ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

مسابقه دانستنی‌های اجتماعی

تاریخ درج : سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۷
شماره روزنامه: 

برای شرکت در این مسابقه جذاب که هر هفته سه‌شنبه‌ها برگزار می‌شود، شما می‌توانید با توجه به متن ‌زیر، به سوال چهارگزینه‌ای مربوطه پاسخ دهید تا به قیدقرعه هدایایی ارزنده تقدیم شود.

 

 

    تیپ‌های روان‌شناختی شخصیتی(2)
دکتر بنیامین صابریان، روانکاو و روان درمانگر:در این هفته ادامه  توضیحات تیپ‌های روان شناختی شخصیتی را خدمت خواننده‌های محترم ارائه خواهیم کرد:  تیپ شخصیتی برون‌گرای حسی‌(سنخ حسی برون‌گرا)‌: این افراد شدیدا واقعیت‌گرا هستند. آنها محرک‌های بیرونی را به طور عینی درک می‌کنند‌، تقریبا همان طوری که این محرک‌ها وجود دارند‌، به طوری که نگرش‌های ذهنی آنها را چندان تغییر نمی‌دهد. این سنخ بر شادی و لذت توجه دارد و در پی تجارب و حس‌های جدید است. آنها تا اندازه زیادی با افراد و موقعیت‌های مختلف سازگارند و تشخیصشان با تشخیص‌های بیشتر افراد هماهنگ است، همیشه در حال انجام اعمالی هستند که مورد تایید عرف جامعه باشد‌، دوست دارند همه آنها را تایید کنند‌. ضرب‌المثل «خواهی نشوی رسوا هم‌رنگ جماعت شو» مصداقی بارز برای این تیپ افراد است. این افراد تمایل زیادی به تفریح و بیرون رفتن از محیط‌های سربسته دارند. اصولا کوچک‌ترین مسائل خارج از عرف به شدت تاثیر منفی برخلق آنها می‌گذارد. تمایل زیادی به حیوانات دارند و در جمع متکلم وحده هستند و جای خالی نبودنشان کاملا محسوس است. هنگام گفت و گو به زبان بدن و حالت‌های معاشرتی خود و فرد مقابل دقت می‌کنند. افراد درون‌گرای حسی‌(سنخ حسی درون گرا)‌: افرادی از دنیا بریده و غیرمنطقی هستند و به جای خود محرک ها به وسیله تعبیر و تفسیر و برداشتشان از حسی که از محرک دارند، هدایت می شوند. آنها برحس ها تمرکز دارند و عمدتا تحت تاثیر حس کردن های ذهنی‌، دیداری، شنیداری‌، چشایی‌، لامسه‌ای قرار دارند، به اکثر فعالیت‌های انسان‌ها بــــــه دیـــــــد خیرخواهی و سرگرمی نگاه می‌کننند. به زیباشناسی حساس هستند و شهود را سرکوب می‌کنند. اگر فرد درون‌گرای حسی به تصویری نگاه کند و بخواهد آن را بازآفرینی کند، تصور او از تصویر اصلی متفاوت خواهد بود ولی بازسازی یک فرد برون گرا با فرد اصلی چندان تفاوتی نمی‌کند. نگرش درون‌گرای حسی را می‌توان به این صورت بیان کرد که از چند نفر خواسته شود تصویری را که برای مدت کوتاهی به آنها نشان داده شده است به دقت بازآفرینی کنند، افراد برون‌گرای حسی در بازآفرینی‌هایشان تفاوت کمی خواهند داشـــت، در صورتی که تعبیرهای افراد درون‌گرای حسی بسیار شخصی است بنابراین منطق برای این افراد فقط باورهای درونی خودشان است و مطلقا برای مشاغل روان‌شناسی‌، قاضی و مشاغلی که نیاز به عدالت خواهی است، مفید نبوده. جالب تراینکه خودشان گمان می‌کنند کاملا عادلانه رفتار می کنند درصورتی که اجحاف حق و ظلم بسیار در پیامد اعمالشان دیده می‌شود. نقاشان پرتره به ویژه آنهایی که نقاشی‌شان بسیار شخصی است، از سنخ درون‌گرای حسی هستند. این سبک افراد پدیده‌های عینی را در ذهن خود تغییر می‌دهند. سپس به دیگران انتقال می‌دهند. اصولا این افراد دچار تعصبات بی جا در هر موضوعی می‌شوند. بیماری شایع در این افراد دلیریوم‌(تیر‌گی شعور) است. همچنین این افراد دیگران را به راحتی شست و شوی مغزی می دهند. درصد زیادی از این تیپ شخصیتی دچار وسواس فکری شده و باورهایی عمدتا ناصحیح را در ذهن خود پرورش داده و با هرگونه مخالفتی نسبت به باورهای خود رادیکالی و گاها فیزیکی خشن برخورد می‌کنند.

 

 

    سوال مسابقه
کدامیک از مشاغل زیر جزء سنخ درون‌گرای حسی هستند؟
1.‌موسیقی دانان کلاسیک   2.‌ریاضیدان‌ها 3.‌نقاشان   4.‌عرفا

 

 

    نحوه پاسخگویی
 آخرین‌ ‌‌مهلت ‌برای‌ پاسخگویی‌‌ یکم اردیبهشت ‌است ‌که شرکت‌کنندگان می‌توانند پاسخ خود را به شماره 09137106255 همراه با نام و نام‌‌خانوادگی پیامک کنند.‌ ضمنا پاسخ شماره ‌پیش گزینه 3 بود.

 

 

 

    نام برنده
 مظفر امیدی

 

 

    نحوه دریافت جوایز
برگزیدگان می‌توانند ضمن تماس با شماره 32218182 و همراه داشتن کارت شناسایی به دفتر روزنامه اصفهان زیبا‌(نهایت فرصت برای دریافت جایزه 15‌ روز پس از چاپ) مراجعه کنند. در‌ضمن برای مشاوره تست هوش‌های هشت‌گانه کودکان‌ با شماره 09128866858‌ کودکان ترنج کودکان خودشکوفا‌ تماس بگیرید.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/71863

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی