ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

مسابقه دانستنی‌های انتظامی

تاریخ درج : دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
شماره روزنامه: 

برای شرکت در این مسابقه جذاب که هرهفته دو‌شنبه‌ها برگزار می‌‌شود، می‌توانید با توجه به متن ‌زیر، به پرسش چهار گزینه‌ای مربوطه پاسخ دهید تا به قید قرعه هدایایی ارزنده تقدیم شود. برای شرکت در این مسابقه می‌‌توانید پاسخ خود را به شماره 09139026414‌ همراه با نام و نام‌خانوادگی و ذکر«مسابقه دانستنی‌‌های انتظامی» پیامک کنید. در ضمن مهلت شرکت در مسابقه پنج روز است.

 

تأثیر شبکه‌های اجتماعی بر ابعاد مختلف زندگی
گرایش به سایت‌های شبکه‌ اجتماعی در سراسر دنیا همچنان رو به رشد است. یکی از تاثیرگذارترین سرویس‌های ارائه شده در اینترنت، شبکه‌های اجتماعی است که به نوبه خود تحول شگرفی را در نظام اجتماعی جهان ایجاد کرده‌اند. شبکه‌های اجتماعی را در ساده‌ترین تقسیم‌بندی می‌توان در گروه عمومی و خاص قرار داد. در شبکه‌های اجتماعی عمومی کاربران اینترنتی با انگیزه‌ها و اهداف مختلف حضور دارند و شبکه‌سازی مجازی‌شان را از طریق این وب‌سایت‌ها دنبال می‌کنند؛ ولی شبکه‌های اجتماعی خاص حول موضوعی ویژه شکل گرفته‌اند و تعداد کاربرانشان نیز کمتر است. شبکه‌های اجتماعی خاصی نیز وجود دارند که بر محوریت موضوعی مشخص فعالیت می‌کنند. گاهی نیز فعالیت شبکه‌های اجتماعی بر محوریت کاربران متعلق به کشور یا زبان یا نژاد یا دین خاصی متمرکز است. شبکه‌های اجتماعی به‌‌طور‌کلی با اهدافی از قبیل سازماندهی انواع گروه‌های اجتماعی مجازی با تکیه بر اشتراک‌های مختلف و رسیدن به هدف مشترک، توسعه مشارکت‌های اجتماعی، به اشتراک گذاشتن علاقه مندی‌ها توسط اعضا و ایجاد محتوا تـوســط اعـضا(برخلاف سایر رسانه‌‌ها، تعامل و تاثیرگذاری مخاطبان در تولید و انتخاب محتوای دلخواه زیاد است و قدرت انتخاب بیشتری دارند ‌و تبلیغات هدفمند اینترنتی‌ این سایت‌ها یکی از منابع مهم کسب درآمد است. از این طریق که کاربران شبکه‌های اجتماعی علاقه‌مندی‌های خود را در سایت اعلام می‌کنند و شرکت‌های تبلیغاتی با آگاهی از این علاقه‌مندی‌ها برای آنها آگهی می‌فرستند. بسیاری از شرکت‌ها هم در شبکه‌های اجتماعی صفحه شخصی دارند و با مشتریان خود و سایر شرکت‌ها ارتباط برقرار می‌کنند) ایجاد می‌شوند.یکی از تاثیرات شبکه‌های اجتماعی شکل‌گیری مفاهیمی همچون صمیمیت و اعتماد در فضای سایبر است، مفاهیمی که در گذشته دستیابی و تحقق آن در حد یک رویا بود. در حال حاضر در سراسر جهان بسیاری از وب‌سایت‌ها امکانات و زیرساخت‌های شبکه‌های اجتماعی را در خود جای داده‌اند که موجب بالا رفتن آمار بازدید و افزایش مدت زمان حضور یک مخاطب در سایت می‌شود.مزایایی که شبکه‌های اجتماعی دارند و باعث استقبال بسیار زیاد از آنها شده است، شامل این موارد می‌شود‌: ‌انتشار سریع و آزادانه اخبار و اطلاعات، افزایش قدرت تحلیل و تقویت روحیه انتقادی)هرچند امکان انتشار اطلاعات نادرست زیاد است، اما مخاطب می‌تواند اطلاعات را در پایگاه‌های مختلف با هم مقایسه کند و حتی می‌تواند از این طریق قدرت نقد و تحلیل خود را افزایش دهد،( امکان عبور از مرزهای جغرافیایی و آشنایی با افراد و سایر جوامع و فرهنگ‌ها)کاربران می‌توانند از این راه فرهنگ و آداب و رسوم کشور خود را به دیگران معرفی کنند؛ البته شبکه‌های اجتماعی پیامدهای منفی هم دارند؛ از قبیل شکل‌گیری و ترویج سریع شایعات و اخبار نادرست(چرا‌که امکان شناسایی هویت واقعی اعضا و کنترل محتوای تولید شده توسط کاربران این سایت‌ها وجود ندارد)، تبلیغات ضددینی و عدم کنترل بر اطلاعات شخصی ارائه شده در شبکه اجتماعی(بعضی شبکه‌های اجتماعی امکانات و سرگرمی‌هایی را ارائه می‌دهند و افراد در صورت استفاده از آنها، اجازه می‌دهند بعضی از اطلاعاتشان در دسترس آنها قرار گیرد). افرادی با پروفایل‌های تقلبی هم گاهی اقدام به سوء استفاده از اطلاعات افرادمی‌کنند.
 
سوال مسابقه‌: هنگام کار با شبکه‌های اجتماعی چه تهدیدهایی لازم است توسط کاربران مد‌نظر قرار گرفته شود؟
1)رواج شایعات  2)تبلیغات ضد‌دینی   3)عدم کنترل بر اطلاعات شخصی  4)‌همه موارد

نام برنده مسابقه:سید عباس حسینی
نحوه دریافت جوایز: برگزیده عزیز شما می‌توانید برای‌ دریافت جایزه خود ضمن تماس با شماره 031321825602 و به همراه داشتن کارت شناسایی، به معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان واقع در میدان امام مراجعه کنید‌(نهایت فرصت دریافت جایزه دوهفته پس از چاپ است و پاسخ شماره گذشته گزینه‌ 2 بود). معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان-اداره آموزش‌همگانی

url : http://www.isfahanziba.ir/node/95461

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی