ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

معایب و مضرات محصولات تراریخته

تاریخ درج : پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷
شماره روزنامه: 

شهناز ادیب کارشـناس مــعــاونــت غــذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اصفهان: تراریخته بـــه  گــیـــاهـــان، جانوران یا موجودات میکروسکوپی گفته می شود که ترکیب ژنتیکی آنها به طریقی تغییر یافته که در طبیعت از راه جفتگیری یا نوترکیبی طبیعی اتفاق نمی‌افتد.شواهدی در دســــت نیســــت که خــوردن این محصولات به سلامت انسان لطمه می‌زند ولی برخی متخصصان این نگرانی را مطرح کرده‌اند که این محصولات ممکن است آلرژی و بیماری‌های سیستم ایمنی را ایجاد کنند.بحث گیاهان تراریخته حدود دو دهه است که مطرح شده و در یک سری از کشورها تولید و در برخی از کشورها هم مصرف می‌شود. البته در دنیا با افزایش جمعیتی که در کره زمین صورت می‌گیرد و محدودیت منابعی که وجود دارد، این بخش از تولیدات وارد زنجیره غذایی انسان‌ها می‌شود.در این بین برخی از کشورها مصرف محصولات تراریخته را ممنوع کردند و برخی نیز مقررات خاصی را وضع کردند.دولـــت موظـــف اســـت برای آزمایش غـــذاهـــا و فرآورده‌های غذایی وارداتی جهت تشخیص مواد تراریخته عمل کرده و با اطلاع‌رسانی مردم را از مواد تراریخته با خبر و خطر احتمالی این موارد را به اطلاع مردم برسانند.

 

 

 

      مزایای محصولات تراریخته     
    محصولات تراریخته در برابر بیماری‌ها مقاوم هستند.
    به دلیل اینکه محصولات تراریخته نیاز کمتری به سم‌پاشی از طریق مواد شیمیایی دارند باعث محافظت محیط در برابر سمپاشی و آفت‌کش‌ها می‌شوند.
    با تغییر در ساختار ژنی این محصولات، بدون نیاز به ماده اضافه‌ای محصولات، مدت زمان بیشتری با کیفیت باقی می‌مانند.
    با افزایش جمعیت دنیــــا، نیاز به تخریب جنگل‌ها بیشتر می‌شود، اما اگر غذای کافی برای این جمعیت فراهم شود نیازی به جنگل‌زدایی نیست.
    در صورت دست‌کاری ژنتیکی گیاهان، آنها می‌توانند دی اکسید کربن بیشتری مصرف کرده و اکسیژن بیشتری را به اتمسفر برسانند در نتیجه این کار پدیده گلخانه‌ای را کاهش می‌دهد و باعث کاهش گرم شدن زمین می‌شود.
    اگر تولید محصولات زیاد شود، قیمت آنها کاهش می‌یابد.
    ‌این محصولات به دلیل مقاومت در برابر حشرات نیاز کمتری به حشره‌کش‌ها دارند.

 

 

 

 

      مضرات محصولات تراریخته
در مـــحــــصــــولات غیــــر تراریختـــه سطح بالاتر آنتی‌اکسیدان‌ها، مواد مغذی بالاتر، انرژی بیشتر و پروتئین سالم‌تر و عملیات کشاورزی بهتر همگی منجر به محصولات بهتری نسبت به محصولات تراریخته می‌شود.
    دستکاری ژنتیکی باعث ایجاد پروتئین‌هایی در گیاه یا جانور جدید می‌شود که ممکن است برای بدن انسان به عنوان عامل بیگانه شناسایی شده و منجر به ایجاد واکنش آلرژیک شود.
    بقایای این جانداران برای محیط زیست نامناسب است و تا مدت ها به صورت مخفی در طبیعت باقی می ماند.
    تغییـرات ژنتیکی باعـــث آســــیــب به بـــرخــی ارگانیسم‌ها (ماننـــد آفات و حشرات) در اکوسیستم می شود و از تنوع زیستی آنها می کاهد.
    به دلیل تغییرات ژنتیکی، این محصولات به ویروس ها و باکتری ها مقاوم می شوند، خاصیت آنتی بیوتیکی خود را در بدن اعمال می کنند و از کارایی آنتی بیوتیک های دارویی می کاهند.
    به دلیل تغییر در ساختار این محصولات، طعم متفاوتی خواهند داشت.
    این محصولات باعث ایجاد بیمــاری های جدید در انسان می شوند و در بسیاری از گونه‌های حیوانات مانند موش ها و پروانه ها باعث مرگ شده اند.
     بر اساس پژوهــش هــای صورت گرفته دلایل محکمی وجود دارد که محتوای مواد مغذی در مــواد غذایی تراریخته بــــه مـــراتـــب کمــتـــر از موادغذایی غیر تراریخته است. در محصولات غیر تراریخته سطح بالاتر آنتی اکسیدان ها، مواد مغذی بالاتر، انرژی بیشتر و پروتئین سالم تر و  عملیات کشاورزی بهتر همگی منجر به محصولات بهتری نسبت به محصولات تراریخته می شود.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/75302

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی