ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

مزایای ماساژ نوزاد

تاریخ درج : یکشنبه ۱۲ امرداد ۱۳۹۹
گردش خون مناسب گامی مؤثر برای سلامتی است

ماســاژ کوچــک و بــزرگ ندارد؛به‌طوری‌که حتی نوزادان می‌تواند از آن سود بگیرند. توضیحاتی که ناهید کارشناس، ملقب به گلی و متخصص انواع ماساژ می‌دهد، روش مناسب برای آن است.این تکنیک برای کودکانی که هنوز چهار دست‌وپا راه نیفتاده‌اند، بسیار مفید است. البته برای رسیدن به نتیجه دلخواه ماساژ را قبل یا بعد از غذا انجام ندهید. بدین‌منظور یک حوله روی زمین پهن کنید و با ظرف محتوی روغن گیاهی مناسب (با مشورت متخصصان) شروع کنید.

پاها

ران‌ها: پاهای کودکتان نقطه خوبی برای شروع هستند؛ چون حساسیت کمتری نسبت به بقیه بخش‌های بدن دارند. دست‌هایتان را به کمی روغن ماساژ آغشته کنید و دور یکی از ران‌های او را بگیرید و یک‌طرف بعد از طرف دیگر به پایین بکشید، به‌آرامی آن‌ها را بفشارید مانند این‌که می‌خواهید شیر بدوشید. پاها را عوض کرده و حرکت را تکرار کنید.

ساق پاها: یک پا را بگیرید و آن را به‌آرامی در هر جهت بچرخانید. سپس از زیر مچ تا نوک پا دست بکشید. پاها را عوض کرده و حرکت را تکرار کنید.

کف پاها: از شستتان استفاده کنید و کف پاهای کودکتان را با حرکات دایره‌وار کوچک ماساژ دهید.

انگشتان پا: برای تمام‌کردن ماساژ پاها، هرکدام از انگشتان پای کودک را بین انگشت شست و سبابه خود بگیرید و به‌آرامی بکشید. این کار را برای هر 10 انگشت انجام دهید.

دست‌ها

با شستتان کف دست‌های کودک را با حرکات دایره‌وار ماساژ دهید.

بازوها: یکی از بازوهای کودکتان را در دست بگیرید و حالت شیر دوشیدن را که در ماساژ ران‌ها گفته شد، از زیر بغل اجرا کنید تا به مچ او برسید. سپس دستش را بگیرید و به‌آرامی مچش را چندبار در هر جهت بچرخانید. بازوها را عوض کرده و حرکت را تکرار کنید.

انگشتان: انگشت کودک را بین انگشت شست و سبابه خود بگیرید و به‌آرامی آن را بکشید،‌ این حرکت را برای همه انگشتان او و شست‌هایش انجام دهید.

قفسه سینه

دستان خود را به حالت دعا روی قفسه سینه کودک قرار دهید. سپس دست‌هایتان را به طرف خارج بکشید و با لطافت کف دستتان را روی قفسه‌سینه او پهن کنید. این حرکت را چندین‌بار تکرار کنید.

یکی از دست‌هایتان را در بالای قفسه سینه کودک به‌صورت عمودی بگذارید و آن را به‌آرامی تا ران‌هایش پایین بکشید، این حرکت را چند بار تکرار کنید.

ماساژ کمر

کودک را روی شکمش بخوابانید. با استفاده از نوک انگشتانتان دو طرف ستون فقرات را با حرکات چرخشی و دایره‌وار، از پایین گردن شروع کنید تا به باسن او برسید.در مرحله بعد حرکات ثابتی را از شانه‌های فرزندانتان شروع کنید و آن را تا پاهایش ادامه دهید. هنگامی که این حرکت را انجام دادید، او را پوشک کنید، نوازشش کنید یا به او غذا بدهید. اما او احتمالا در این وضعیت در حال چرت زدن است.

 

url : http://www.isfahanziba.ir/node/111205

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی