مرغ، کره، مربا و کباب می خورند ولی ضعف دارند و نمی توانند از جا بلند شوند، اینها ممکن است انگل داشته باشند.

 

     ‌عده ای گرفتار یبوست مزاج هستند. اگر بخواهید از یبوست آسوده شوید، صبح ها ناشتا یک لیوان آبجوش ولرم بخورید. در این صورت ضمن پیشگیری از یبوست، تا حد زیادی سموم بدن از بین می رود. خیلی از میوه ها هم فیبر دارند که مانع از یبوست می شوند.

 

    ‌عسل با کمی لیموترش بهترین معجون پاکسازی است. علاوه بر اینکه به تقویت سیستم دفاعی کمک کرده و در پیشگیری از ســـرمــــاخوردگی و آنفلوانزا موثر است.
  نظافت روح: پس از نظافت ظاهر و باطن تن نوبت نظافت روح است که روح هم مسلما باید تمیز باشد. یعنی از روحیه با نشاط و خوبی بـــرخـــــوردار باشید و اخلاق نیک را در پیــــش بگیرید.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/63505

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی