ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

مرده شورتان را ببرد با بمب هسته ای تان

تاریخ درج : پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶
شماره روزنامه: 

محمد مهاجری در وبلاگ خود به زبان طنز خطاب به سیاسیونی که این روزها در دلشان قند اب شده که کشور کره شــمـــالـــی  هر روز خط و نشان می کشد نوشته:   چهار سال پیش تقریبا در همین ایام،کره شمالی بودم. کره شمالی را نه من که خیلی ها این جوری دیده اند:
    از دم گیت ورودی فرودگاه،یک مامور امنیتی دنبالت می آید که اسمش «راهنما»ست. همه جا همراهت است حتی  ببخشید تا پشت در دستشویی.
    مردم صبح زود که می روند سر کار،کسل تر و خموده تر و افسرده تر از دیشبی هستند که از کار به خانه برگشته اند.
    مردم ماشین شخصی ندارند و آن طور که راهنمایم می گفت:«رهبرانمان به خاطر اینکه سلامت بمانیم ماشین بهمان نمی دهند تا پیاده برویم و چاق نشویم.»
     کنکور و دانشگاه حتی در پایتخت مال فرزندان مقامات امنیتی و نظامی و حزب حاکم است. در بقیه شهرها،حد تحصیلات مشخص شده. عده ای می توانند دیپلم بگیرند،تعداد بیشتری سیکل و عده بیشتر تری تا پایان ابتدایی درس می خوانند.
   هیچ کس ایمیل شخصی ندارد و اگر آدرس پست الکترونیک کسی را بخواهی یک ایمیل دولتی تحویلت می دهد و می گوید مامور مربوطه که بداند برای من فرستاده ای، پرینتش را به من می دهد.
   اگر هــوس روزنامـــه خواندن کنی باید امروز سفارش بدهی، تا شب برایت چاپ کنند و فردا بروی بگیری.
   حتی اگر بخواهی به سفارت کشورت بروی، مامور امنیتی لازم می داند همراهت بیاید.
   غیر از پایتخت که به زور بزک دوزک قیافه اش را - آن هم در معابر اصلی- تزیین کرده اند، بقیه کشور را نکبت فراگرفته و فقر از در و دیوارش بالا می رود.

 

کاش دلواپس های عاشق موشک و سلاح هسته ای که قبله شان«اون» است و قطعا با ویزای سریع و تور مجانی می توانند به کره شمالی بروند یک هفته را در کعبه آمالشان بگذرانند و بعدا نظر بدهند.شاید آنها زودتر از امثال من به این نتیجه برسند که حتی اگر در آن کشور روزی صدتا بمب هسته ای هم تولید کنند،هیچ شرفی برای مردم و کشورشان ندارد. و یقین دارم این مهمانان دلواپس موقع برگشتن از خاک کره زیر لب خواهند گفت:«مرده شورتان را ببرد با بمب هسته ای تان». (البته اگر وجدانشان را پیش«اون» جا نگذارند.)

url : http://www.isfahanziba.ir/node/55913

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی